Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem vállalt második...

Aki nem vállalt második babát, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 17:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Mert rájöttem hogy car anyja vagyok a lányomnak,sokszor kiborít,hisztizik,én pedig türelmetlen vagyok vele,ilyenkor kiabálok de mindig megbánom. Ha lenne második tuti a zártosztályon kötnék ki.
2018. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Pánikbeteg lettem a terhességem alatt, valamint toxémiás, két emésztőszervrendszeri betegséget diagnosztizáltak nálam terhesség után, ezek tüneteit a terhesség fokozza, műtöttek is terhesség után, a házasságom nem a legjobb, most éppen épülőben, ugyanis majdnem elváltunk, a kapcsolatunk a gyerek után teljesen megromlott, mivel nem tudtunk elég időt kettesben tölteni, végre van egy olyan munkahelyem, amit nagyon szeretek, megbecsülnek, jól is fizetnek, jó pár év kiesés sajnos lehet, hogy az anyagi helyzetünket rosszabbá tenné. Szóval jelenleg egy gyerekkel abszolút stabil az anyagi helyzetünk, viszont az érzelmi hátteret nem tudnánk biztosítani, plusz az egészség sem feltétlen lenne meg. Szóval van jó néhány ok.
2018. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek. Nekünk jó maradt a kapcsolatunk, 7 hónapos a babánk . Viszont egyáltalán nem tudnám újracsinálni. Én 29 vagyok, párom 44 és ezért sem merek még egy gyereket vállalni. Nagyon jó így hárman. Hiába tehetnénk meg, de inkább nem.
2018. aug. 16. 18:25
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Az első évet nem tudnám meg egyszer végig csinálni. Ez van, örülök, hogy mostmar normálisan alszunk. Plusz teljesen idegroncs voltam amíg szoptattam. Nem akarok én sem a zartosztalyon kikotni.
2018. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nálunk 3 hónapos korától alszik. Fogzik most, de jól viseli. Nekem egyszerűen nehéz. El lehet vele menni akárhova, de amikor én vagy az apja hozzáfognánk az ebédhez akkor kezdi a nyüszit. Lehet én vagyok már idegroncs, de a páromon kívül nincsen segítség. Most keresünk egy sittert, hogy legalább ha vásárolunk akkor ne szenvedjen már,pl ebben a melegben. Kész tortúra néha, pedig mindig igyekszünk magunkkal vinni, de már sokszor nehezen bírjuk. Csak egy héten egyszer szeretnénk kettesben lenni, pl egy mozi vagy egy kávé. Szerintem ennyi jár , bár már ettől lelkiismeret furdalásom van, hogy ezeket leírtam.
2018. aug. 16. 18:32
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Kivették a méhem szüléskor, mert terhesség alatt derült ki a méhnyakrákom. Vállaltam a kockázatot, kihordtam. Ma 21 éves, egészséges fiatal nő a lányom, és én is megvagyok :)
2018. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jézusom :(
2018. aug. 16. 19:02
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Mi 4 évet vártunk a másodikkal, mert közben ugyanezeket éltem át mint a fentiek is írták, a gyerek folyamatosan rajtunk lógott.

Aztán lett második baba, és megoldódott minden. Attól kezdve ők vannak egymásnak és fantasztikus érzés nekik hogy tesók.

Már nagyok.

De persze megértem azt is aki nem vállal többet az is teljesen érthető.

2018. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

37 évesen már idősnek érzem magam hozzá. Tudom, hogy vannak, akik 42 évesen is szülnek, az legyen az ő bajuk. Én már idegrendszerileg sem vagyok olyan rugalmas, mint 20 évesen, fizikálisan meg pláne, pedig vékony alkat vagyok, de mégis érzem, hogy leromlott a teherbírásom.


Mindig is 3-4 gyereket szerettem volna, de későn ismertem meg a férjem, 33 évesen szültem a fiam.

2018. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Vegig sztresszeltem a terhességet. Elején voltak gondok, hetekig aggodtunk hogy megmarad e vagy sem..ez iszonyat ranyomta az egész 9 hónapra a bélyegét. Persze aztán még túl is hordtam 1,5 héttel..

Amig otthon voltam eléggé nyomasztó volt az elején az egész. Sokszor kelt éjjel, egy zombi voltam. Idegeskedtem megint csak egy egészségügyi probléma miatt. 22 honaposan ment bölcsibe és ez mindkettőnknek egy nagyon pozitív változás volt. Férjem mindig tamogatott így nekem kellett csak osszeszednem magam.

Minden reggel amikor elment dolgozni tiszta gyomoridegem volt és szorongtam. Sikerült segítség nélkül magamban feldolgozni az egészet de ezeken nem szeretnék újra vegigmenni.

2018. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!