Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi baba mellől mikor...

Kicsi baba mellől mikor mozdultatok ki először?

Figyelt kérdés
Most 5 hetes a kicsi babám, Budapesttől kb. 40 km-re lakunk, falusias környezetben. Korábban Budapesten dolgoztam, most az első hetekben nagyon hiányzik egy kis kimozdulás. Itt nem úgy van, hogy az ember leugrik például a Mammutba bevásárolni és közben lát egy csomó szép dolgot, 45 perc alatt megjárja és már a babája mellett is van, akire addig például nagyszülő vigyáz. Itt csak kicsi boltokba lehet kimozdulni, a környezet nagyon ingerszegény. Friss, tiszta levegő, biztosan nem költözünk innen el, de a bezártság érzése azért nagyon erős bennem most. Légyszi ne azt írjátok, hogy milyen anya vagyok, nem a babámat akarom egyedül hagyni, csak tapasztalatokat kérni, mikor, mennyi idős baba mellett, milyen távokra lehet kimozdulni. VAn 2 nagymama is a közelben, csak nem akartam eddig nagyon rájuk bízni. Abszolút a baba az első mindenben, de egész nap szoptatás, büfi, játék, altatás, mosás, baba nyugtatása körforgásban nagyon be lehet fordulni és elszigetelődni a világtól. Ezért szeretném tudni anyukák mikor, milyen távokra, mennyi időre és hova mozdulnak ki. Babát nem nagyon szeretném vinni, Budapest kb. 40 perc autóút... Megbízható apukára, nagymamára tudnám hagyni addig, ha nem viszem magammal... tényleg nem szeretnék bántást, mindössze tapasztalatokat szeretnék, mert úgy érzem kezdek befordulni, sehova nem mentem az 5 hét alatt és csak tudni szeretném mi az amit esetleg lehetne.

2018. aug. 15. 07:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Már 3 hetesen ráhagytam őket a nagymamára két szopi között, 1-2 óra hosszára.
2018. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem egész 2,5 hónapos volt a fiunk amikor kimentünk egy fesztiválra a férjemmel a régóta várt nagy kedvencünk koncertjére. A baba 100%-ban anyatejes volt és hagytam neki egy napra való előre lefejt tejet. Jó előre tudtuk hogy lesz ez a nap és több cumisüveget is kipróbáltunk mire biztosan mindig elfogadott egyet, így nyugodtan bíztuk őt a nagyszülőkre.

Kisebb volt még egyébként amikor pár órára már az apukájával magára tudtam hagyni. Persze tejcsit mindig hagytam nekik otthon. :)

Hozzáteszem, hogy nem hasfájós viszont hétalvó gyerekről beszélek aki mindenkivel marha jól elvan az első pillanattól kezdve. Ha a tiéd is hasonló akkor szerintem már indulhatsz is ha hagysz tejet.

2018. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%

5 hetes volt a fiam, amikor kezdődött a 4. Félév a főiskolán. Ugye levelezős voltam, félévente az az 1-1 hét nagyon számított, hogy ott legyek. Szóval egybefüggően 6 napra hagytam otthon a picit az apjával. Volt otthon lefejt tej, pici lyukú cumisüvegből kapta meg. A suliban szünetekben fejtem a mellem. Reggel 7 órától voltak együtt délután 17 óráig. Más -városban volt a suli, mégcsak haza sem tudtam szaladni szünetekben.

Szerintem fel sem fogta a babám, hogy nem vagyok otthon. Olyan picik még ilyenkor Szinte egész nap alszanak. Cumizavaros sem lett, utána még sokáig tudtam szoptatni.

2018. aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

Menj el nyugodtan

Nehogy mar itt mondjak meg elmehetsz e

2018. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem is tudom. 2 vagy 3 hos volt talan. A ferjemre hagytam.

Mi 20 kmre vagyunk a varostol es 2 eve gyesen vagyok. Egy pokol! Halalra untam magam es a tiszta levego se karpotol! Most lesz bolcsis a gyerek es ugy erzem mintha borton buntetest toltottem volna le! Mindezt ugy hogy neha heti 3-4 szer is bementunk a varosba. De kisgyerekkel nehez, maceras.

2018. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%

Amennyire emlékszem, szerintem én 5 hetes baba mellől már elmentem 1-1 órára. Megetettem, lefektettem, az apja őrizte (nem kellett vele csinálnia semmit :) ), és mikor hazaértem, akkor is bőven aludt még 1-1,5 órát, de nem mertem több időt engedélyezni magamnak ekkor még. Hozzánk közel van a város, 15-20 perc alatt haza tudtam volna érni. Így nem volt sok szabadidőm, egy jó 20 perc, de annyira szükségem volt rá, mint a levegőre. :)


Ha 40 perc az autóút, akkor nem mennék fel Pestre, főleg ha esetleg kifogsz egy dugót, és a 40 percből 3 óra lesz. De csak van valami akkora körzetben, hogy 2 óra alatt megjárd (?) Még annyi lenne a max., ami szerintem beleférhetne 2 etetés között.


Már nem a témához tartozik teljes mértékben, csak hozzáteszem ha már jár a szám :), hogy emiatt kedves anyósom azt is kinyilvánította, hogy tőlem el kéne venni a gyereket, mert nem vagyok anyának való. :)

2018. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%
miért nem akarod vinni? 40 perc annyira nem nagy dolog és 99%, hogy a legnagyobb részét átaludná. Úgy tervezz csak, hogy megfelelő időben, megfelelő helyen legyél, ahol lehet szoptatni és kész
2018. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!