Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babát nagyszülőkre...

Eszter20180320 kérdése:

Másfél éves babát nagyszülőkre hagyni?

Figyelt kérdés
Van egy tündéri gyerkőcünk. Esküvő után kiderült hogy érkezik és mivel voltak komplikációk így kihagytuk a nászutat. Most elkezdtünk róla beszélgetni hogy bizony jövő nyáron ezt szeretnénk pótolni. Nagyszülők aktívan benne vannak a mindennapjaiban, nagyon szeretik és ügyesen gondoskodnak róla. Nem félnék rájuk bízni! Szerintetek megoldható ?
2018. aug. 2. 13:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
Megteheted, de hogy egy nyugodt pillanatod nem lesz 1 nap után, az tuti. Mi nem tudtunk ilyen kicsit lepasszolni több napra, max. 2-3 órára.
2018. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Miért ne?nem is értem hogy ez miért kérdés?

Mondjuk mi is a férjemmel mindketten olyanok vagyunk h gyerek nélkül nem megyünk nyaralni... Dehát ez lényegtelen.

Tehát ha elvan a nagyszülőkkel akkor miért ne mennétek el?😳

2018. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

Egy biztos: nem vagyunk egyformák.

Én nem tudnám napokra ott hagyni senkinek. Pár órára már szívesen szabadulnék (15hós), de utána már kérem vissza a picimet!

Viszont másfél évessel már nagyon jól el lehet játszani, gondozni... Ha ő is elvan a nagyszülőkkel, és te is bírnád nélküle akkor gond nélkül rájuk bízhatod szerintem.

2018. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

Én megtanultam hogy pici gyerekkel már nem tervezek előre.

Annyi minden közbe jöhet:beteg lesz vagy épp akkor lesz egy matrica korszaka,de te akkor is ott hagyod mert ki van fizetve?

2018. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%

A mi fiúnk 3 honapos kora ota volt neha delutanra vagy delelottre anyukámékra hagyva ( heti 1 alkalom kb)

Aztan 1 evesen mar ott is aludt néha, nem mi vittük. Ő akart maradni, most masfel eves es mi is megyunk nászútra augusztusban. 5 napra, szerintem minden rendben lesz!:)

2018. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

Az, hogy most fél évesen milyen még nem jelenti azt, hogy 1 év múlva is ez lesz. Lehet hogy úgy rád lesz kattanva hogy még pisinli sem tudsz elmenni egyedül, úgy meg kínzás lenne neki napokig (vagy ki tudja mennyire hagynátok otthon).

Nekünk az első volt 1,5 éves mikor 3 napra anyukámmal hagytuk, teljesen jól elvolt, a kicsi is kb ekkora volt amikor 3 napig kórházban voltam, szintén semmi gond nem volt, pedig ő szopizott még akkor, de ő kibírta nélküle(m) azt a 3 napot, míg én majd' szétdurranó mellekkel szenvedtem 😅

Én még így is max 1-2 hónappal korábban mernék ilyenen elgondolkodni, 1 évvel előbb biztosan nem

2018. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%

De mit jelent a nászút? Hosszú hétvége vagy egy hét?

1-2 éjszaka simán belefér, nem lesz semmi baja, de 1 hét azért megviselné hidd el.

Pont másfél éves volt mikor mama először aludt itt, és 1 éjszakát elmentünk pihenni férjemmel, semmi gond nem volt, jól érezte magát mamával akit amúgy is imád, de másnap nem akart szóba állni velünk, rendesen haragudott ránk, de túlélte, 3. napra semmi baja nem volt, nekünk volt csak rossz.

2018. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az még nagyon pici, nem lenne szívem magára hagyni. Inkább ha már legalább 2-3 éves lesz. Vagy most egy hosszú hétvége belföldön. Ha baja lenne külföldről haza se tudnál jönni hozzá.
2018. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%
Mi viszonylag sokat utazunk kulfoldre (evente 4 alkalommal kb), mindig visszuk. O is lat uj helyeket, tapasztal, imadja minden utunkat. Szerintem nyugodtan vihetnetek magatokkal, tetszene neki is, es ti is jol lennetek. Akkoriban még sokat alszik is, tudnatok sokat beszelgetni, mig o pihen. Mondjuk mi a naszutra is vittuk, de csak zigotakent.:)
2018. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
13%

hát mi tervezzük most 4 hónaposan, hogy 1 évesen le lesz passzolva 1-1 hétvégére (ha meg beválik, akkor 1-1 hétre is)

Nem csak azért, mert szeretnénk pihenést, hanem mert, vannak programjaink, ahol muszáj ott lennünk és ahova nagyon, nagyon macerás vinni kisbabát.


Én nem tartok ettől, mert nagyon jól van nevelve a csöppség, és sok időt tölt így is nagyszülőkkel, párom sokszor lemegy egy hétre is nagyszülőkhöz és sokat segítenek be most is. A gyerek nagyon megszokta már, hogy nem csak apa és anya létezik az életében, hanem van sok unokatestvére és nagyszülők is aktívan foglalkoznak vele.


Természetesen majd teszteljük 1-1 napra elsőnek, de hiába húzzuk a dolgot, a gyereknek is meg kell tanulnia, hogy nem mindig vagyunk ott mellette.

2018. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!