Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyukának hogyhogy nem...

Sok anyukának hogyhogy nem kellemetlen nyilvánosan szoptatni?

Figyelt kérdés
Tudom ez egy kényes téma és nemis vitát akarok szítani, de én el nem tudom képzelni, hogy ha lesz babám, az étteremben előkapom a mellem és megszoptatom. Baba előtt az ilyesmit kellemetlennek érzik(sok nő a párja előtt sem mer meztelenül mutatkozni), aztán szülés után már eltűnik a szégyenlősség vagy mi? Nekem ez olyan fura. Anyukák, mi áll a jelenség mögött?

2018. aug. 8. 11:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem akarsz nyilvános helyen szoptatni akkor legalább a gyerek 1 éves koráig nem tudsz menni sehová pár óránál tovább.

Ez nem a szégyenlősségről szól, hanem a szükségről. Első gyereknél még én sem szoptattam nyilvános helyen, viszont miután megszületett a második gyerek is, muszáj volt - vagy ültünk volna örökké otthon a két gyerekkel amíg a pici is nagyobb nem lesz? Én vettem szoptatós kendőt egyébként és azzal takartam el magam, strandon pl. strandsátorban szoptattam, stb., plázákban meg szerencsére már van szoptatós helyiség. Azt mondjuk én is túlzásnak tartom mikor a cigány purdé a tesco pénztárnál sorbanállás közben szoptatja a viszonylag nagy gyerekét...

Egyébként ilyen hülyeséget még nem hallottam hogy valaki a párja előtt nem mer meztelenül mutatkozni?? wtf? akkor hogy lesz a gyerek? Én ilyet még nem hallottam.

2018. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%
Én nem szoptattam még nyilvános helyen, viszont azt elbírnám képzelni hogy rgy nagyobb kendő alatt megszoptatok. Egyébként meg cumisüvegbe is simán vihet az ember magával tejet. És igen teljesen elmúlik a gátlás szülés után.
2018. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
32%

5ös "...hanem a pad előtti sétány felé, hadd lássa mindenki az emlőit"


Hát, pont hogy az emlőit nem látod, mert az a baba szájában van! Max. a melle alsó harmadától felfelé látod a melle boltozatát, de azt egy mélyen vágott dekoltázsnál meg egy bimbótakaró bikiniben is látod, ha nem többet.

2018. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
30%

"hogyhogy nem kellemetlen nyilvánosan szoptatni?"

Mondjuk úgy hogy a gyermekét táplálja mivel a legjobbat akarja neki a későbbiekben is!

És igen vehetjük így is hogy "szülés után már eltűnik a szégyenlősség"

Azért mert a gyermeked lesz a legfontosabb a világon nem a többi ember ahogy azelőtt..

2018. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

Legelőször fura volt kicsit, de utána már egyáltalán nem zavart. Mondjuk sosem "előkaptam", de kb fél pillanat volt, amíg kiszabadítottam a cicit és a kisfiam el is tüntette azt, ami kilátszott belőle.

Egyébként nekem a gyerekeim születése óta alábbhagyott a szégyellősségem. Régebben meghaltam volna, ha valaki rámnyit öltözés közben, most meg totál nem zavar, ha ilyen előfordul véletlenül. Mármint nyilván nem családtagra értem, nálunk itthon természetes, hogy látjuk egymást meztelenül (jut eszembe, nekem nagyon fura, amit írtál, hogy van, aki a párja előtt sem mer meztelenül mutatkozni, ez azért már durva), de például volt olyan, hogy anyósom benyitott a fürdőbe, amikor épp ruhát cseréltem, elnézést kért és kiment. Engem egy kicsit sem zavart, nagy ügy, látta a hátsómat, hátaztán.


Amikor pedig még szoptattam a gyerekeimet, tényleg olyan magától értetődő volt, hogy megetetem őket, ha kérik. De mondom, lehet ezt ügyesen csinálni, és nem lesz belőle performansz :)

2018. aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%

"es ha nem tudom megoldani hogy elvonulva baba barat helysegben szoptassak, akkkr lefejem es uvegbol etetem meg. Es akkor legalabb nem azt erzi hogy gyorsan le akarom razni. Hanem hogy nincs most itt az osszebujas ideje. Mellesleg nem is baj ha tudja hogy nem lehet ra mjndig mód."


Legalább ne beszélnél igény szerinti szoptatásról, ha nem tudod, hogy mi az.

2018. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon jol tudom mit tartanak annak. Epp errol beszelek...hogy a tarsadalom teljeseb rosszul ertelmezi ezt az egeszet.
2018. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
49%
Mert a csöcsét ami a saját teste nem akarja közszemlére tenni. Annyi ideig úgy érzi, kibírja, hogy nem mutogatja magát, meg pl ha full meztelenre vetkőzne, az közszeméremsértés, de mondjuk erről itt szó sincs, csak megeteti a gyerekét; de fél, hogy nekiugranának egy csomóan és rossz szemel szigoruan néznének rája, hogyha ezt így meglátnák, fél, nem akar sértéseket, valamint szégyellős is. Meg ez talán még közben egy olyan intim dolog is, ami kivárhat hazáig; talán úgyse hosszú útra indultak annyira kis babával
2018. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
88%
*Jaaaaaaaa félrenéztem a kérdést; akkor nemtom. Pl az, hogy csak simán megeteti az éhező gyermekét, ezt csak nem tagadhatja meg senki tőlük. És az, hogy megetetjük a kicsinket, az a világ legtermészetesebb dolga szégyellnival ó meg nincsen benne:)
2018. aug. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%
#17 Erősen úgy tűnik, hogy te értelmezed félre. Az igény szerinti szoptatás az, ami. Hogy te máshogy csinálod, az a te dolgod, de annak adj más nevet, mert a cumisüvegből etetés, és a nincs rá mindig mód az nem igény szerinti szoptatás.
2018. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!