Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagálnátok, ha távolab...

Hogyan reagálnátok, ha távolabbi férfi ismerős nyilvánosan negatív megjegyzést tenne az alakotokra szülés után pár hónappal?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 17:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Nyilván ha ilyen paraszt, akkor nem tartozik a baráti körömbe, más véleményére meg magasról teszek.
2015. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Távolabbi ismerős esetén le se sz.nám, de mikor a saját apám kövérezett le, akkor eléggé kibuktam, az nagyon rosszul esett. Mintha ő olyan kockás hasú, fess ember lenne. :(
2015. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg ott helyben közöltem volna a férfi ismerőssel, hogy ő sem éppen matyóhímzés. Innentől kezdve pedig már az ismerőseim közé sem tartozna.
2015. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hogy hangzott ez a megjegyzés?
2015. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Egyrészt amikor az ember lánya nem elégedett magával nem hiszem el, hogy le tud ilyesmit sz**ni... de lehet hogy én vagyok nagyon érzékeny, nekem nem ment. Akkor sem ha az eszemmel tudom, hogy a fenét érdekel a véleménye...

Mennem kell, mindjárt jövök és leírom mi volt a megjegyzés.

2015. aug. 5. 18:13
 6/29 anonim ***** válasza:
43%

Én visszakérdeztem volna nyilvánosan, hangosan, hogy ,,Jól esett ezt mondani?", vagy (szándékosan) "sírvafakadok", hogy ,,Olyan rosszul érzem magam, és még az arcomba is mondják, most hordtam ki nemrég egy gyereket, és erre a súlyommal csesztetnek, szégyelld magad:(((", és kezemet az arcomba temetve elhagynám a helyszínt. Nem bírom a bunkókat, meg az igazságtalanságot:))


Amúgy, ha nem érezném igaznak, akkor nem foglalkoznék vele, vagy kicsit kevésbé dramatikus módon próbálnám én is beégetni őt, de ha igaznak érezném, akkor meg csinálnék valamit, hogy ne így legyen.

2015. aug. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%
Visszaszólnék, attól függően, hogy neki hol a gyenge pontja.
2015. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%

Vannak ilyen bunkó emberek sajnos. Én tuti visszaszólnék valamit, mondjuk azt, hogy ez rendkívül bunkó megjegyzés volt. Akkor talán észreveszi magát az illető.

U.i.: nekem apám egész életemben anyám, a nővérem meg az én súlyommal fogalkozott. Azonnal beszólt, ha kicsit felszedtünk, anyámnak is terhesség alatt, hogy milyen röhejesen nagy a hasa, és utána is hogy dagadt fogyjon le. Emiatt egész életében kisebbségi érzése lesz. Sajnos nekem is jutott belőle egy jó nagy adag...(pedig egyikőnk se kövér, én 56 kg vagyok 168 cm hez)

2015. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Két opció játszik nálam: ha épp eszembe jut egy frappáns válasz, odavetem, ha nem, akkor szimplán teszek rá magasból, legalábbis kb. olyan arcot vágok felé, mintha a cipőm talpára ragadt szar lenne.
2015. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező:

Az ilyen, ún. shit-tesztet háromféleképpen szokták kezelni:

Az egyik, hogy nem veszed észre. Akkor sem, ha belül megfeszülsz és legszívesebben elsírnád magad. Ilyenkor elmarad az öröme, hogy téged lehet cukkolni. Talán 1-2 próbálkozása még lesz az illetőnek, de hamarosan abbahagyja.


A másik, hogy visszadobod a labdát és őt teszed nevetségessé egy jópofa megjegyzéssel. Pl. utalsz rá, hogy az ő sörhasában vajon mi lehet? /Talán ismered a viccet: Pistike anyukája áll a megállóban és traccsol a barátnőjével. És mit vársz? Barátnő: Fiút! Pistike elunja és odamegy egy bácsihoz: Te mit vársz? Bácsi: Buszt. Mire Pistike: aha.. látszik :)/


A harmadik, hogy szembesíted a bunkóságával (ezt valaki írta már). Egyszerűen a szemébe mondod, hogy egy most szült kismamával szemben ez bunkóság. És mosolyogsz hozzá. Szintén fontos, hogy ne mutasd mennyire kiborultál. Ezzel a saját közönsége előtt alázod vissza.


Én még egyet szoktam alkalmazni. Visszakérdezek Nagyon kedvesen, nyájasan, már-már csöpögősen: Bocsi, nem hallottam. Mit mondtál? Ilyenkor Te időt nyersz, ő meg kénytelen megismételni és már rögtön nem annyira vicces, hanem kínos.. mármint neki.

2015. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!