Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van összefüggés?

Szerintetek van összefüggés?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm már 3 hónapos korától dobálta a gyerekét. Elvileg élvezte bár véleményem szerint csak félt ( a saját babánkból kiimdulva, ő biztos nem tűrné). Most viszont egy éves és iszonyatosan hiperaktív. Lehet valami összefüggés?
2018. aug. 8. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem.


A te babádból általánosítasz? lehet, hogy pont ő az, aki "másmilyen" (ami nem baj, csak nem általános)


A picik általában szeretik a dobálást :)

2018. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak így bele gondoltam, hogy teljesen összerázkódik az kis agya. De lehet én vagyok ennyire féltős. Én semmi pénzért nem dobálnám :)
2018. aug. 8. 10:51
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Igen.
2018. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem, a játéktól nem fog kialakulni semmilyen viselkedészavar.

Az enyémek pici koruk óta imádják a lendítést, emelést, óvatos dobást, pörgést, forgást, hintázást, és mindketten okos, ügyes gyerekek. Valóban nagy a mozgásigényük, mint általában a gyerekeknek, a fiamnak kicsit nagyobb, de a hiperaktivitás nem itt kezdődik.

2018. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

" de a hiperaktivitás nem itt kezdődik"

valóban, kérdező: miből gondolod, hogy hiperaktív.

Nincs olyan, hogy "iszonyatosan hiperaktív", a hiperaktivitás egy betegség/állapot (legalábbis egy összetevője), amit orvos mond ki a gyerekre.

Egy mozgékony, adott esetbe túlmozgásos (bár ez is orvosi véleményt tükröz) gyerek még nem hiperaktív.

2018. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem orvos mondta ki, de már hallottam arról, hogy milyen egx hiperaktív gyermek. Szerintem az olyan, aki állandó mozgásban van és konkrétan nem tud egy dologra folyamatosan figyelni.
2018. aug. 8. 11:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Attol mert meg dobaltak/jatszottak vele kiskoraban meg nem lesz hiperaktiv..
2018. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok orvos, de véleményem szerint elég veszélyes dolog is, még ha nem is emiatt lett hiperaktív. Belegondolva nekünk is halálfélelmünk lenne ha dobálnának. Másrészt nagyon veszélyes, bàrmikor elég egy rossz mozdulat, elég felelőtlenek az ilyen szülők, mással is lehet a gyerekeket szórakoztatni.
2018. aug. 8. 12:18
 9/11 anonim ***** válasza:

"de már hallottam arról, hogy milyen egx hiperaktív gyermek. Szerintem az olyan, aki állandó mozgásban van és konkrétan nem tud egy dologra folyamatosan figyelni"

hallottál róla és szerinted.

Tévedésben élsz. Ez nem hiperaktivitás. Azt pszichiáter mondja ki a gyerekre komoly összetett vizsgálatok alapján. Ráadásul itt egy egyéves gyerekről beszélünk, akinek még a normál egyensúlya sincs meg (még bőven évekig fejnehéz)... egy ekkora gyerek nem hiperaktív, max sok az energiája.

2018. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

nálunk négy hónaposan kezdte imádni a dobálást (mármint erősebben megemelést)

olvastam is több honlapon, hogy 4-5 között sokat kell egyensúlyozó gyakorlatot csinálni, mint pl a dobálás, mert akkor nagyon fogékonyak rá és kacagnak általában.


a babák nagyon sok mindent tűrnek, és mindegyikből hiányzik a félsz, egészen addig amíg a szülők beléjük nem verik

2018. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!