Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha ez zavar engem?...

Normális ha ez zavar engem? Hogyan lehet ezt finoman, nem sértően közölni?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a fiam. A múlt héten jöttek először látogatók. Férjem egyik húga( 22 éves ) a látogatás alkalmával készített számos képet a lányunkról amit percekkel később feltett a közösségi oldalakra. Nem is tudtam róla csak mikor kolléganőm (aki rendszeres facebookozó) hívott fel hogy nagyon édes a kicsi azon a képen amit a sógornőm feltett. Hogy lehet finoman közölni hogy nem örülünk hogyha engedély nélkül minden féle képet feltesz? Elég sértődös ezért irtam hogy finoman! Jártatok már így?

Köszönöm!



2018. júl. 30. 12:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ket baratnom is nagy facebookozo, leszedettem azokat a kepeket veluk, ahol felismerheto a gyerekem. Kedvesen megkertem oket, hogy mivel rengeteg beteg ember van a neten, nem szeretnem, hogy a gyerekemrol felkeruljon foto, legyszives szedjek le. Illetve olyan is volt, ahol csak annyit kertem, hogy a lathatosagot nyilvanosrol allitsa at ugy, hogy csak az ismerosei lathassak. Nem volt sertodes egxik reszrol sem, egyikuket tobbszor meg kellett kernem, mert nem erti, de ujra es ujra megkertem, a masik reszrol pedig azota az egy alkalom ota nem kerult ki ujabb kep az engedelyem nelkul.


ugy, ferjed tesoja, neki kellene megkernie, o ismeri a hugat, o tudja, hogyan kell vele beszelni, es tole valoszinuleg kisebb esellyel sertodik meg. Mnbdenkinek erdemes a sajat csaladjat rendeznie.

2018. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
#8 vagyok.. látom megsértettem néhány facebookon élő embert.. :D
2018. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%
Nagy udvariatlanságnak tartom és igen, normális ha zavar. Mi még a párommal is megbeszéljük, milyen közös képet tegyünk fel a face-re, amin a baba is rajta van.
2018. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

13

Ez nem udvariatlanság, hanem büntetőjogi kategória, konkrétan arcképpel való visszaélés. Személyiségi jogok sérelme.

2018. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már előre szóltam mindenkinek, hogy a megkérdezésem nélkül senki sem tehet fel a gyerekről képeket a Facebookra.

Kérd meg a sógornődet, hogy a jövőben az engedélyetek nélkül ne tegyen fel a babákról képet. Ha megsértődik, megsértődik.

2018. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
56%
Szia. Párom kijelentette előre,hogy nem szeretné,ha valaki képeket rakni ki az ő gyerekéről akármelyik közösségi oldalra. Annak már 2 éve,és senki meg sem próbálta :)
2018. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!