Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyukának hogyhogy nem...

Sok anyukának hogyhogy nem kellemetlen nyilvánosan szoptatni?

Figyelt kérdés
Tudom ez egy kényes téma és nemis vitát akarok szítani, de én el nem tudom képzelni, hogy ha lesz babám, az étteremben előkapom a mellem és megszoptatom. Baba előtt az ilyesmit kellemetlennek érzik(sok nő a párja előtt sem mer meztelenül mutatkozni), aztán szülés után már eltűnik a szégyenlősség vagy mi? Nekem ez olyan fura. Anyukák, mi áll a jelenség mögött?

2018. aug. 8. 11:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%

Többször volt már, hogy párok a strandon/utcán/bárhol, de emberekkel teli helyen ba-sztak, ahol ugye azért több dolog látszik, az internet népe meg teljesen egyetértett, hogy "ez egy természetes dolog", meg "egészségükre", meg "ha nem tetszik neked, akkor féltékeny vagy rájuk, mert téged bottal sem piszkálnak meg", stb.

De ha egy nő megszoptatja a gyerekét nyilvánosan, pedig a melléből ilyenkor nem sok látszik, ha eltakarja, akkor meg végképp semmi, az álszent emberiség egyből prűd lesz, és hát "jaj, mell, Úr Isten, még sosem láttam", meg a "csak otthon a 4 fal között, mert ez intim" (miért a b-szár nem az?) stb. az anyukát meg keresztre feszítenék.

2018. aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
40%
20: miért, a nem megyek haza mert a mekibe rádobok egy kendőt, mitneki és közbe békésen tudok traccsolni a barátnőmmel, csak otthon ne kelljen maradni a kis sz..s kedvéért, az talán igény szerint van?
2018. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
94%
22: valóban te értelmezed félre. Az igény szerinti szoptatásban szoptatás van. Nem cumi, cumisüveg, lefejt tej, vagy gyorsan hazaszaladok az üvöltő gyerekkel. Azt jelenti, aminek látszik: amikor és ahol a baba éhes, megszoptatom. Ennyi. Különben marha egyszerűnek hangzik, hogy igen, ülj otthon a babáddal, ez a dolgod, de ha van már egy nagytesó, ezt nem tudod megtenni, mert őt egyszerűen nem zárhatod be 0-24-ben. Megőrül ő is, meg te is tőle, ha ilyen ingerszegények a napjai. Amúgy a magyarázatodat megfordítva az se jobb semmivel, hogy a baba cicit kér, de én bedugom a cumisüveget a szájába, mert nekem most nem kényelmes szoptatni. Az hol van igény szerint?
2018. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
43%
nálunk is van nagy tesó mégis sikerült kikerülnöm mindig is a nyilvános szoptatást. A kisebbhez igazodott az egész család. evés időben nem csináltunk programot, vagy ha máshol voltunk, baba szobát kerestünk, vagy ha ez nem volt megoldható akkor fejtem. szerintem ez így van rendben. nem pedig úgy, hogy mindenki másra tekintet nélkül egy étteremben neki állok szoptatni a babám, fütyülve rá, hogy ő így akarná e vagy sem...te úgy gondolod én meg így. ennyi.
2018. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%
Gondolhatod így, de ez nem igény szerinti szoptatás. Iszsz esetében az első hónapokban eleve az evésidő nem nagyon létezik, mert ugye nem időre etetünk, ez lenne a lényeg. A fejés, meg ahogy már mondtuk, iszsz-nél nem opció. Tehát te nem igény szerint szoptatsz, hanem rendszer szerint, időre, és erre állítod be a babát. A kettőnek egymáshoz semmi köze. Ezért mondjuk, hogy kicsit fogalomzavarban vagy. Ettől még nem rossz, amit csinálsz, ezt nem állítom, csak nem az, aminek hívod.
2018. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet minden tekintetben mindig a kisebbhez igazodni, mármint olyan téren, hogy mindig otthon legyen az ember, ha szoptatni kell. Nekem tényleg igény szerint szoptatott gyerekeim vannak (vagyis már csak voltak, hiszen már nagyobbak), és akkor kaptak, amikor csak kértek. Pont ez az egyik legjobb dolog a szoptatásban: mindig kéznél van, mindig pont annyi, amennyi kell, mindig megfelelő hőmérsékletű, nem romlik meg, nem kell rákészülni, van, és kész. Nálunk nem volt sosem olyan, hogy evésidő, fogalmam sincs, melyikük mennyi időnként szopizott, nem néztem az órát, és nem is hiszem, hogy be lehetett volna lőni, hogy ekkor vagy akkor fog kérni, hiszen nyáron simán lehet, hogy akár háromnegyedóránként megszomjazik.


Az én gyerekeim között 8 év korkülönbség van, szóval a nagy már iskolás volt, amikor az öccse született. Minden nap mennem kellett érte a suliba adott időre, nem hozhattam el hamarabb, amikor nekem éppen jó, mert éppen evett a tesója, és talán most majd egy darabig nem kéri, és nagyon később sem mehettem érte, ha egyszer úgy volt megbeszélve, hogy utolsó óra után ott vagyok. Ha közben a kicsi éhes lett, mégis mit csináltam volna? Nyilván megszoptattam, nem ordíttattam volna hazáig. Úszni is vittem heti kétszer a nagyot, oda is kellett vinnem magammal az öccsét. De volt, hogy orvoshoz kellett kísérnem (szakrendelés, fix időpont, nem én szabom meg, hogy mikorra), stb. És uram bocsá', jártunk programokra, állatkertbe, múzeumba, kalandparkba, strandra stb. családostul, amiket nem lehet letudni 1-2 óra alatt. Irreális elvárás lenne, hogy 6-8 hónapig ezeket mellőzzük, csak mert úristen, mi lesz, ha a kicsit meg kell szoptatni. És eszem ágában sem volt cumisüveggel meg lefejt tejjel szórakozni, főleg nem nyáron, melegben, amikor a lefejt tej pikkpakk megromlik.

2018. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
70%

"mégis sikerült kikerülnöm mindig is a nyilvános szoptatást"

Ez lehet, hogy nálad siker, nálam egyszerűen nem is volt cél, hogy kikerüljem. Nálam a cél és a siker az volt, hogy addig tudtam szoptatni a gyerekeimet, amíg szükségük volt rá. Ennek pedig a legjobb módja az _igény szerinti_ szoptatás.

2018. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
70%

24: Aztán ne csodálkozz, ha a nagytesó utálja a kicsit, akihez mindenkinek, mindenben alkalmazkodni kell, és miatta be van zárva.

Az, hogy nem ülsz otthon, nem jelenti azt, hogy kötelező az étterem közepén asztalra csapni a melledet.

2018. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%
Szoptató kendő és textilpelenka csodákra képes.
2018. aug. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!