Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján apuka keveset foglalkozik 3 hetes kisbabánkkal? Nálatok mennyiben vesz részt Apa a gyermekről való gondozásban?

Figyelt kérdés

Amikor megszületett kb 2 napig rendszeresen bejött napközben megnézni mert vállalkozó és 5percre tőlünk dolgoznak. A fürdetés elejétől fogva közös de ennyi. Az elején mindig dajkálta. De a héten azt éreztem rajta h a fürdetés is mint egy kötelező feladat amit ha letud megy vissza dolgozni (még papírmunkázni vagy ami még aznap maradt) Éjszaka végig alszik mert a pici jó baba alig kell hozzá felkelni és amikor sír akkor is csak éhes vagy kaki gond van. Egyik este tényleg nagyon sírt éjszaka és apuka álmából felkelve engem letolt (szépen foglalmazva) hogy miért nem tudok most hozzá beszélni hogy befogja már.. nekem ez nagyon rosszul esett amit másnap mondtam is a férjemnek aki az esetre nem emlékezett de elnézést kért. Úgy érzem nem tölt vele elég időt. Reggel kb 5-10 perc délután ha hazaugrik 5perc se este meg a fürdetés idejére foglalkozik vele. Altatni, pelenkázni etetni (szopizik) én szoktam. Főzök mosok takarítok a pici mellett meg intézem a hivatalos dolgokat.

Remélem később változni fog a hozzáállása mert most rengeteg munkájuk van ami télen kevesebb akkor többet tartózkodhat itthon.

Szerintetek? Vagy én reagálom túl?

Nem vagyok parázós ideges anyuka csak hiányzik a férjem mint társ akivel együtt neveljük a picit. Tervezett baba volt és a párom a rokonságban lévő nagyobb gyerekeket imádja.

Tanács, tipp? Nálatok hogy működnek ezek a dolgok?

Előre is köszi a válaszokat!



2018. júl. 26. 12:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj, sokat dolgozik azert, hogy jol eljetek. Nyaron az en ferjemnek is sok a munkaja van, hogy 2-3 de volt mar, hogy 5 napra is itthagy minket es igen, neha megjegyzem vsn, hogy osszeveszunk de utana mindenki lenyugszik es tisztazzuk magunkban a szerepeket. Te az anya vagy, te azert vagy otthon, hogy gondozd a babad, azert kapod az allamtol a penzt. Az teljesen jo, ha furdeti, nalunk az is az en reszortom de tudjuk, hogy jol akarunk elni es ehhez ez kell. Ettol fuggetlen az apa-lanya kapcsolat nem lesz rideg, ugyanugy szeretik egymast es amikor van ido, azt egyutt toltjuk pl megyunk furdeni. Itthon nem sokat segit mivel effektive vegig dolgozta a juliust is, igy ram marad minden 1800 m2-en. Most epp uvegeket csiratlanitok. Szoval nyugi az meg, hogy indulatos hat faradt. Az enyem is egy morgo medve foleg mivel elege van a rendorsegbol (az a fix munkahelye). Ez az elet rendje, a mi korunkben mkndenkinel igy van ez..
2018. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%

Az elejen mikor pici volt, o is segitett nekem fejni :)

Egyik kommentelonek.

Pelenkazott, furdetett, de akkor csak a rendorseg volt most ott a maszek..

Viszont ma is itthon van es o altatta el, addig en kaveztam :)

2018. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
48%

én teljesen megértem a hozzáállásodat és elég gáz mikor az ember ezt munkának tekinti és ugrál neked, hogy "azért kapsz GYEDet, ez a munkád, a te felelősséged", persze ezeknek az embereknek a munka egyenlő max 10-12 óra és utána berúgunk haverokkal és alszol. Azt nem érzik át, hogy neked még alvás sincs, mert őket még nem ébresztette 2 óránként csecsemő és nem kellett halál kómásan szart lemosni az ágyról.


Szóval teljesen megértem, hogy annyit kérsz a férjedtől, hogy nap 1-2 órát szánjon a gyerekre és egyben rád is, hiszen állítólag ti vagytok a legfontosabb számára az életben és nem a pihenés, a TV, a munka, a söröcske, a kanapé és a szórakozás...


Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen emberek belegondoltak e már, hogy mennyi álmatlan éjszakát és stresszt okoztak már ők is anyukájuknak, éveken keresztül, vagy csak úgy vannak, hogy "vazze, anya azért kapta a GYEDet, ez volt a munkája, igaz 24 órás munka, apának meg csak 8, de akkor is, apának nem kell segítenie, hiszen ő apa, őt ki kell szolgálni. Ja amúgy is az egész GYEDet rám költötte anya"

2018. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
En vagyok a gyedes..hat az en ferjem dolgozik, es nek jar sehova..na ezt kapd ki..de dolgozik o annyit, hogy mondjuk ejszaka, ha felkel a gyerek, pihenhessen.. 2 nappal ezelott 36 orat volt ebren es nem azert mert munka utan berugni ment. Felelossegteljes munkat vegez, rendor tudod..nem mehet faradtan dolgozni mert ugyeszseg ele kuldik, ha elront valamit..ha mar en is dolgozok, az megint mas lesz.. igen is az anya van gyeden es az apa dolgozik, ha ez tetszik, tetszik.. ha mar az anya is dolgozik, akkor megint minden kozos lesz.. de pl az en ferjemtol hadd ne varjam mar el 36 ora utan , hogy szorakazzon meg mikor en aludtam..birom az ilyen anyakat, oket hagyjak majd el idovel.
2018. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!