Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forró vízben is fellehet...

Forró vízben is fellehet oldani a tápszert? Ha megvárom hogy hűljön akkor szemcsés lesz. Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia meg várom mikor már egy kicsit kihül és csa utana teszem bele a tápszert. Elvileg test hömérsékletre kell hagyni hogy kihüljön 40 C fok. de nincs ra irva?
2010. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előre készíts egy nagyobb mennyiséget, és vagy mikróban vagy tűzhelyen melegítsd fel a tápihoz. Kb. 40 fokosnak (kézmelegnek kell lennie) Több szempontból:


1. forrón/melegen hogy issza meg a baba?

2. A benne lévő jótékony bacik ideális környezete kb. 40 fok. Afelett elpusztulnak.(és hát igen, a vitaminoknak se tesz jót a forró víz)

2010. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
félreértettétek,tudom hogy hogyan kell csinálni és hogy forrón nem issza meg.Hanem azt írtam hogy akkor szemcsés lesz,de ha forró vízben oldom fel akkor nem.
2010. jún. 20. 10:32
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

A dobozt ha elolvasod rá van írva, hogy milyen meleg vízben kell feloldani a tápszert. (Azt hiszem kb 40 fokot ír) Ha ennél melegebben csinálod károsodhatnak a vitaminok.

Én mindig forraltam vizet, hagytam kihűlni és amikor eljött az evés ideje mikróban az éppan megfelelő mennyiségű vizet a cumisüvegben megmelegítettem (a cumi része persze nem került a mikróba) majd bele a tápszert, összerázni és már mehetett is a babának.

A megfelelő hőfokot eleinte a csuklóm belső felszínén próálgattam, mivel nem volt olyen hőmérőnk, amivel meg lehet mérni a tápszer hőfokát. Ha neked ott forró, a babának is az lesz.

Remélem kicsit tudtam segíteni.

2010. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok hát akkor nem tudom. milyen tapszert használsz?
2010. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudom milyen tápszer lehet akkor ez...mi beba-t használunk, és le merem írni hogy még talán enyhe langyos vagy hideg vízben is szemcsék nélkül oldódik jó kis rázással. Próbáld ki picit melegebb (de ne forró vízzel ) és ha összeráztad, egyből állítsd bele egy vizes lábasba vagy pohárba.
2010. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen szemcsés tápszerem,amiről te beszélsz,de most meg nem mondom melyik volt az!Vagy válts másra,vagy ez van ezt kell szeretni,de ne tedd forró vizbe.
2010. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Először csak a fele vizet add hozzá az egy adagra való a tápszerporhoz, ezzel keverd el simára én kiskanállal szoktam, majd jól összerázom, és mikor sima, akkor a fennmaradó másik fél vizet is hozzáadom

De vannak olyan tápszerek(beba3+, Humana 3)amik eleve szemcsések a sűrűségük miatt,ezen ne rágódj,azért van, hogy jóllakjon a baba vele

2010. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!