Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázza itt valaki a...

Pelenkázza itt valaki a babáját textilpelenkával, amit PVC pelenkakötővel rögzít? Mennyire jó ez a módszer?

Figyelt kérdés

Tehát egy nedvszívó betétet képzek a textilpelus összehajtásával, ezt ráhajtom a babára. Erre egy vízhatlan pelenkázófóliát kötök oldalt masnival rögzítve, ilyennel:


[link]



Mi a véleményetek erről a fajta pelenkázásról?



2018. aug. 4. 23:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
38%
Ujrahasználni, elmosni mindig ökobb, mint újat gyártani! A mosógép mos, nem én, és a gyerek ruhával együtt nincs havi 1m3 a fogyasztás emiatt. Az áram számlánk egy ezressel nőtt, de ebben az éjszakai világítás is benne van, meg az, hogy mióta megszületett, többet vagyok itthon. A mosószerek mindenkire összesen haromhavonta 3000 Ft. A teljes mosipelus készletünk 30 000 volt. Olcsóbb, környezetbarátabb, ezen nincs mit gondolkodni. Ki kell teregetni, meg be kell pakolni a gépbe, meg össze kell rakni, ennyi a plusz munka, három naponta 20 perc összesen. Viszont nem kell popsikenőcs, nincs melegkiütés, és gyönyörű a bőre. És nem kell számolgatni a pelust, meg hazacipelni, meg kukát levinni.
2018. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
84%

Hát 11, te így látod más meg máshogy. Én is vettem induló mosopelu adagot. Havi szinten 30%al nőtt a vizfogyasztasunk, persze ebben benne van az is, hogy a ruháit mosom. Télen született, kis lakás, nem száradt meg... Nekem csak a nyűg volt vele. Mellesleg simán kiütéses volt, szóval lehet a te kisbabad feneke bírta, de nem mindenki ilyen..


Nem gondolom, hogy újat gyártani károsabb vagy rosszabb, de mivel nem vagyok pelenka gyárban gyártás technologus, így nem dobalozok ilyen nagy szavakkal h ökobb meg ilyesmi. Szappanok, lugok, vízlágyítók, a sok parfüm, kolloid, a 90 fok, a foszfatok a foszfonatok.. Ezek okesak? Vagy te tán a patakba mosol netán vegan öko mosószerrel? Szerinted azt hogy gyártják? Az nem baj, h azt legyartjak?


Divatból csináljátok meg mert jodolgotokban nincs más.

2018. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

12: KÖSZI!

Kérdező: ATYAÉG! Vagy mondhatnám azt is, hogy TE JÓSZAGÚ MÁLNABOKOR! Tudod mit, ha téged majd pelenkázni kell, lehet ezt választják neked, majd akkor megtudod milyen. :D Amúgy meg remélem csak a kedélyeket akartad itt borzolni, és nagyokat röhögsz a gép/telefon előtt.

2018. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
75%

Igazán nincs mit 13as. Valójában olyan a munkám, h tisztán látom mivel jár mososzert gyartani. Ismerem a vegyszereket és a mosószerek gyártási technológiáját. Látom a sok elpacsmagolt vizet. Senki nem gondol bele, hogy ezeket a szereket (legyen az akármilyen is) nem egy kislábasban főzik nektek otthon. Az h több tizezer literes egy keverő (és ez az alja) és hogy ezt is mosni kell, fertőtleníteni, mert a legnagyobb arányú összetevő a víz és berohad a p"csaba a komplett gyárad anélkül.. Hjjaaj ha nem ébredne a gyerekem kifejtenem neked mivel jár a mososzergyartas, de úgyis addig jut el a legtöbb hogy


Jooo iirtaak hogx az oko meg bio meg menő, aztán csinaljuk. Mennyire menő már h nem kell hazacipelni a boltból a pelust. (házhoz is lehet szállíttatni, de persze az is mennyire tré már, hiszen az autó benzinnel jön hozzank az meg tökre nem bio meg oko.)


Megoszto téma kb mint a BLW (alias a te gyereked életképtelen lesz ha nem eszik meg kézzel egy fél disznót 8hos korára egyedül)


Mint a hordozás. Mellesleg ergonomikus hordozó tulajdonos vagyok, szeretjük de nem 42fokban.. Nem fogunk VERRE menni h de azért is beleteszlek mert ez mennyire jó a babakocsi sátán szekere..


Vagy mint az együtt alvás.


Vagy a biot adjunk.


Meg a magyar vegyszermentes. Jaj, a fejemet fogom. Köpsz egy derakasat és eltalalsz egy olyan ipari létesítményt biztosan, ami valami fost emittal, amit a te vegyszermentes életed biotalajaba mos az eső. Szóval.. Aggyal is lehet élni.

2018. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
41%

Eltalaltad, hazai gyártású vegán öko mososzert használok. Nem divatolok, hanem tényleg számít. Csak 60 fokon mosom, nem 90-en.lehetne persze bonyolítani, meg nehezíthet az ember a saját dolgát, de minek? Sajnálom, ha neked nem sikerült, de attól még másoknak mehet jól.

[link]

2018. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
75%
Hajrá!
2018. aug. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
87%

Beleolvastam a cikkedbe. Ha hiszed ha nem, szelektív gyűjtünk, sőt, komoly harcok árán elertem azt, hogy a 80eves nénikek is megtanuljanak szelektív gyűjteni. Még el is mosom amit el kell..

De!! Továbbra is úgy gondolom, hogy a mosható pelenka a vegan bio vegyszermentes mososzerrel együtt is károsabb a környezetre, mint egy csomag dm eldobhato ökopelenka.


Nem letojom a témát, sőt de ez egy üzletag. A kevesebb néha több és mivel nincs megfelelően felkeszitve az amúgy profitorientált társadalmunk erre, igy néha több a kar mint a haszon.

2018. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

"Viszont nem kell popsikenőcs, nincs melegkiütés, és gyönyörű a bőre."


Eldobhatóval ugyanez volt az eredmény nálunk. Csak tudni kell incit olvasni hozzá.

2018. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
55%
Jo eg, biztos nem adnek ilyet a kisbabamra, amit linkeltel, kerdezo . :) remelem, hogy te sem. Meg a moshato pelenkanak se vagyok tamogatoja, nem hogy ennek az odivatu vminek.
2018. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
87%

Nem jó a gyereknek, mert nem zárja el a vizeletet-végterméket a bőrétől.

Nem jó neked, mert plusz munka.

Nem tesz jót a gyerek bőrének, mert bepállik a műanyagban igen hamar.

Nem környezetbarát, mert mosni kell: víz+áram+mosószer+öblítő+folttisztító.


Mint a modern always betét helyett vattát vagy felkötőt használni.

2018. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!