Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit föztök babátoknak?...

Ti mit föztök babátoknak? Kisfiam 13 hónapos és nagyon válogatós. Szinte csak bébi ételeket fogad el, amit én fözök nem eszi meg a pörkölt kivételével.

Figyelt kérdés
Receptekre, ételekre, tamácsokra lenné kiváncsi, kinek mi vált be. Ti babátoknak mi a kedvence, hátha nekünk is beválik.

2018. júl. 11. 21:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pont most sütöttem neki cukkini tócsnit. Vagy sütőbe sül vagy kókuszzsírban vagy sima vagy zabpehelyliszttel. + 1 tojás megy bele. Imádja.
2018. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Bejött a cukkini tócsni, nagyon ette! Köszönöm az ötletet!!!
2018. júl. 27. 20:54
 13/16 anonim ***** válasza:

Mindent amit mi eszünk kivéve amit én nem látok jónak pl hurka, kolbász ilyesmit nem kap de már nem főzök neki külön.

Ma pl hekket sütök, azt szálkamentesítem és görög sali mellé :)

Holnap fahéjas szilvakrémleves és pácolt csirkemell pici olajon sütve sóskamártással és steak burival :)

2018. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13. válaszoló de jó neked, hogy ilyeneket eszik. Kisfiam továbbra is válogatós.
2018. júl. 31. 15:25
 15/16 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy a bébiételt megeszi. Kóstold meg a bébiételt. Nincs valami intenzív íze. Azt olvastam, hogy kicsi korban a babak sokkal intenzívebben érzik az ízeket. Az én fiamnál rájöttem arra, hogy ezért nem eszi meg azokat az ételeket amit magunknak főzök.Ezért neki soha nem fűszerezek túl semmit. Szinte sótlan,amit főzök neki, nem hasznalok vegeta meg ilyen ízfokozós cuccokat, csak természetes fűszereket, azt is enyhén. Pl krumplifőzelék: krumpli pici vízben puhara főzve nagyon pici só pici fokhagyma zablisztel elkeverek 2 ek joghurtot, ezzel habarom be. Ha tartalmasabbat szeretnék főzök bele kockára vágott csirkemellett, de plusz fűszert már nem teszek bele. Imádja az ilyen natúr (semmi) ízű kajákat. Próbáld ki, hátha nálatok is ez a baj.
2018. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

miket főzöl neki, amiket nem fogad el?


nálunk bölcsiben pl. volt olyan gyerek akinek az anyja szerint nem tetszett a gyereknek a főzelékei állaga, a bébiételt meg imádta. aztán kitudja...


nálunk a főzelékek minden mennyiségben mentek. viszont nem fűszereztem, csak pici sót raktam bele. husival, vagy anélkül.


esetleg megpróbálhatod ezt a fűszermentes főzést neki. vagy sokkal enyhébb fűszerezést, és szép lassan keverni a boltival. először csak egy keveset a sajátból, aztán naponta egyre többet beletenni. míg végül már a te főztödet eszi :) ha ez működik...

esetleg natúr borsópürét, sütőtökpürét, stb. próbálj neki adni.

2018. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!