Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen gyakran fürdetitek...

Ti milyen gyakran fürdetitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Újszülöttől 2-3 éves korig érdekel minden.

Miért naponta, miért kétnaponta, stb.



2018. aug. 15. 14:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

6os tőled kérdeznék. Hogy kell elképzelni a zuhanyzást 1 éves kora után? ?

Csak mert nekünk zuhany van itthon. A baba egyenlőre babakádban fürdik nálunk. És én is majd szeretnék àtállni.

2018. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A kórházban minden nap lecsutakolták (nem elírás) így mikor hazaértünk hagytam is a dolgot jó pár napig. Aztán egy este közösen a férjemmel megfürdettük. Szerette, így beépült a mindennapokba. Ahogy nől úgy lesz minden nappal szutykosabb 😁 a fürdés már nem opcionális. És imádja is.
2018. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%
2 gyermekem van. 2 honapos es 3 eves. Minden nap furdenek, mert szamomra ez az alap higienia resze. 😉
2018. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

11-es, 6-os vagyok


Beültetem a gyereket a zuhanytálcába és a leglágyabb zuhannyal lemosom. Szeretik hogy csikizi őket a víz, próbálják megfogni a szappant (házi kecsketejeset használok, nagyon jó a bőrüknek), csutakolják magukat, leöblítek és kész. Max. 5 perc.

2018. aug. 16. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Naponta furdettem őket. Nyáron akár kétszer is. Pl.: délután is.
2018. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy az alap higiénia része, de az újszülötteknek még nem hasznos.
2018. aug. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Azért érdekelt, hogy ki hogyan szokta, mert nekünk is azt mondták a kórházban, meg a védőnő is, hogy elég 3-szor egy héten. Nagyon szárítja a bőrét a sok fürdés.

Mi ezt a gyógyszertári krémet használjuk fürdéshez, az nem szárítja a 6 hetes pici bőrét (A Johnson babaolajra meg rá van írva, hogy a gyerek ne lélegezze be a benne lévő illóolajokat. Őőő, azt hogyan, ha a testét kenem be???).

Természetesen ha bekakil (nálunk változó, 2-3 naponta kakil), akkor fürdés van.

Aki naponta fürdeti (most a 6 hónaposnál kisebbekre gondolok), neki nem volt gondja a bőr kiszáradásával?

2018. aug. 16. 09:09
 18/21 anonim ***** válasza:

mi kétnaponta, üres napokon meg nedvessel kicsit letörölgetjük. Ha picit beizzad a meleg miatt, akkor többször, vagy amikor véletlen lehánnya magát, felkeni a hajába a jó kis nyálas/tejes kezét, nagyon összetojja magát... természetesen ilyenkor inkább zuhany:)


sajna látszik, hogy a bőrének nem tesz jót ez a sok zuhany, azt is mondják, hogy nem egészséges, de néha tényleg kell ez a frissítő

2018. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Johnson babaolajat szerintem ne használd, nem valami egészséges. Inkább valami természeteset, mi mandulaolajat használtunk.
2018. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Naponta, de szerintem is elég a kicsiket 2-3 naponta. A kisebbikem ekcémás, bőrgyógyász mondta, hogy zuhanyozzon inkább naponta, neki fontos a bőre miatt.
2018. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!