Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megbánta valaki, hogy második...

Megbánta valaki, hogy második gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
Két gyerekkel hatványozódnak a feladatok, a gondok, nem jut annyi idő az imádott első szülöttre, újra kezdeni a babázást (éjszakázás, szoptatás, fogzás stb)..... Éreztétek úgy, hogy elég lett volna egy gyermek is és a kis tesóval együtt már sok......

2013. jan. 23. 16:29
1 2
 1/14 Andii1 válasza:
63%
Másnak is van 3-4 .. minek bánna már meg valaki egy kis babát..(egy új életet) ezt nektek kell eldönteni, hogy lenne-e hozzá türelmed.. de egy gyerek sosem felesleges. 2meg alapból kell.
2013. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
SOHA... az imádott elsőszülöttem mellé egy imádott másodszülöttem is lett. Tűzbe mennék mindkettőjükért. Nekem hiányzott a pelenkázás, nem bánom az éjszakázásokat, imádok szoptatni, a fogzást is átvészeljük. Nekem, nekünk így teljes a családunk,mi ezt akartuk, vállaltuk és boldogok vagyunk, hogy ketten vannak!
2013. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
az en masodik lanyom 2 honapos. MAr most atalussza az ejszakat, nappal nezelodik, eszik, alszik. En sokkal kipihentebb vagyok es van idom jatszani a 3 evesemmel. Csak biztatni tudlak.
2013. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem, soha senki nem bánta meg. Ha mégis, azt még magának sem fogja soha bevallani, nem hogy neked...
2013. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

hmm nekem már 3 van :-))))


és mi az h imádott elsőszülött ???

ugyan olyan szeretni való mind a 3 gyerek :-)

nálunk nem volt hasfájás fogzás és nem sírtak éjjel sem sokat

és mennyivel könnyebb most ! szépen eljátszik a kicsi a nagyokkal én nekem jut időm a hobbimra is

2013. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem bánja senki de biztos sokan eljátszanak a gondolattal mennyivel könnyebb lenne ha egy lenne, mikor épp nehéz időszakban vannak mind a kettővel. de ez szerintem normális.
2013. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát akkor velem van a baj..... itt mindenki happy és jó minden!!!! Én nem így vagyok ezzel!

A férjem nem akarta a második babát, így nem olyan harmonikus az élet. Az első babát akarta.

Szeretem, imádom a másod szülött lánykámat, de az elsőszülött kisfiam lesz mindig is a szívem csücske!

És két gyerekkel sokkal-sokkal bonyolultabb minden, pláne még most, hogy egyik kicsi, másik pici. És kikészít az éjszakázás, a fejés és még hol van a fogzás....

2013. jan. 23. 16:54
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Igaza van az egyik hozzászólónak, ezt sose fogja neked itt bevallani senki, pedig biztos más is érez így. Túl leszel a nehezén, ha nagyobbak lesznek már nem gondolsz erre.
2013. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Biztos hogy borzasztó nehéz két gyerekkel. minden tiszteletem a két gyerekeseké. mi ezért maradunk egy mellett. nekem sajnos nincs többhöz türelmem. Alig várom hogy nagyobb legyen a picim, és legalább megmondja miért sír. Megkövezhetnek, mondhatják hogy rossz anya vagyok, de inkább vállalok egyet és szépen felnevelem, minthogy kettő legyen és rángassam őket. de ezt nem azért írom mert azt gondolom hogy Te rángatod őket.
2013. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

A férjem akarta jobban a másodikat. Nekem baromi nehéz mert nincs szinte soha segítségem. Most 9 hónapos a picim, a húgom 3 napot volt itt nyáron meg most van itt 4 napot abból már 2 letelt. A lányom 3 éves, ovis, de így is nehéz. Főleg a nyár volt húzós már teljesen kikészültem mert a kisfiamnak volt valami baj a nyelésével és csak nagyon nehezen tudtam a tápszert beletukmálni 3 hónapig sehová nem tudtam menni mert csak küszködtem a babámmal, néha félő volt hogy kiszárad abba a dög melegbe. Az orvos heti vendég volt.A nagylányom teljesen kikészült itthon.

Na mind1 akkor keringtek fura gondolatok a fejembe de nem jutottam el a megbánásig, mert imádom őket.

Jó az tuti hogy egy gyerekkel sokkal könnyebb de egyszer a kicsi is megnő és akkor már jó lesz. Már egy 3-4 évessel nincs sok gond.

Nekem az a nagyon nehéz hogy nincs segítségem és apa sokáig dolgozik.

2013. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!