Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban kövér? 9 hónapos...

Valóban kövér? 9 hónapos státuszon voltunk és 73cm és 9700g a babám. Húzta a doki a száját, hogy hmm nagy súlya van. Indulási súlya 4100g volt és 50cm.

Figyelt kérdés

Kétszer eszik főzeléket és 180ml tapszert kap 3 alkalommal. Persze én is latom hogy van pocak, meg hurka itt ott de ennie meg csak kell neki nem?

Kérdeztem a dokit is de nem szólt rá semmit .


2018. júl. 9. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Ilyenkor még nem is fog szólni, max megjegyezheti, ahogy tette is.

Barátnőm kisfia hasonló paraméterekkel rendelkezett születéskor, 10 kg volt, mikor mérték a státuszon. Most egy éves múlt, semmi nem látszik az akkori plusz husiból.

2018. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

[link]

Szia ez alapján sem

Hisz nem volt kicsi amikor megszuletezt

Ne aggodj

2018. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Most még nem lényeges. De ez azt jelzi, hogy hízásra hajlamos a gyereked, majd figyelj rá oda, hogy ne legyen gyerekkorában kövér.
2018. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Mennyivel született?

Az átlag fél éves korra duplázza a súlyát, első életévére pedig triplázza.


Ebből vonatkoztatva 9 honaposn szuletesési suly x 2,5 = 9 honapos átlagsulya

2018. júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem tudom. A fiam 75 cm 9200 gramm és még csak most lesz 8 hónapos. Egyáltalán nem kövér. Oké vannak combijai, de szerintem ennyi kell is.

Pedig napi 4x eszik, és nem nagy mennyiségeket, plusz egyszer ébred éjjel enni. A születési súlya pedig 3255 gramm volt.

Tudom ahány baba annyi féle. De ha a születési súlya is több volt, akkor szerintem 9 hónaposan teljesen rendben van.

2018. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Én ezért vàltottam dokit. Utàltam menni stàtuszra mert mindig az volt a téma hogy dagadt a gyerek. És mit csináljak vele? Ne adjak enni? (mellesleg én is nagyon dagi voltam gyereknek. Majd àlt suliban megàllt a dolog és tartom azóta is az 54kgom) Àt mentünk másik orvoshoz azt mondta nagyon szép formás baba, ne aggódjak le fogja mozogni. 3hósra megduplàzta a születési súlyàt mióta forog meg kúszik 5-10dkgot hízott, teljesen megàllt. Nyugi, ne stresszeld magad ezen. Nem minden baba a nagykönyv szerint hízik, fogyóztatni nem tudod. Ha beindul a mozgàsfejlődés lelassul a hízàs is
2018. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 9 hosan 10,8kilo es 76centi volt.3,5 kiloval es 51centivel szuletett.

1,5 eves kora korul kezdett igazan lassulni a hizasa.

Most 27 hos,2 evesen 15 kilo es 96centi volt.

Egyaltalan nem tunt/tunik kovernek.nagy,eros gyerek de nem kover.

2018. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

9hónaposan 77cm és 10,74kg volt....mosr 11hós és 83cm és 11,58kg.

Az én fiam 6honaposan ugyan olyan paraméterekkel rendelkezett mint a 9hos unokatesó. Tök egyformák voltak,de az én fiam 1kilóval nehezebb volt. Mára legalább 4-5cmvel lehagyta az unokabátyját .

Ez annyira gyermek függő. (Nem mondanám a fiam kövérnek. Van egy kis combi meg poci de ennyi, azok sem óriásiak.

2018. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

9 honaposom 7 kg és 64 cm, ő picike kicsit féltem, hogy megjegyzést tesz az orvos, de annyit mondott, hog teljesen formás nincs miért aggódni. Pedig rengeteget eszik, de roppant mozgékony, én is rengeteget fogytam mióta követni kell.


Szerintem a te babad teljesen jó sulyban van. Nem gondolom, hogy kövér lenne.

2018. júl. 10. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 VeDi84 ***** válasza:

Akkor mit mondana az én fiamra a gyerekorvosod?! 😱

3690-el és 59 cm-rel született. Most 4 és fél hónapos és 73 cm és 8520g!!! Minden hónapban aggódva viszem a státuszra, de mind a gyerekorvos, mind a védőnő megnyugtat, hogy nem kövér, teljesen normális csecsemő alkata van, csak annyi a különbség, hogy kb. 6-7 hónaposnak néz ki.

Szerintem ne aggódj, ha menni és futkározni fog, úgyis lemozogja.

2018. júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!