Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves baba kel éjjel és...

Eszter20180320 kérdése:

Fél éves baba kel éjjel és nem alszik vissza, miért?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon ki vagyok már, álmos, fáradt , tehetetlen vagyok... így kérem csak a segítő szándékúak írjanak! Babám egy ideje minden éjjel felkel és nem lehet vissza altatni, 2-3 órát fent van. Nyafog sír így nappal is mert fáradt. A napi rutin ugyan az, ugyan azt eszi is. Viszont egy se éjjelünk se nappalunk. Külön szobában alszik az elejétől. Jó alvó volt. Foga már van 2, de attól is tudott aludni. Mikor lesz ez már jobb? Nagyon kimerült vagyok már, néha nem látom az egész pozitív oldalát sem már ... hasfajos volt, sírós. Mindenki majd jobb lesz ha eléri a 3 hónapot, majd a 4 hónapot, majd az 5 hónapot, itt a fél év és nem érzem a könnyebbséget. Van másnak is ilyen problémája? Biztosan!! Legyszi írj, mert a környezetemben mindenkinek csak jól alvó evő hiper szuper gyerkőce van....
2018. júl. 26. 00:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Először is, ne magadat sajnáld, hanem a babádat. Hidd el, neki rosszabb, hogy nem tud aludni. Másodszor gondolj bele, mennyi mindenben fejlődött az elmúlt fél évben és mennyi mindenben fog a következőben. Zavarhatja a mozgásfejlődés, a megváltzott emésztés, a fogzás, lassan a szeparáció is... lehet, fáj az ínye, vagy mászik/forog álmában és beüti valamijét, morog a pocakja vagy csak egyszerűen szeretetre, ölelésre, rád vágyik. Ne őt hibáztasd már!


És igen, az enyém 7 és fél hónapos, ugyanebben vagyunk épp, pedig ő 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, de 5 hónaposan a kúszással borult az egész. Ráadásul terhes is vagyok. Szóval tudom, milyen ez. De mégis optimistán állok hozzá, és a megnyugtatására törekszem éjjel többször is, nem pedig mérgesen kattogok, hogy miért sír megint...

2018. júl. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1-1,5 éves kora között volt hasonló. Éjfélkor mindig felkelt és 2-3 között aludt vissza vagy 2 körül kelt és akkor reggel 5-6 között. Azt hittem ez a nehéz, de nem! 1.5 éves korában egy hónapig felcserélte a nappalt és az éjszakát. Nem tudtam mit tenni, aludtam mikor tehettem. Magától rendeződött a helyzet, semmit sem kellett tennem. Azóta 20 óra után elalszik és reggel 7 után kel. Déltől is alszik kettőig. Tébyleg nem tudok mit tanácsolni, csak annyit, hogy kitartás!
2018. júl. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Az én Babám is nagyon hasonló!:)

Nekünk a kendőzés vált be! Este mei-taiban altatom, sikerrel!!! Érdemes lenne egy hordozós klubba elmennetek, ott tudnatok próbálni is, és bérelni is, hogy beválik-e!


A Leánykám sokkal kiegyensúlyozottabb lett, és az altatás sem egy rémálom!:)

2018. júl. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3as vagyok! Még annyit,hogy így simán alatatom napközben is gond nélkül!
2018. júl. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 ildibrexy ***** válasza:
Az enn kisfiam is fel eves koratol rossz alvo lett. Ekkor kezdodik a mozgasfejlodes.
2018. júl. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak megerősíthetem, amit előttem szépen leírtak: ez természetes, sőt, várható ebben a korban. Valóban rengeteget fejlődött/fejlődik folyamatosan, jár a kis agya még éjjel is, amikor mások békésen alszanak, plusz a fogak, ráadásul simán lehet, hogy eddig volt jóalvó, de most, a szeparációs szorongás kapujában előfordulhat, hogy csak veled, melletted fog ébredés nélkül legalább 1-2 órát nyugodtan aludni.

Az én tapasztalatom: a kisfiam 3 hónapos koráig durván hasfájós volt, alig aludtunk. Aztán jött egy kb. kéthónapos nyugi, majd a nagymozgások megjelenésével elromlott az alvása. Éjjel is forgott, kúszott, akkor mindegy volt Neki, hogy a kiságyában alszik, vagy mellettem a nagyágyon, ébredt, és nem aludt vissza, annyira izgalmas volt Neki a világ. Aztán 8 hónapos korában jött a szeparáció, onnantól kezdve stabilan velem aludt, el is pakoltuk a kiságyát, mert csak a helyet foglalta. Mellettem képes volt 2-3 órát egyben aludni, de szopizni legalább 3x kelt éjjelente.

Szval azt kell látnod, hogy mindig van valami, ami miatt éppen nyugtalanabbul alszanak a babák.

Én is kivoltam, dühös is voltam, amikor már zombi voltam a nemalvástól, aztán elfogadtam, és nappal mindig lefeküdtem Vele aludni. Érdekes hogy a fiam nappal jobban aludt, ébredés nélkül képes volt lenyomni 2-3 órát ebéd után. Szval az éjszakai pár órából, meg a nappali kétórás alvásból összejött annyi, hogy üzemelni tudtam elég jól. Most meg már szuperül alszik, 5 éves.

A 3 éves kislányom ellenben születésétől kezdve szuperalvó, sosem ébred, szval ilyen is lehet.

Te lehet, hogy egy nyugtalanabbul alvó babát fogtál ki. Ne légy rá dühös! Nem a te bosszantásodra csinálja.

A kendőt/mei tai-t nagyon tudom ajánlani. Én is sokszor altattam vissza a kisfiamat az éjszaka közepén úgy, hogy magamra kötöttem, és sétálgattam Vele le-föl.

Tehát ez van, a babák gyakran nem alszanak, ki kell bírni ezt az időszakot, kérni kell segítséget, aludni kell akkor, amikor a baba alszik, a házimunkán nem szabad stresszelni...el kell engedni minden előzetes elvárást, csak a babádra koncentrálni, engedd, hogy ésszerű kereteken belül ő alakítsa az életet.

2018. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

Ez van, ezertvagy gyeden! A legtobb baba ilyen, felesleges ez a hiszti es onsajnaltatas!

Hidd el a szerencsetlen 6 honapost meg jobban megviseli, csak o nem tud ide irni, hogy sajnaltassa magat.

2018. júl. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavakat! Ki fogom próbálni a kendőzést! A bunkó válaszok pedig... menjetek oda írogatni ahol vkit érdekel is a véleményetek !!!! Ezért vagyok gyeden?! Nem , azért vagyok hogy ennek a kis pöttömnek segítsek és szeretet nyújtsak! Ha ez kipihenten neki is , nekem is jobb lenne akkor hidd el meg fogom próbálni! Ő is boldogabb baba ha tud aludni! Egyáltalán nem haragszom rá , félreértés ne essék! Imádom!
2018. júl. 26. 08:55
 9/18 anonim ***** válasza:

Nálunk (még) ilyen nincs 4 hónaposan, de fel vagyunk készülve, hogy lesz hasonló.


Kipróbált tippet nem tudok adni, viszont amit szerintem a helyedben kipróbálnék, az azok a dolgok amik most is teljesen kiütik a babát. Pl ha elmegyünk fürdeni, strandra, amit nagyon élvez, azután teljesen ki van ütve, mint általában mindenki, annyira kifárad, hogy bármilyen pózban képes elaludni bármilyen zajjal.


Ami még ilyen kiütős nála az a sok sok torna és a sok inger. Mivel nem tudunk otthon ülni sokszor, mert mennünk kell másokhoz babával is, ezért sokszor új környezetben van és új emberek veszik körbe, amit az elején nem kedvelt, ma már viszont teljesen normális neki, de látszik, hogy kifárassza. Ha pedig úgy érzem sok az energiája, akkor amikor csak tudom mozgatom, tornáztatom, fejlesztem, játszok vele. Ezek is nagyon nagyon kifárasszák és úgy alszik mint a bunda. A jó sok kinti levegő is kiüti, és nem kell félteni egy kis szellőtől mint sokan csinálják, hogy jóformán burokban viszik ki a szabadba.


Tudom milyen rossz mikor ő is fáradt, mert nem aludt jól, fáradt és nyűgös ezért nem tud aludni és addig amíg nem alszik. Ha sikerül kiütni, általában utána minden jó.


Ami még segíthet, ha van lehetőséged, jöjjön a nagymama, vegye át kicsit a terhet, legalább fél napig, hogy te jóformán csak szoptass. Ha te kipihened magad és megnyugszol, akkor az átragad a gyerekre is.


Nézd át hogy mi van a szobájában is! Miénk is mostanság sokat forgolódik, de rájöttünk, hogy melege van, rúgná le magáról a dolgokat, ezért most már csak egy laza pizsomát adunk rá és hálózsákot. Jobban alszanak hűvösebb helyen. Arra is figyelj, hogy az ágyába ne legyen sok játék ami eltereli a figyelmet.


Meg próbáld ki esetleg a White Noise-t.


Azt viszont nagyon jól csinálod, hogy a napi rutin megvan! Az sokat segít, csak egy kis noszogatás kell és beáll biztos!

2018. júl. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Jajj! És a legfontosabbat elfelejtettem, most belegondolva! Fél évesen sok gyereknek már nem elég az anyatej! Főleg nem éjszaka!

Unokahúgom is fél évesen nem tudta átaludni az éjszakát és felkelt, mert éhes volt! Ilyenkor az anyatej már nem annyira laktató, és éjszakára érdemes ütősebbet adni, valami tápot, attól teljesen kiütik magukat!

2018. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!