Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján apuka keveset foglalkozik 3 hetes kisbabánkkal? Nálatok mennyiben vesz részt Apa a gyermekről való gondozásban?

Figyelt kérdés

Amikor megszületett kb 2 napig rendszeresen bejött napközben megnézni mert vállalkozó és 5percre tőlünk dolgoznak. A fürdetés elejétől fogva közös de ennyi. Az elején mindig dajkálta. De a héten azt éreztem rajta h a fürdetés is mint egy kötelező feladat amit ha letud megy vissza dolgozni (még papírmunkázni vagy ami még aznap maradt) Éjszaka végig alszik mert a pici jó baba alig kell hozzá felkelni és amikor sír akkor is csak éhes vagy kaki gond van. Egyik este tényleg nagyon sírt éjszaka és apuka álmából felkelve engem letolt (szépen foglalmazva) hogy miért nem tudok most hozzá beszélni hogy befogja már.. nekem ez nagyon rosszul esett amit másnap mondtam is a férjemnek aki az esetre nem emlékezett de elnézést kért. Úgy érzem nem tölt vele elég időt. Reggel kb 5-10 perc délután ha hazaugrik 5perc se este meg a fürdetés idejére foglalkozik vele. Altatni, pelenkázni etetni (szopizik) én szoktam. Főzök mosok takarítok a pici mellett meg intézem a hivatalos dolgokat.

Remélem később változni fog a hozzáállása mert most rengeteg munkájuk van ami télen kevesebb akkor többet tartózkodhat itthon.

Szerintetek? Vagy én reagálom túl?

Nem vagyok parázós ideges anyuka csak hiányzik a férjem mint társ akivel együtt neveljük a picit. Tervezett baba volt és a párom a rokonságban lévő nagyobb gyerekeket imádja.

Tanács, tipp? Nálatok hogy működnek ezek a dolgok?

Előre is köszi a válaszokat!



2018. júl. 26. 12:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Egy szóval nem írta, hogy arra vágyik, hogy non stop velük legyen. De az szerintem sem normális, hogy ennyire kevés időt tölt vele. Az én férjem pelenkázott/pelenkázik, segít a fejesnel (rengeteg fölös tejem van/volt), egy nap egyszer-ketszer elfertotlenitotte ő gépet, az üvegeket. Ha látta, hogy halomban áll a mosatlan, betett egy adagot mosni, elmosogatott. És minden nap a kislanyunkkal volt munka után legalább egy órát, pedig az első hónapokban 12 orazott.

Ha más nem, aludt a mellkasán a kislányunk, ő meg gyonyorkodott benne.

Amikor meg 3-4 hónaposan hasfajos volt, de a 7 kilojaval nekem nehéz ahhoz, hogy egész nap a kezemben legyen, akkor is ő kérte, hogy adjam át.

Szóval én abszolút megértem a kérdezot, mert az én felfogasom szerint sem normális, hogy ennyire kevés időt van a lanyaval.


Keedezo, nem tudok mást tanacsolni, mint hogy beszélj vele.

2018. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
17%

Miért te dolgozol és hozod haza a pénzt,és õ van velemotthon?

Gondolkozz mar pls

2018. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan már, mi ez, hogy ha dolgozik, akkor tojni kell a nő meg a gyerek fejére?

Ezek szerint amint visszamegy a nő dolgozni, a gyerekkel senkinek sem kell foglalkoznia, nevelje fel magát, elvégre anyuci meg apuci dolgozik, hogy legyen pénz, a gyereknek meg kuss van.

2018. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
17%

Én nem ezt mondtam csak most az anyanak ez a munkaja

Ha az anyanak lenne munkaja a ferfinak lenne ez.

2018. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

Ja, igen, és az anya 24 órazik, a férfi meg 8-12 órazik? Amikor hazaér a férj, csináljon, amit szeretne, vagy menjen el sörözni a haverokkal esetleg?

Egyrészt az anyának is kell napi 1-2 óra "pihi", másrészt a gyereknevelés az anya és apa dolga, ketten vállalták a babát.

2018. júl. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

vannak ilyen pasik (én is pasikén írok), pl apám olyan volt, hogy kb 1 éves koromig hozzám sem ért, mert nem tudta mi van és nem akart (anya mondta, de látszott unokahúgomon is, meg a sajátomon, hogy ha nem nyomod a kezébe, hogy fogja meg, akkor hozzá nem érne, max messziről nézi)

És mióta megvan az enyém, minden ismerősömnek a férj hozzáállását tudom. Sokan teljesen oda vannak a babákért, alig várják, hogy segítsenek, de vannak olyanok akik nem tudnak mit csinálni egy babával, fontosabb a saját kényelmük, vannak olyanok akik még a pelenkát sem hajlandóak megfogni, mert piszkos.


Biztos sokat fog változni akkor, mikor már szaladgál a gyerek, de most nem hiszem. Az a baj, hogy az ilyen apukák nem értik meg, hogy nem unalmában sír a gyerek és nem tudja abba hagyni, hanem mert így fejezi ki a baját. Ők idegesek lesznek, ami miatt a baba még jobban sírni fog.


Tippem sincs hogyan vedd rá, hogy többet segítsen. Ha babára nem is tudod rávenni, adj neki más konkrét feladatokat, pl vásárlás, takarítás, bármi amit nem tudsz csinálni és ahol sikerélménye lehet.

2018. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ez nem normális.
2018. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
33%
24órázik na persze es egyebkent o nem hoz haza penzt csak akkor ha dolgozik ezert tobb ideje van a gyerekneveleses munkaval foglalkozni
2018. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából szerintem is picit többet kellene velünk foglalkoznia, amit jeleztem is neki és úgy látom most értette. Az a baj ha már odaáig se jutok mert 2-3 órán keresztül szopi peluscsere altatás sírás miatt még a wcre sem jutok el... én ezekre gondoltam. Mert azt mint anya én is tudom h apa nem csinálhat helyettem dolgokat. És nem is kértem h főzzön v takarítson mindent megcsinálok. De ha este hazaért maradjon már a fenekén és segítsen ha csak azzal hogy ül a gyerek ágya mellett v vigyáz rá míg kiszaladok a gyerekszobából. Szerintem ez így korrekt. Hát igen nem keresünk pénzt de istenem minden gyerekkel kapcsolatos tennivaló mellett még menjek el dolgozni h egyenlő legyek a férjemmel.. ez kicsit vicc.. nem azt mondom ezzel h a férjem lusta mert nem segít v rossz ember csakhogy nem akarok eltávolodni tőle meg azt se hogy a picitől eltávolodjon.
2018. júl. 27. 18:44
 20/24 anonim ***** válasza:
11%
En nem azt mondtam hogy menj el dolgozni hogy egyenlo legyel vele,hanem hogy neked most ez a munkad,ezert kapsz gyedet.
2018. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!