Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem zavar, hogy...

Titeket nem zavar, hogy divatnév lett a babátok neve?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyen nevet választottatok? Én most bújom a keresztneveket, és az összes ami tetszik benne van az első 10 leggyakoribban. Nagyon zavar, hogy kb. mindenki gyerekét így hívják, de olyan extra különleges nevet sem szeretnék adni. Tanácstalan vagyok.
2016. szept. 19. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi nem foglalkoztunk a gyakorisággal.Előbb utóbb minden név felkapott lesz.Tavaly született meg a lányunk,aki a Kamilla neve kapta.Tavaly 242 kislány született ezzel a névvel,48.a 100-as listán.Ennek ellenére,egy korabeli Kamillával sem találkoztunk még,pedig nagy városban lakunk.a bölcsibe,ahova járni fog,ott sincs egyik csoportban sem több.
2016. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem a szűk környezetem érdekel, azaz barátok, ismerősök, szomszédok, stb. Ha ebben a körben is gyakori a név, akkor felejtős, hiszen folyton meg kell majd különböztetni, hogy éppen melyik Hannáról van szó, amikor összejövetel van. Ha a név csak amúgy az országban gyakori, akkor az nem zavar, mert pár év alatt lecseng és amúgy is ki tudja hol fog élni majd a gyerekem. Akkor sem lesz gyakoribb a név, mint most az idősek körében a Mária.
2016. szept. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Direkt olyat választottam, ami nincs rajta a 100 leggyakrabban adott név listáján. Persze azóta felkerült, ami nem csoda, hisz gyönyörű név, és nagyon férfias, de szerencsére még egy másik gyerekkel sem találkoztunk, akit így hívnának.
2016. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én kb 16 éves koromban tudtam, mi lesz a fiam neve. Na jó, 2 favorit név volt.

28 évesen szültem, az egyik kiesett, mert nem illett a vezetéknévhez, a másik a Dániel volt.

Pont letojom, mennyi van belőle, gyönyörű név, imádom.


A vezetéknév német hangzású, 14 karakter, szóval elég "bonyolult". Bár oviba, suliba, haverok csak a keresztnevet használják, így mindegy a vezetéknév ritkasága, de engem nem érdekel mennyi van belőle.

2016. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon régen eldöntöttem, hogy Áron lesz a kisfiam.

Saját korosztályomból több Árontis ismertem, picurkát egyet sem. Mégis, amikor megszületett, volt már egy Áron az újszülött osztályon, s az oviban is lett ilyen nevű csoporttársa. Sőt, alig fiatalabb távoli rokon kisfiúnak is ez lett a neve.

Gyerekek az oviban megoldják: vezetéknevén szólítják. Én pedig kezdem megszokni :D

2016. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

fiamnak mikor született nagyon különleges, ritka neve volt, nem volt benne a listában, nem csak a 10ben, hanem egyáltalán. aztán olyan 4-5 éves korában berobbant és nagyon sok gyereket neveztek úgy, nem örültem, de ez van. aztán lecsengett és már megint évek óta nincs benne a 10ben :)

második gyerek benne van, nem sláger név, de régi, sokan adják, de tized annyian sem mint a Bencét. egyébként ha nem Bence a gyereked neve, akkor az már ritkának számít :D ugyanis az, hogy egy név az 5. helyen van, nem azt jelenti, hogy több ezer olyan nevű gyerek van, hiszen a Bence még mindig annyira felkapott...

2016. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam Marcell és ez ha jól tudom benne van a top5-ben de nem nagyon foglalkozok vele,mifelénk például egy Marci sincs a környéken.

Egyébként ha egy név ilyen népszerű annak nyilván meg van az oka :)

2016. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem,komolyan nem.Furcsa amúgy,mert állítólag a legnépszerűbb nevek közül választottam(?) (két kisfiam van) de nekem elvétve vannak ilyen nevű ismerőseim -itt a tágabb ismerősi körre gondolok.Nem néztünk utónév listát,egyszerűen választottunk saját ízlés alapján.Nem zavar(na) ha mellettük még x gyermeket hívnának így,hiszen véges a választási lehetőség,lehetetlen mindenkit másképp hívni,nem?

Mostanában lett hangsúlyos,hogy mindenki baromi egyedi legyen,ez is egy új divat.Ezért egyre több érdekes név lát napvilágot,amiről meg sem lehet állapítani,hogy "eszik-e vagy isszák".Most jön a sablon szöveg,hogy "régen más volt!" De tényleg...mennyi Sanyi,Pityu,Józsi és senkit sem érdekelt.😁

2016. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem, Bence semmiképp nem lesz, egyébként nagyon fura, hogy még mindig nagyon sokan adják a Bence nevet. Folyamatosan látom a facebookon, hogy az újonnan született babák Bencék lesznek. Csak pont ettől tartok, hogy az én favoritom is "elbencésedik" pár év múlva.
2016. szept. 19. 15:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Fura...amikor a tesóm született, elég furcsán néztek az emberek, mert milyen név már az a Bence, miért csesztek ki így szegény gyerekkel....erre 23 évvel később már azért baj a Bence, mert túl sok van...
2016. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!