Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hány éves korba...

Szerintetek hány éves korba érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 31. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Amikor lehetőség van rá.

Normális párkapcsolat, felelősségteljes gondolkodás, normális körülmények, normális életszínvonal.

Ez mindenkinél más életkorban jön el.

2018. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem 25 éves kortól, több éves stabil kapcsolatba, mjnkahellyel, lakhatással. Nekem ez az ideális.
2018. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem a kor számít.

Hanem az agyi érettség, a kapcsolat biztonsága, és az anyagi feltételek megléte.


Valakinél 25 évesen, valakinél 35 évesen jön el a megfelelő idő. Ez egyéni.

2018. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez annyira egyéni. Nekem 30 alatt nem érdemes, más meg már 20 évesen akar.
2018. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Én 30 felett vállaltam, és nem bántam meg, nekem a 20-as évek még túl "bulizós", túl laza volt ehhez, 30 felett már nem éreztem úgy, hogy kimaradnék valamiből.


De van, aki meg 20 évesen szül, mert már akkor anya szeretne lenni. Ez olyan egyéni dolog. Szerintem az érzés a legfontosabb, mert hiába a megfelelő anyagi helyzet, ha lelkileg mégsem állsz készen rá.

2018. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a kérdésben nem a kor a legfontosabb, nem lehet csak ez alapján választani.

Én 23 évesen szültem, de nem pont azért, mert ezt az évet tartom legjobbnak rá, hanem mert akkor éltem úgy, hogy mertem vállalni

2018. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem akkor született mikor 19 éves voltam. Apuka akkor megteremtett mindent, nekem mas dolgom nem volt mint gyereket nevelni és befejezni az egyetemet.


Sajnos azóta elvaltunk(közös döntés) a lányom januárban lesz 18, márciusban születik a féltestvére.

Akkor sokkal jobban viseltem a terhességet, viszont sok dologról fogalmam sem volt. Most nehezebb a terhesség de sokkal felkészültebb vagyok. Ez egyébként egyén függő, ki mikor érik meg az anyasagra, de néha egy kora 20-as alkalmasabb mint egy harmincas évei vége felé járó nő. A lényeg, hogy a gyermekünknek a legjobb anyukája legyünk :)

2018. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok a -kor nem számít jó nem 13 14 éves kell de én elmondom őszintén 18 leszek van több mint 2 éve kapcsolatom és stabil legalább is úgy érzem és én már szeretnék de az is nagy baj hogy meg nem dolgozok így hát csak majd ha 1 2 évet dolgoztam akkor lehet a legalkalmasabb ...
2018. júl. 31. 21:00
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem szerezz egy piacképes szakmát, menj el dolgozni 1-2 évet és csak utána vállalj gyereket.

Kb 2 év alatt le lehet tenni egy értelmes OKJ-t.

Munka pedig azért kell, hogy ne csak a GYES hanem a GYED is járjon, és hogy ha az alatt az 1-2 év alatt jól bedolgozod magad, akkor esetleg szülés után legyen hova visszamenned dolgozni. Az esetek nagy részében sajnos nem veszik vissza a nőket, de így legalább az esélyt meg adod rá.


Kisgyerekkel, végzettség és munkatapasztalat nélkül kb. esélytelen jó munkát találni.


Se neked, se a gyereknek nem lesz rosszabb ha nem most, hanem csak 4 év múlva szülsz. Fiatal, pörgős 22 éves anyuka leszel :)

2018. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már van egy szakmám és szeptemberbe megyek dolgozni de lehet hogy közbe le teszem egy okj t .😊
2018. aug. 12. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!