Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tisztítsam ki a kisfiam...

Hogyan tisztítsam ki a kisfiam fütyijét?

Figyelt kérdés

9 hónapos. Már az első fürdetés óta hátrahúzzuk, es ovatosan tisztítjuk neki,viszont most úgy nézki, mégse jól csináltunk valamit,mert egy kis zsírcsomó van neki rajta. Mutattam a védőnőnek, de csak annyit mondott, hogy tisztítsam ki neki fürdéskor.


Na de mégis hogy? Nem jön neki még teljesen le a bőre.



2018. júl. 15. 12:52
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi mindenkinek!
2018. júl. 15. 17:32
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha fiatal mindketto akkor jelenteni kellene oket a kamaranal fals informacio adasa miatt ...
2018. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezz meg egy SZAKEMBERT, ne a gyerekorvost, aki amúgy semmit nem tud a gyerekről, meg ne a védőnőt, aki mégannyit se.


NEM szabad 3 éves koráig húzogatni neki

2018. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van, előző, szakember magyarázta el nekem is mindazt amit én is leirtam neked a legelején a topikodnak. Ha fiatalok, de ilyen elveket vallanak, viccen kívül, de küldd el továbbképzésre mindegyikőjüket! Nem szabad engedni hozzányúlni, amíg gondot nem okoz, hallgass a józan észre és védd meg a fiadat, mert utána te is lelkibeteg leszel, ha engeded hogy megkínozzák. Tudom milyen a feltépés volt benne részem, nem kívánom senkinek!
2018. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Fiamnak másfél évesen feltépte a doki.Ne tudd meg mennyit szenvedtünk.Eredmény?Mivel nagyon rossz élmény maradt nem nyúlhatott senki hozzá, újra letapadt.

Kb 12 lehetett mikor szólt, hogy nem stimmel neki...irány a gyereksebészet.Ott a doki szintén fel akarta tépni.Nem engedtem.

Attól kezdve a gyerek minden nap meleg vízbe ült és húzogatta magának, óvatosan.

Pár hét múlva boldogan jött ki a fürdőből, sikerült.Ma már 19 éves.

Na most van egy 1 éves kisfiam.Tuti biztos nem engedem, hogy bárki is hozzá nyúljon neki!Ma már nagyon bánom, hogy akkor a másik fiamnál engedtem.

2018. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
57%
Én meg pont azt hallottam SZAKEMBERTŐL, hogy amióta bejött ez a "nem húzogatjuk" újhullám, sokkal több a fütyiproblémás kisfiú meg a műtét is.
2018. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a természetnek van egy rendje, meg az embereknek van egy hülyesége és most ez a kettő ellen érvelünk pro és kontra mi hozzászólók. Nem tudom, te milyen szakembertől tudod ezt, ha orvostól, lehet metéléspárti és azért mondta (az orvosok zöme sajnos ugyanis az, főleg a felnőtturológusok). Az a szakember aki nekem vezette le a dolgokat egész érthetően nekem el mondta, hogy a szülőket sokszor maguk az orvosok zavarják pont össze, illetve a helyi (törzsi) szokások a védőnőknél, nincs egység ezért a szülők nem tudják már maguk se eldönteni mi a helyes. Egy biztoa, szerintem sem az, hogy érzéstelenítés nélkül kínozzuk meg a gyerekeket tehát új hullám ide vagy oda, szerintem ami árt a gyereknek, azt tilos. (A józan észre hallgatva is.) A szülőknek meg meg kellene tanulni (de sokszor a védőnőknek és az orvosoknak is rendesen,) hogyan álljanak hozzá a gyerekek kukacához, és nem tabukérdést csinálni meg ilyenek.
2018. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%
Ferjemnek a huzogatas miatt berepedezett, es fitymaszukulet alakult ki, amit hosszu, szenvedessel teli idoszak kovetett, kiprobaltak mindenfele kremet, vegul muszaj volt megmuteni. A jelenlegi hiteles szakmai allaspont errol az, hogy nem szabad huzogatni. Az ilyen szakembert pedig erdemes lenne a felettesenek jelenteni.
2018. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

mi is első pillanattól hátrahúzzuk neki, gyerekorvos és védőnő szerint is így jó. Viszont most 7 éves és még mindig le van tapadva. gyerekorvos és védőnő szerint ez még nem baj.

Van néha a bőr alá szmegma összeállva, azt a mozgatással ki lehet óvatosan szedni... de amíg nem fáj, nem viszket, nem gyullad be, felesleges piszkálni.

2018. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%

" mi is első pillanattól hátrahúzzuk neki, gyerekorvos és védőnő szerint is így jó. "

Talán pont ez a baj, hogy az első pillanattól húzogatjátok. Hiába mondja a védőnő is, hogy jó, ha közben meg pont emiatt tapad folyton vissza. Váltsatok védőnőt, de ha húzogatjátok neki, akkor most már nem szabad leállni vele!

2018. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!