Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 1 év alatti babája...

Akinek 1 év alatti babája van, hogyan telik el egy napja?

Figyelt kérdés
2018. júl. 15. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

6-kor kel, szopizik. Fél 8-ig játszik az apukájával, eszik gyümit keksszel, addig én még alszom. A férjem 8 körül indul dolgozni, akkor megszoptatom, ebbe belealszik, kb 10-ig. Felkel, játszunk, 11-12 között ebédelünk, ő is, én is. Játszunk még, 2 és 3 között altatom, uzsi után, hintában. 5 körül kel, ilyenkor már ki tudunk menni a meleg és a nap ellenére is, sétálunk vagy csak kiülünk a kertbe pokrócra. 6 körül ér haza a férjem, átveszi a babát, én beszaladok főzni. Esznek egy kis gyümit együtt, játszanak, vagy ha én nem vittem, ő elmegy vele sétálni. Ha kell vásárolni, mire hazaér az apja, felöltözünk, sminkelek, stb, indulásra készen várjuk. 8-kor vacsi, utána fürdés, pici hancúrozás a nagy ágyban hármasban, majd szopiba belealszik. 9 és fél 10 között szoktuk letenni. Ezután már csak reggel látjuk. 😊


Amíg alszik nappal, bedobok mosást, teregetek, hajtogatok, söprök, felmosok, eszem, ilyenkor szoktam hajat mosni, és minden du. olvasok legalább fél órát. Mostanában délelőtt még visszafekszem vele, mert újra babát várok és folyton aludnék. 😄


7 hónapos a lányunk.

2018. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10 hós, 6:30-7 közt kel, szopizik. Átöltözötetem, fogat mosunk, kicsit lerakom, reggelit készítek, ő áll valamelyik szekrénybe kapaszkodva, tapsol, üti az ajtót, vagy valamelyik játékot. Reggelizünk, kB 1 órát játszunk, most kint. Szopizik, alszik egy órát. Tisztába teszem (délelőtt többször is, mert 2-3 részletben kakil). Játszunk, ilyenkor már bent, közben főzök, kap egy kis gyümölcsöt, énekelek, mondókázunk, dél körül pedig ebédelünk. Utána elvan amíg mosogatok, valahonnan pakol kifelé vagy zörög. Fél kettő körül elalszik, kB 2 órát. Utána uzsonna, séta, játszótér (homokozni és hintazik), fürdés (nem minden nap) vacsora, akkor még "tornazik" míg el nem fárad. Szopi, alvás. Éjfélkor megebred, többször szerencsés esetben nem.
2018. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy leírtátok várok még válaszokat ha valakinek van kedve leírni 😊
2018. júl. 15. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Második válaszoló, nálatok nem minden esti program a fürdés?

Kíváncsiságbol kérdezem, mert hallottam már ilyet és elég komoly vita téma lett

2018. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Majdnem 10 hónaposom 9 és 10 között ébred, előtte is ébredezik de a szopikba visszaalszik,neki még az anyatej a reggeli és a vacsora is. Tízóraira gyümölcsöt eszik, aztán itthon játszunk. Ebéd után hamar elfárad, kb 1,5-2 órát alszik. Ébredés után uzsonna: joghurt, túrókrém, gyümölcs. Majd megyünk sétálni, boltba, nèha játszóra, homokozóba. Estét már hármasban töltjük. A fürdés mostanában csak a fèrjem feladata, én addig teszek-veszek. Kb.10 óra körül alszik el a kisfiunk, és éjjel is többször ébred, de hamar visszaalszik. Igèny szerint szopizik még, de mellette megeszik mindent. Az esti fürdéshez: amíg kisebb volt, mi minden másnap fürdettük csak, nem volt kaki se minden nap, koszos se lett. Most viszont, ha homokban játszik, megizzad, akkor minden este fürdik. Olvastam arról, hogy a mai nézőpont szerint nem kell minden nap fürdetni a csecsemőt, és ezt egy gyerekorvos mondta. Nyilvàn más dolog, ha már mindenbe belemászik. De ezt döntse el mindenki magának.
2018. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!