Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez? Így játszanak a...

Normális ez? Így játszanak a fiú babák ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos, mindjárt 6 és egészen kicsi kora óta úgy “játszik”, hogy bármit a kezébe adok vagy elvesz meg akarja enni, az arcához/szájához üti, ha puha játék, ha kemény, kicsi/nagy ugyanúgy, pl zörgővel képen veri magát, majd frusztrált lesz (nagyon felidegesíti magát), gondolom mert nem tudja megenni s egy idő után sír. Ő az első gyermekem, ilyen picikkel eddig kislányokkal találkoztam és senkinél nem emlékszem, hogy így játszott volna. Normális ez? Hogy tudnám megtanítani játszani? Más kisfiú is ilyen?
2018. júl. 20. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi összefüggés nincs a nemével.
2018. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ennyi idősen csinálta ezt, még le is fejelgette őket. Szegényem akkor egy rövidebb ideig folyton monoklis volt, mert nem lehet azért mindent elvenni tőle.

Ebből fogja megtanulni, mit ne csináljon, hidd el. Később ugyanúgy a játszásnál, mászásnál, járásnál.

2018. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a 9 hos csajom meg mindig van hogy ezzel-azzal odacsap magának és ha valami nem úgy működik ahogy gondolja hát sír rajta.Ebven nincs semmi rettenetes.Tanulja az életet.😊
2018. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ok, hogy nincs köze a neméhez, csak a családban a rokon kislányoknál nem láttam ilyent (mondjuk nem voltam velük állandóan), azért gondoltam, hogy a fiúk vadabbak talán.


Monoklink még nem volt szerencsére, próbálok puha játékokat adni neki, fejelget ő is rendesen.

Megnyugtató, hogy mások babája is csinált így.

2018. júl. 20. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem ilyen, se a húgomé, se a sógoromé. Viszont az ilyen picik még nagyon sok mindent nem tudnak, ami nekünk felnőtteknek alap dolog.

Nem tudják szabályozni az erejüket, még csak most tanulják a távolságokat, kezd alakulni a térlátásuk. Ahogy fejlődik egyre ügyesebb lesz, ezeket te nem tudod neki megtanítani, ezeket magának kell megtanulni. A frusztráció már más téma. Az indulatok, érzelmek kezelését elsősorban szülői mintából fogja elsajátítani. Biztatni jó dolog, ha nem sikerül valami. Dícsérni nagy örömmel. Ha vmiért mégis düh és sírás a vége én meg szoktam vígasztalni és mászta terelem a figyelmét, majd később ha megnyugodott újrapróbáljuk.

2018. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első érzékszervük amit az agyuk fel tud dgozni az a száj, eredendően a táplálkozási életbenmaradási alapösztön miatt

A többi érzékszerv által agyba kuldott informácioit később értik (látás, tapintás, hallás, szaglás)


Ezert van az hogy kezdetben mindent izlelgetnek azaz a tárgyak alakját anyagát ezzel a modszerrel ismerik meg. Azaz igy kezdik felfedezni a világot kb bölcsiskorban szokott ez elkopni.


Ezután a bőrérzékelés jön, az ujszülött pl érzi az anyja melegét, simogatást, ölelést, nem véletlenül találták ki a babamasszázst sem.


A hallás kezdetben még ott tart hogy egy baba üvöltő hangfal mellett is azert tud aludni (volt kérdés idiota anya lagziban üvöltő hangfal mellett hagyta aludni a babát)szoval mert az agyuk egyszeruen még nem képes értelmezni a fül által bevitt ingereket(szoval attol simán halláskárosulhatott a babája)


Minden erzekszerv hozta ingerek feldolgozasahoz az agyban szepen lassan kialakulnak az idegpályák.


Szoval ezért vesznek a babák mindent a szájukba.

2018. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!