Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem figyelek az 5 hónapos...

Ha nem figyelek az 5 hónapos babámra mert takarítok vagy eszek akkor sír. Miért csinálja ezt? Ti is egésznap szórakoztatjátok?

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Unatkozik, vagy hozzászokott, hogy ha sír, mindig felveszed.Ha nincs semmi baja, akkor sírhat nyugodtan, nem kell állandóan szórakoztatni. Adj neki valamit, amivel eljátszhat.
2018. aug. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Te vagy neki a minden. Nem szórakoztatom állandóan, de ha sír, akkor igen. Ha éppen elfoglalja magát, akkor szoktam kisurranni enni. A babád még nagyon keveset ismer a világból, de ettől még az ő érzései is jogosnak. Szeret téged, és veled akar lenni, örülj neki, használd ki, mert így építed ki kettőtök közt a bizalmat és kötődést.
2018. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem csinálja ezt és sosem szórakoztattam egész nap, vagy ilyen személyiség, vagy valamit jól csináltam, szerintem menj ki és ha bőg vidd ki magaddal, rakd egy pihenöszékbe, hogy láthasson, de ne ugráld körül naphosszat, mert akkor folyton nyaggatni fog.
2018. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

14 hós a fiam.A járókában és a hintában is sír, az etető székböl kimászik.

Ha ki van engedve vigyázni kell rá de folyamatosan.Nem ül le szöszmötölni a lábamhoz míg mosogatok vagy fözök.Megy és megy és megy és csak az érdekli amit nem szabad.

Semmit nem tudok tőle csinálni.

Így csak akkor teszem a dolgom ha alszik vagy apa itthon van.

Néha már teljesen kivagyok tőle...és ez a hagy sírjon ha nincs baja....hát én nem bírom hallgatni és nyugodtan végezni a dolgom míg bőg.

Nekem ez nagyon nehéz időszak...mióta mászik-elindult kemény napjaim vannak.


Bár tanácsot nem tudok adni, csak azért írtam, hogy ne érezd magad egyedül ezzel a helyzettel.

2018. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

– Nem kell a babát mindig szórakoztatni. Kezdettől úgy szervezd az életet, hogy amikor a baba felébredt, evett, büfizett és éppen jó kedve van, akkor tedd le játszani, nézelődni és te menj a dolgodra. Az első időben persze ez csak rövid idő lesz, idővel elunja majd magát és jelzi majd, hogy hiányzol neki, ilyenkor azonban ne vedd fel azonnal, inkább te ülj oda mellé, játssz vele kicsit, beszélgess vele és amikor már megnyugodott, megint menj ki egy kicsit.


– Ha már nagyon unatkozik, de neked még dolgod lenne, vidd magaddal kendőben vagy hordozóban, beszélgess hozzá, amíg végzed a házimunkát! A baba számára a mindennapi tevékenységeink is érdekesek, nem csak az, amikor játszol vele.


Az az igazság, hogy az első hónapokban nem csak ő nincs el nélküled, hanem te sem vagy el nélküle 🙂 Az anyai ösztönök ugyanis ilyenkor folyamatosan azon dolgoznak, hogy maradj a babád mellett. Ezt érzékelheted is, amikor olyan gondolataid vannak, hogy “mi lenne a babámmal, ha most a fejemre esne a tégla?”. Sokan elkezdenek rutinszerűen extrém lassan vezetni, nehogy valami bajuk essék, mások szélsőségesen aggódnak a babájuk miatt, apróságokat is elkezdenek felfújni. Ezek mind természetes velejárói a szülés utáni első 6 hónapnak.


4 hónapos kortól

Ebben a korban elkezd kinyílni a világ a baba előtt. Egyre jobbak az érzékszervei, ezért olyan zajokat és észrevesz, amiket eddig korábban sosem. Aztán elkezd jönni-menni a lakásban. Kezdetben csak forogva, lassan kúszva, később mászva és járva.

Ez nagyon izgalmas tapasztalás a számára, imádja felfedezni a világot, ugyanakkor fél is tőle.


Forrás: pixabay.com

Forrás: pixabay.com


Megrémül attól, hogy ha anya kimegy a szobából, akkor teljesen eltűnik. Sírni kezd.

Ilyenkor te visszaszaladsz felveszed, aztán meghallgatod az okos ismerősök tanácsait arról, hogy felkapattad a gyereket és azért csinálja ezt, mert mindig felvetted.


Nem azért.


Azért csinálja, mert így jelzi az ijedtségét, hogy anya, aki számára a biztonság fő forrása, esetleg el is tűnhet és akkor vége a világnak (az ő világnézete jelenleg erre az egyetlen személyre korlátozódik

2018. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Norman Bates ***** válasza:
Most lett 4 hos a babam, vettunk neki jo nagy puha jatszoszonyeget (talan 1m x 2m) meg egy csomo jatekot. Lerakom korbe teszek par jatekot es tok jol elvan. Par napja mind2 iranyban atfordul igy most ezzel szorakozik egesz nap, hogy gurulgat ossze vissza. Hatterben baba zene, tok jol elvan meg beszelek is hozza. Nem hagyom sose sirni megsem kell ‘szorakoztatni’ egesz nap.
2018. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem szórakoztattam, ha sírt, sírt.


Azt a félórát, amíg heti 2x feltakarítottam, kibírta - félt a porszívó hangjától, nem volt opció a magamra kötöm, sőt!.


Főzni együtt főztünk, ő pakolászott, én csináltam a dolgomat.

2018. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem, a miénk nem sír, pedig 4-5 hós most, de mi sosem csináltuk azt vele, hogy folyton szórakoztattuk. Megtanulta, hogy néha egyedül kell játszania, mi meg körülötte teszünk, veszünk, eszünk és a többi
2018. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 De La Cruse ***** válasza:

Rossz identitást alakítottál ki a babánál.

Mindig veled kell, hogy legyen és együtt kell vele mindent csinálni.

Így magától fog elmenni tőled és addig takaríthatsz.

Amikor hozzá van szoktatva, hogy ha sírsz akkor a csicsájává válsz akkor már a kisgyerek fog téged manipulálni a sírásával, hogy tegyél le mindent és vele foglalkozz.

Ezt később durván ki fogja használni.

Mi eleve magunk közé fektettük és mindig ott volt minden házi munkánál akár a kertben akár a konyhában és végül (Pár hét) mindig nyugodt, kiegyensúlyozott babaként ő mászkált el felfedezni az anyun-apun kívüli világot.

2018. aug. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nriko válasza:
A láthatóság a szülőnek fontos leginkább. A babának meg a kaja és az infó. Tényleg szoktatás kérdése. Hanyag szülő gyereke hamar leszokik a hivogató sírásról. A mindent félredobó szülő gyereke pedig hosszú évekre beszabájozza a szülőt. (De ha jobban belegondolunk pontosan azt kapja mindegyik, amit a saját elképzelése, személyisége diktált.)
2018. aug. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!