Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyukának hogyhogy nem...

Sok anyukának hogyhogy nem kellemetlen nyilvánosan szoptatni?

Figyelt kérdés
Tudom ez egy kényes téma és nemis vitát akarok szítani, de én el nem tudom képzelni, hogy ha lesz babám, az étteremben előkapom a mellem és megszoptatom. Baba előtt az ilyesmit kellemetlennek érzik(sok nő a párja előtt sem mer meztelenül mutatkozni), aztán szülés után már eltűnik a szégyenlősség vagy mi? Nekem ez olyan fura. Anyukák, mi áll a jelenség mögött?

2018. aug. 8. 11:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Én is így voltam, de ja, elmúlt. Ha nem akarsz a 4 fal közt ülni addig, amíg nem ehet mást a baba, akkor rugalmasnak kell lenni. Mondjuk soha életemben nem kaptam elő a mellemet étteremben, és bárhol szoptattam, félrevonultam, és letakartam a mellemet. Így nem éreztem, hogy bármit szégyellnem kellene, hiszen senki nem látott semmit.
2018. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
45%

Sokkal kellemetlenebb az, ha ordít a baba az éhségtől. Ha sír, sokkal jobban elítél a társadalom, mintha egy kendő mögött megszoptatod. Észre se veszik.

Egyébként egyszer pont volt olyan, hogy étteremben voltunk, kérdeztem a pincért, hogy hol szoptathatok. Megrántotta a vállát, és mondta, hogy itt az asztalnál. Másrészt az én gyerekemnél nagyon sokáig nem lehetett étkezést kiváltani. Hiába evett valamit, attól még nem lakott jól, kellett neki az anyatej. Cumisüvegből csak 1 évesen tanult meg inni, addig is csak anyatejet ivott. Én simán ellettem volna otthon a 4 fal között is, igazából a családom ragaszkodott hozzá, hogy járkáljak el ide-oda gyerekkel. Pl. egy egész napra elmentünk egy rokon szalagavatójára, nem fogadták el, hogy én nem akarok. Örülök, hogy az ünnepségen nem kérte a gyerek, de előtte és utána is igen. És mivel inni nem tudott máshogy, adtam neki anyatejet.

2018. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
44%
Egyrészt kevésbé vagyok szégyelős. Másrészt SOSEM szoptatok nyilvánosan mivel az igényszerinti szoptatás híve vagyok ! A valóban a BABA igénye szerinti szoptatás híve, tehát nem a magamutogató cicikidobó nyilvanos szoptatás fetisiszta nők híve. Mivel a babának nem az igénye hogy egy étteremben, zajban, büdösben, kukkoló szemek láttán megszoptassák 4 perc alatt a leves és a főétel között. A baba igénye az otthon nyugalma es melege, ahol az anyuka csak rá hangolódik, nem kell 100 emberhez alkalmazkodni, nem huznak egy kendot a fejere hogy ne latszodjon mit csinal es addig ehet ameddig akar!!! Ez volna a baba igenye! Nem a nyilvanos szoptatas. Csak sajnos ezt a sok szoptatas fanatikus elfelejti. A valodi lenyeg elveszik sajnos....es ha nem tudom megoldani hogy elvonulva baba barat helysegben szoptassak, akkkr lefejem es uvegbol etetem meg. Es akkor legalabb nem azt erzi hogy gyorsan le akarom razni. Hanem hogy nincs most itt az osszebujas ideje. Mellesleg nem is baj ha tudja hogy nem lehet ra mjndig mód.
2018. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

"sok nő a párja előtt sem mer meztelenül mutatkozni"

Hát, lehet, hogy az 1900-as évek elején még igen, de manapság annyira ritka, mint a fehér holló, szóval ezt nem tudom, hogy honnan a fenéből szedted, mikor mindenki kirakja a cs-csét, s-ggét, és szinte csak olyan bikinit húz, ami épp csak a bimbót takarja.


Az a baj, hogy itt ma Magyarországon, annak ellenére, hogy azt hangoztatják, hogy "takarja el magát, akkor nem zavar senkit", ennek ellenére igen is mindenkit zavar, hiszen azt is előkapásnak veszik még mindig, ha anyuka eltakarva a mellét és a gyereket a fal felé fordul. Mert akkor meg abba kötnek bele, hogy külső zaj van, nem intim így, szegény gyerek nem tud rendesen enni, az a k-a anyja biztos csak vásárolgat a plázában. De az fel se merül, hogy ügyeket is kell intézni és nem minden egy helyen van, valakinek órát kell utaznia (pl. faluról megyeszékhelyre) hogy hivatalos ügyet intézzen, és ott van még esetleg a többi gyerek, akiket azért mégiscsak el kell vinni bölcsibe, oviba, 3 kerülettel arrébb gyerekzsúrra, orvoshoz stb.

Meg nehogy már ne járjon annyi luxus egy anyának, hogy az egész napos lakásban gubbasztás után ne mehessen ki sétálni vagy beüljön egy cukiba és ha a baba felébred és éhes, akkor megetesse.


Tudom, hagyja a gyereket másra. De:

1. nem mindenkinek van segítsége/nem vállalják.

2. a sitter egy idegen, és lehet, hogy csak alkalmanként lenne rá szükség, de akkor nincs rendszer, vagyis a baba nem szokja meg, plusz egy szoptatós babát miért hagyna otthon hosszabb ideig másra, az nem tudja megszoptatni, csak ő, így muszáj magával vinnie.


Aztán itt jön, hogy akkor ha utazni kell, miért nem használ cumisüveget! Hát mert:

1. cumizavar

2. van olyan baba, aki nem fogadja el. A fiam pl. a frissen lefejt anyatejet nem fogadta el cumisüvegből, nemhogy mást, így maradt a mellem.

3. Esetleg lefejed cumiba és szerencsés vagy, mert a gyerek elfogadja, de a melled kb. 3 óra múlva szét fog feszülni, ömleni fog a tej belőle és nincs az a pamacs/ruha/melltartó stb. ami órákig visszatartaná, amíg te haza vonatozol/volánozol/5x átszálsz csak Bp-en belül, hogy hazaérj.


Én soha nem "vettem elő a mellem", mert szerencsére nem volt szükség rá, mert vagy kocsiban szoptattam meg, vagy étteremben egy külön elkerített részben, de ha muszáj lett volna, akkor bizony ha letakarva is, de megszoptatom. Szóval habár én nem vettem elő, de teljesen megértem, ha más igen, mert nem tudom a körülményeit, és inkább a gyereknek legyen jó, mint sok prűd felnőttnek.


Akik meg azt mondják, hogy vigye a wc-be és etesse ott. Erről egy sztori:

Új vonaton utazunk, anyuka babakocsi babával, plusz egy 3 éves kisgyerek. Baba felkel, éhes. Anyuka, gondolom tartva a negatív kommentektől gyerekestől, babakocsistól bement a wc-be. (Tudni kell, hogy egy szerelvényen csak egy wc van!) Egy megszoptatás minimum 20 perc, plusz míg nekikészül/összeszedik magukat. Na, most a budi előtt kígyózó sor. Én felkészültem, hogy megvédem a kismamát, ha valamelyik barom elkezdi, hogy miért a wc-ben eteti meg, mert most akkor hol? Ha kint, az a baj és elküldik a wc-re, de ha ott, akkor meg az a baj.

2018. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
29%
Ez direkt a magamutogatásról szól. Élvezettel teszik közszemlére. Erre akkor jöttem rá, mikor a szomszédunk a házunk előtti folyópartra ült ki szoptatni, de még úgy fordult a támlátlan padon, hogy nem a víz, hanem a pad előtti sétány felé, hadd lássa mindenki az emlőit. Ez nem a gyerekről szól. Unatkoznak, vagy így akarják nőnek érezni, megnézetni, szépnek érezni magukat, vagy így cselezik ki a férjüket aki nem díjazza a nyilváos csöcsmutogatást, de ha ott lóg a gyerek rajta akkor az ugye mindjárt más... nem tudom, de valami olyan lelki dolog, ami a nőnek “kell”.
2018. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
39%
Én bárhol megszoptattam és meg is szoptatom a gyerekemet,legyen az iskola,Pláza,parkoló!De még soha nem fordult elő,hogy bárki rossz szemmel nézett volna rám,főleg nem,hogy szóvá tette volna!Ha gyereked születik és éhes nem kell senki mással foglalkoznod,csak azzal,hogy az ő igényeit kielégítsd bármilyen körülmények között is!És igen szülés előtt én is szégyenlős voltam,aztán mindez megváltozott mikor megszülettek a gyerekeim!
2018. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%

4: ez így szép és jó csak akik mutogatják magukat mint a nyilvános szoptatás követei- nálunk pont nem arról szól a dolog hogy nincs segítségük és nem tudják máshogy megoldani....akik felvonulnak a McDonaldsban meg egyéb helyeken, szoptatás flash mob meg ilyenek...na azok csak mutogatni szeretik hogy a baba igénye szerinti táplálás hívei..de valójában abszolút nem a baba érdekeit nézik.

Nekem se volt túl sok segítségem egyik gyerekemmel se, és 40 fokban nem rajongtam a fejésért sem, az üvegért sem és a túlcsorduló mellekért sem, mégis érdekes módon valahogy a férjemmel ketten megtudtuk oldani hogy soha nem kelljen nyilvánosan szoptatnom a 3 év alatt amit szoptatással töltöttem a 2 gyereknél....meghatalmazás is van a világon, plusz az ügyek 70%-a most már online is elintézhető, és ha végképp minden kötél szakad, akkor indulás előtt és után etetek...előfordulhat hogy órákat kell valakinek vonatozni és utána még sorban állni a hivatalban, gyerekkel az ölében, és valóban nem tudja máshogy megoldani, de szerintem ez a nyilvánosan szoptatók max 2%-a...hiszen még te magad is leírtad, hogy megtudtad oldani pedig nem volt segítséged

2018. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

Még nem vagyok túl hiteles a témában, mert még csak kismama vagyok.

- De nem tervezek nyilvános helyen szoptatni.

- Kicsit sem zavar ha valaki mégis ezt teszi. Felettem már említették a falat bikiniket és hasonlókat. Az senkit nem zavar, csak a gyermekét tápláló anya látványa?

- miért lennék szégyenlős a párom előtt? Terveim szerint más nem fog látni szoptatni, csak ő, meg mondjuk szakember ha segítség kell. De az, hogy mit tervezek és mit dob az élet azt majd meglátjuk.


Én a magam részéről azt gondolom, hogy ez egy mondvacsinált probléma. És a mai társadalmunkban, ahol egész nap kapjuk az arcunkba a szinte meztelen testek képét, nehogy már ez zavarjon valakit.

Miért? Mert kivételesen nem szexuális jellegű a tartalom? Nem! Hanem sokkal fontosabb. Valaki épp a gyermekét eteti.


És még egyszer hangsúlyozom, én magam nem tervezem a nyilvános szopit. De eszembe sem jut bárki feje felett pálcát törni ezért.

2018. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

35 évesen még soha, senkit nem láttam úgy szoptatni, hogy látszik a melle.

A nyilvános szoptatás megoldható diszkréten is, és eddig mindenki, akit láttam (vagy sejtettem, hogy épp etetés zajlik), megoldotta. Mi is. Megvannak a megfelelő trükkök.

Az nagyon jól hangzik, hogy maradj otthon, és szoptass ott. Egész addig, amíg megszületik a második, harmadik gyerek, és velük nem teheted meg, hogy egész nyáron, és az év minden hétvégéjèn be vannak zárva. Ilyen esetben külön jó, hogy nem kell a tàpszert kavargatni, mindig van nálunk steril, megfelelő hőmérsékletű anyatej.

Ott a net, lehet előre tájékozódni. Rengeteg helyen van baba-mama szoba. Étterem, strand, állatkert, az összes pláza, nagyobb üzlet, rendelők, hivatalok, és àltalàban tiszta is.

2018. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

ahogy feleségem fogalmazott 24 órás szülés után:


"miután 8 különböző ember nézegette és turkált a puncimban órákon keresztül, onnantól kezdve egy szoptatás már kismiska"

2018. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!