Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer helyett tej? Hogy...

Tápszer helyett tej? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
A fiam egy éves elmult,hetek ota nem igazán eszi meg a tápszert,rengeteget kiöntök.Tejet adnék helyette forralva kicsit vízzel hígítva,kapott már,nem lett baja tőle de nem tudom hogy “kezdjek” neki.Ti hogy cserélték le? Fokozatosan? Vagy egyik napról a másikra?
2018. aug. 22. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Először is ne higitsd fel... A tejfehérje, tejzsir vízben nem oldódik. És így tápanyagot veszít, ahelyett hogy jót tennél, pont az ellenkezője lesz. Egy évesnek rendes zacsis tejet adj, ne dobozosat, kóstold meg mindkettőt, a dobozosnak iszonyat mű íze van. Elsőre ne adj neki 1 dl-nel többet. Gondolom tejterméket már kapott, ha attól nem volt gond a tejtol sem lesz.
2018. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne higítsd vízzel! Tápszerrel keverheted úgy, hogy egyre több a tej benne, és kevesebb a tápszer. Így van kis fokozatosság. Bár az enyémekre nem ez vár, a kórházi tejterhelésnél először ivott a nagy 10 milit aztán egyre többet.
2018. aug. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
még nem tartunk mi ott, de nagyon sokan nem ajánlják a tehén tejet ilyenkor... de annyira még nem értek hozzá
2018. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Eszembe jutott nekem is a tápszer + tej de nem mertem,nem tudtam hogy viselkedik együtt a kettő.Köszönöm mégegyszer !
2018. aug. 22. 09:37
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

:) az jó, hogy viselkedik együtt a kettő.

A tápszer is ugyanolyan tehéntej, csak ki van vonva belőle az allergiát okozó tejfehérje.

2018. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Én 2 évesen vezettem be. 1 éves kora utána tápszert tejitalra cseréltük (Milumil).

2 évesen meg házi tehéntejet adtam. És a védőnő mondta, hogy hígítsam, mert a veséjének megterhelő lenne tisztán.

2018. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

A hígítás azért nem megoldás, mert a tehén- és kecsketej kalóriatartalma ugyanannyi, mint az anyatejé, így ha kétszeresére vagy háromszorosára hígítjuk, akkor a gyermek nem jut elegendő kalóriához, nem fog megfelelően fejlődni, minőségileg éhezik.

- A tehén- és kecsketejben ugyanakkor sokkal kevesebb a vas, ez vérszegénységet okozhat és rontja a gyermek értelmi képességeit is. Ráadásul az anyatejjel ellentétben az állati tejben nincs úgynevezett élelmi rost sem, amire a bélrendszer egészséges baktériumflórájának kialakulásához lenne szükség - mondta dr. Dezsőfi Antal gasztroenterológus.

A még fejletlen emésztő- és bélrendszer működését megzavarja az állati tej, így a gyermek később is hajlamos lehet betegségekre, allergiára - tette hozzá a szakorvos.

2018. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
A bolti tej szerintem valami szörnyű dolog! Nem is a vizezésről, porításról majd újra felvizezésről beszélek, hanem a tehenészetekben agyon gyógyszerezik a teheneket, persze az "EU szabványoknak megfelelően". De akkor is rengeteg hormon és antibiotikum van benne! Én nem adnám a gyerekemnek! Helyette igenis felforralt majd lehűtött és felvizezett falusi tejet! Mármint falusi gazdától beszerzett házi tejet ahol max 2-3 tehén van és nem nagyüzemben megy a tejtermelés! És igen ezt a tejet mindenképp vizezném! Aki kóstolta már a kettőt egymás után érti miről beszélek! Nekem felnőttként is erős a tehéntej a bolti után! Vizezd nyugodtan a babádnak! Ha tudsz akkor kecsketejet szerezz be ikább, mert mai divat szerint ördögtől való a tehéntej... Hát mi testvéreimmel 30éve ezen nőttünk fel. Anyunak abszolút nem volt teje és a gyermekorvos mondta hogy tej meg főttkrumlpi pép. Ma már felakasztanák ilyenért. Mégis itt vagyunk erős egészséges felnőttek, és nem szenvedünk semmiféle allergiában, betegségben stb... Nem azt mondom, hogy ez az etalon, csak azt hogy ha tejet adsz akkor minőségit és vizezve!!
2018. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
8-as, rohadt idegesítő hogy minden mondatod végén felkiáltó jelet írsz…
2018. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

Bolti "tejet" mindenképp próbáld meg elkerülni, köze nincs a valódi tejhez. Manapság egyre több helyen lehet kapni valódi, friss tejet, kimérve. Kis mértéken higíthatod, mivel még csak most kezded el bevezetni. Forralni mindenképpen kell (még a bolti vackot is, bár annak tökmindegy). Remélhetőleg 1 évesen már jócskán eszik rendes ételeket, tehát a tápanyagok nagy részét nem elsősorban a tejből szerzi be. Ha igen, az baj. Tudom, hogy manapság első számú közellenség a tej, de ha kicsit belegondol az ember, ez azóta van így, mióta bejött a sok vacak tartós meg még tartósabb "tej".

Anyósom pl. sokmindenre allergiás. A bolti tejtől minden baja van. A kimért, házi tejtől meg semmi. Furcsa, nem?

2018. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!