Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan ennyi embernek...

Komolyan ennyi embernek fogalma sincs róla, hogy a 6 hetes időszakot ki kellene várni a látogatással távolabbi családtagként?

Figyelt kérdés

Keresztapámnak született kisfia két hete. Anyámék felvetették, hogy mivel itthon vagyok -elég ritka alkalom-, menjünk már el meglátogatni. De én mondtam, hogy ennyi idősen nem illik. Anyám meg is lepődött ezen eléggé, pedig hozzá is tette, hogy mekkora a gyerek, a nő jól szét is repedt mire megszülte. Mondtam, biztosan nem örülne még nekünk ráadásul a férje sincs vele, mert kamionozik.


Ezen meglepődtem, hogy ennyire nincsenek tisztában ezzel úgy átlagban az emberek. Nekem alap lenne, pedig se gyerekem se férjem egyelőre...Máshol is is ennyire "tudatalanok" az illemmel kapcsolatban?



2018. júl. 1. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Igen, eléggé jellemző. Én a KÖZELI családot szívesen láttam, de az nem volt semmi, mikor a szomszéd utcában lakó öreglány elkapta anyámat a kapuban, miközben jött be hozzánk, és becsörtetett mellette, bent meg felháborodva mondta, hogy "hát mert már 3 hetes (!) ez a gyerek, ő meg még nem is látta"... mert ki a tököm ő, hogy bejárása lett volna ide? Amúgy a férjem ezt meg is kérdezte tőle, némileg megsértődött rajta. Azt hittem az agyam eldobom. De egyébként anyum fülét elég sokan rágták, hogy akarnak jönni, megmondta, hogy nem az ő hatásköre erre engedélyt adni, bocsika.
2018. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
A sógornőm beallitott a ket kisgyerekevel mindjart masnap hogy hazajottunk a korhazbol....nagyon ki voltam akadva, de nem mondhattam semmit....
2018. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vártam el a hat hetet, de a kettő még nekem is korainak tűnik. Főleg ha nehéz szülés volt. Az illemet bőven felülírja, hogy a családnak mi felel meg jobban (lehet pl hogy 4-5 hét után a kismama már jól van, de egyedül érzi magát), egy óvatos kérdésből még nem lehet gond, de oda kel figyelni, hogy ne zavarjunk - csak akkor latogassunk, ha tényleg örülnének neki (és csakis! teljesen egészségesen) . Ezenkívül persze maga a látogatás is legyen visszafogott, gyors, udvarias, és ne várjunk vendéglátást, inkább vigyünk mi valami enni/rágcsálni valót.
2018. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Közeli barátnőm és a szűk család jött előbb, de ez természetes volt nálunk. Ha jól ismerem, szoktam mondani, hogy szóljanak ha mehetek. Sógornőm a kórházba is bejött, én örültem neki.
2018. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyenektől kaptam agyf...t!

Főleg mikot olyan akart jönni akinek van 3 kicsi gyereke,taknyuk nyáluk ömlik.

Hát nem!

Megharagszanak?hagy haragudjanak!

Első a babám meg én egy szülés után.

Értem én hogy mindenki kíváncsi,én is az voltam unokahugom fiára de akkor se mentem!

Sztem aki azt hiszi ilyenkor az anyának meg a babának is láogatokra van szüksége az bolond!

2018. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Más az ha közeli családttagok és más az, ha távoliak.


Az én családomban egyértelmű, hogy megosztjuk az élményeket, épp ezért hozzánk már jöttek a családtagok az otthon töltött második naptól fogva.

Nekünk nem volt ezzel bajunk. A munkatársak, barátok persze várjanak, ők nem tartoznak úgy az intim zónába..


Na de.. Igen, nagyon sokan nem gondolnak bele. De hogy is tennék ha pl nem szültek? Nem is tudják mi miatt kell az idő..


Másik: más az, ha valaki kíváncsi és megy, hívatlanul. És más az, ha valaki kíváncsi és MEGKÉRDEZI, hogy mehet-e? Utóbbi tudja az illemet, de mégis szívesen menne korábban.

2018. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Coffelia ***** válasza:

Hozzánk öt hetesen jött vidékről a sógorom, a felesége, a két gyerekük meg az anyósom. Nagyon örültem nekik, mert kezdtem megőrülni a kialvatlanságtól. Majdnem minden éjjel sírtam már, mert annyira agybetegen fáradtnak éreztem magam. Szédültem és akadozva beszéltem. De mikor jöttek, annyi vidámság volt bennük es szeretet, hogy totál felfrissítettek.

Én alapvetően is jobban szerettem, ha inkább keresnek és jönnek hozzám, mintha tapintatosan eltűnnek, és nincs kihez szólnom. A gyerek most múlt kétéves, látványosan az én társaságigenyem örökölte :D

2018. aug. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Coffelia ***** válasza:
Előző vagyok. Illetve hozzám a baba keresztanyja, aki a barátnőm es a dúlám, jött többször már azon a héten, hogy hazamentünk a kórházból. Nekem nagyon fontos volt beszélgetni, visszaemlékezni a szülesre, beszélni róla, hogy feldolgozzm az élményt. Tudom, sokan vannak, akik ilyenkor el akarnak bújni a világ elől, de attól én nem éreztem volna jól magam.
2018. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!