Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megéri gyermeket vállalni...

Megéri gyermeket vállalni egyedülálló nőként vagy a családi összképért inkább egy langyos házasságban szülni?

Figyelt kérdés

Harmincon túl melyik jobb választás a nő és a gyerek számára?

- egyedülálló anyaként gyereket vállalni masszív anyagi háttérrel. A segitség a takarítónő és a babysitter lenne.

- megházasodni és gyereket vállalni egy langyos házasságban amit csak a családi kép és gyerek érdekei tartanak össze.



2018. ápr. 2. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a langyos házasság alatt azt érted, hogy van egy normális férjed, akivel jól kijössz, akire lehet számítani, aki jó apa lehet, csak éppen nem egy lángoló szerelmről van szó, akkor én a 2. verziót választanám.
2018. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettő rossz: kell a boldog családi háttér és kell az aktív apai-anyai jelenlét is. A többi csak tűzoltás.
2018. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
A normális házasság meg se fordul a fejedben? Nyilvánvaló, hogy a másik két megoldás nem jó, és totálisan értelmetlen azon elmélkedni, hogy melyik a kevésbé rossz. A gyereknek működő családra van szüksége (ez alól csak a tragédia ment fel), a nőnek és anyának pedig társra az életvitelben és gyereknevelésben.
2018. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a szülő kötelessége/felelőssége, hogy olyan párt találjon akivel érdemes családot alapítani és aki aktívan részt akar venni a család életében, gyermeknevelésben.

Ha a langyi alatt azt érted hogy a pasi nem életed nagy szerelme, de jó apa és megbízható társ akivel le tudnád élni az életed kölcsönösen, akkor a langyi jobb.

Ha pedig egy olyan pasit értesz alatta aki kb. spermadonor de nem is igazán akar apa lenni, a gyerek csak nyűg, a nevelés nem érdekli stb., akkor jobb egyáltalán nem vállalni. De ha életed álma az anyaság és úgy érzed egyedül is megbirkózol vele, akkor fogadj örökbe egyedül.

2018. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk nem jön össze élete szerelme vagy egy normálisabb férfi és talál egy olyan férfit aki gyereket szeretene és közös megegyezéssel családot alapítanak. Nem igazán boldogok. Rengeteg ilyen kapcsolat jön lére harminc után.

Az első lehetőség arra vonatkozik hogy terhes lesz a nő egy alkalmi kapcsolatból vagy célzottan egy olyan férfitól aki lemond az apai jogairól és saját felelősségére megtartja a nő és maga neveli.

2018. ápr. 2. 20:46
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem minden nő találkozik élete során normális férfivel akivel normális házasságban élhet.
2018. ápr. 2. 20:49
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
A nai világba egyedül vállalni gyereket brutálisan nehéz főleg ha nagyszülői segítség sincs. A munkaba visszaterve bonyolodik minden. Ha nincs segitseg csak bsbysitter menthet meg hogy ne rugjanak ki a sok tappenz miatt. Hozni vinni a gyereket, tanfolyam stb. Egyedül brutális lehet. Minden elismerésem aki bevallalja ennek ellenére
2018. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

!es, köszönöm ezt a jó értelmi képességekről árulkodó kommentárt.


Hát én nem érzem magam roncsnak csak mert anyukám nevelt egyedülállóként. Van két diplomám, egy csodálatos férjem és egy tündéri fiunk. Jó körülmények között élünk, és anyukámmal még mindig szoros a kapcsolatunk.

2018. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Az én tapasztalatom az, hogy a langyos kapcsolatból is lehet szerelem, bármikor beüthet a szikra, akár gyerek előtt, nélkül is. Nos, ha mégsem, akkor is jobb egy normális pasival gyereket nevelni, aki jó társ, jó apa, barát, még ha nincs is eget rengető szerelem, mert egyedül brutál nehéz gyereket nevelni, amíg a gyerek pici, brutál nehéz társat találni, nem utolsó sorban nem lenne apja a gyereknek, ami eleve egy hátrányos pozíció. Amíg fiatalabb voltam, úgy voltam vele, hogy ez menne nekem egyedül is, ma már, hogy van gyerekem és későn ugyan, de megtaláltam a párom, úgy látom hogy segítség nélkül kizárt. Van egyedülálló anya ismerősöm, talpraesett nő, de nagyon sajnálom, nehéz és fájdalmas ez az élet. Ha viszont valaki leírta már magát annyira, hogy nem is keres senkit, de van esélye valakitől teherbe esni, ezt akarja és ott vannak a nagyszülők vagy van testvére, barátnője, aki jelen tud lenni és segít, van valami minimális és értékelhető "férfiminta" a közelben, az vágjon bele, mert ha anya akar lenni, de nem lehet, akkor rosszul fogja magát érezni egész életében.
2018. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Még bőven 30 felett sem alkudtam meg.Valakit vagy szeret az ember vagy nem.Csak azért mert egy pasi elhetonek tűnik tuti nem vallalnek vele babat.Igazi érzelmek nélkül nem.Akkor inkább egyedül.En végül nem vártam hiaba,mert 35 évesen megtaláltam,38evesen szültem az első babánkat.
2018. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!