Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok népszerű nevet a...

Adnátok népszerű nevet a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
A Jázmin név tetszik. Ez az egyetlen ami tetszik és nincs a családban.

2018. aug. 21. 22:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Második gyerekünket várjuk épp, kisfiút várunk, Marcell lesz. Igen, tudjuk, hogy minden harmadik gyerek Marci, de az a helyzet, hogy soha nem tudtunk fiú nevet találni, mindig csak lány nevek tetszettek (az első lány lett, így nem volt gond). Nagy nehezen a Marciban megegyeztünk, hogy mindkettőnknek tetszik, úgyhogy biztos, hogy nem vetjük el csak azért, mert gyakori.

A lányunknál egyébként azt hittük, milyen ritka nevet adtunk, itt senkit se hívnak így a tágabb értelemben vett környéken. Ehhez képest a gyakorin mindig azzal találkozom, hogy gáz, mert tucatnév :D

2018. aug. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ment a zöld kéz! 11es a lányod csak nem Zoé?
2018. aug. 22. 08:28
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem :) Mira a neve.
2018. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Szép név, nekem kifejezetten tetszik!
2018. aug. 22. 13:30
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és mivel küldöldön élünk, itt 100% nem népszerű :D
2018. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen:) Én másoktól függetlenül létezem:):)

Na, szal, ha nekem véletlenségből pont az a név tetszik, ami épp tucatnév, akkoris adnám. És én még akkor is adnám, ha lenne már a családban egy, engem nem zavarna. Pl ha ilyen közeli, hogy tesóm gyerekét hívnák így, vagy a szomszédot, akkor sem zavarna, én azt adnám. Meg pl mondjuk ez egy speciális eset, de nekem mondjuk kislány korom óta tetszik egy fiú -és egy lánynév, amikhez igazából ragaszkodom; minimum második névnek, de méginkább elsőnek. Szóval adnék mindenképpen ilyen nevet.

2018. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

11es, a Marcell nagyon szép név. Rengeteg gyereket ismerek, és ebből csak egy aki Marcell.


Én azt mondom inkább legyen "tucatneve" egy gyereknek mint olyan különleges hogy azt se tudják fiú-e vagy lány.

2018. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok híve a tucatneveknek, mert nem szeretném, ha a gyerekem lenne a milliomodik azzal a névvel és öten ugornának az osztályban, stb. Viszont a túl különleges nevek sem tetszenek. Inkább azt fontolnám meg, az én környezetemben és a gyerek születésekor mennyire gyakori az a bizonyos név. Pl. Az én nevem meglehetősen ritka volt, mikor születtem, később azonban nagyon felkapták és ma már mondhatni tucatnév. De az nem érdekel, ha pl.az ovikban sok kislány szaladgál a nevemmel, mert én mindig egyedül voltam az iskolában, egyetemen, mindenhol.
2018. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!