Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha ez zavar engem?...

Normális ha ez zavar engem? Hogyan lehet ezt finoman, nem sértően közölni?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a fiam. A múlt héten jöttek először látogatók. Férjem egyik húga( 22 éves ) a látogatás alkalmával készített számos képet a lányunkról amit percekkel később feltett a közösségi oldalakra. Nem is tudtam róla csak mikor kolléganőm (aki rendszeres facebookozó) hívott fel hogy nagyon édes a kicsi azon a képen amit a sógornőm feltett. Hogy lehet finoman közölni hogy nem örülünk hogyha engedély nélkül minden féle képet feltesz? Elég sértődös ezért irtam hogy finoman! Jártatok már így?

Köszönöm!



2018. júl. 30. 12:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ikreim vannak egy lány és egy fiú. Így egyértelmű.
2018. júl. 30. 13:02
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell finoman közölni, hanem kerek-perec. Megkéred, hogy haladéktalanul vegye le a képeket és a jövőben elő ne forduljon, hogy a tudtotok/engedélyetek nélkül képet tesz ki a gyerekeitekről. Kit érdekel,hogy sértődik, ő volt paraszt. Eszembe nem jutna más gyerekéről képet posztolni ebben a formában.
2018. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha sértődős akkor mindegy hogy szólsz, úgyis megsértődik. Anyósom csinálta ezt, mivel 2-3 hetente találkoznak szoktam képet küldeni messengeren. Sose volt gond facebook-al, de feltöltött pár képet ahol mindkét gyerek egy szál pelenkában volt, látszott is, hogy épp elég kupis volt a nappali (játékok szanaszét, nem szoktam negyed óránként pakolni, 1 és 3 évesek a gyerekek). Hát én megírtam anyósomnak, hogy nem szívesen látom viszont a képeket és innentől 10x átgondolom mit küldök el neki. Jól megsértődött de neki szokása mindenen. A férjem se tud semmit mondani neki úgy, hogy ne sértődjön meg, de őt nem is érdekli, (engem zavar de attól ugyanúgy kinyitom a szám, ha bajom van) gondolom megszokta...
2018. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

ismerem, én ennek ellenére meg szoktam mondani másnak, hogy a fiamról a képet ne rakja ki nyílt helyre, és ha megsértődik, akkor hajrá, végül is fontosabb, hogy ne legyen kint, mint hogy valaki 1-2 hétig ne szóljon hozzám.

Macerás, mert értelmes ember máris szedi le a dolgokat, de tinédzser és utána lévőek simán kiakadnak és megpróbálnak kioktatni

2018. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

A férjemnek és nekem sincs facebookom, de a sógoromnak van. Itt voltak, csináltak fotókat, mert hát ugye a büszke keresztapa... Viszont ők nem voltak bunkók, megkérdezték, hogy tehetnek e fel a fotókból.

Azt hittem ez máshol is így működik.

2018. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Én most már nem szólnék, hanem a legközelebbi alkalommal, ha fényképezőgépet vesz elő, akkor mondanám, hogy semmi gondom azzal, ha otthon nézegetni akarják a képeket, és egy-egy ismerősnek megmutatják, de FB-re ne rakják ki.

Amúgy az ilyenek a saját életükről is milliószámra rakják fel a képeket, szóval esélyes, hogy hamar lesz másról feltöltve újabb sok-sok fénykép, akkor meg már úgyse nagyon fogja senki megnézni.

2018. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

A kérdésedre is válaszolok, de én sem bírom megállni: ne érezd kellemetlennek szólni, és ne érdekeljen ha megsértôdik, mert minimális iq-val rendelkezô ember nem csinál ilyet. Ok, fogjuk rá, hogy fiatal meg nincs gyereke, de alap, hogy megkérdez téged, hogy szabad-e...


Szóval ha ragaszkodsz hozzá, hogy visszafogott legyél, valahogy így:

“Szia Zsuzsi, képzeld, xy mondta, hogy látott fotókat a gyerekekrôl a fb-on. Nagyon meglepôdtem, mert én nem töltöttem fel tóluk fotókat, és nem is tervezek. Megtennéd, hogy leveszed? Köszi!”

Ha még magyarázatot is kér (ne kérjen), akkor mondd, hogy mindenféle pedofil sztorikról hallani és nem akarod, hogy idegenekhez kerüljenek a gyerekek képei.


Ezt csak azért írtam, mert azt kérted, finoman, én nem lennék ilyen kedves, neked sem kell ám! Az anyjuk vagy, állj ki értük.

2018. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Jajjj ez a facebook mánia... hogy nem unják még? Hogy élhetik ott emberek az életüket?


Kérdező teljesen jogos,hogy zavar és ne érdekeljen, hogy megsértődik. Ha ezen megsértődik, akkor még agyban nincs 22 éves szinten.

Nem tudhatod, hogy van beállítva a profilja, lehet hogy minden nyilvános,vagyis bárki láthatja.


Amúgy ez az első lépés, lesz még sok helyzet mikor ki kell állnod a gyerekeidért, szóval nem baj ha belerázódsz. Én bizony leszedetném ha engem zavarna.


Bár én kb félévente töltök fel valamit. De most pocakosan pl direkt figyelek, hogy ki ne kerüljön bárki által olyan kép, amin pocakos vagyok. És ennek egyetlen oka van:

Akinek kell már tudja, a többinek meg semmi köze hozzá. Majd ha már a kezünkben lesz, akkor biztos mi is kiteszik egy két fotót. De csak ha már kisimult a kis arca :)

2018. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Én is jártam így. Anyósom rendszeresen csinálja, távolabbi rokon 1x rakott fel. Meg sem kérdeznek...zavar de azért annyira nem h ezt szóvátegyem. Én nem rakok ki képet soha, raknak helyettem is. De ez én vagyok. Ha nagyon zavar, nyugodtan szólj mert igazság szerint így illene. Benne van h megsértődik. És? Majd megnyugszik.
2018. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Zsuzsi, légy szíves, azonnal vedd le a gyerekink képét a közösségi oldalakról.

Köszi.

2018. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!