Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy áll apuka a...

Nálatok hogy áll apuka a babahoz, vagyis az új életetekhez?

Figyelt kérdés

Pár hét és szülök, és vannak kételyeim a párommal kapcsolatban. Első gyermekünk lesz, biztos vagyok benne, hogy imádni fogja, de most néha úgy érzem, hogy nem fogja felfogni az egészet úgy ahogy én szeretném. Túl jól ismerem őt, neki hihetetlen mód kell a törődés, és ennek sokszor hangot is ad. Meg hogy majd akkor is ugyanúgy kell foglalkoznom vele, meg házimunka stb...

Mintha nem fogná fel azt, hogy ez a pici élet csak rám/ránk számithat majd. Ha 3 óránként szopizni fog, vagy óránként kelteni, akkor azt majd ő hogy fogja viselni?(főleg hogy egy szobába lesz velünk a baba amíg pici) Sokszor félek attól, hogy megfog romlani a kapcsolatunk. Én minden tőlem telhetőt megfogok tenni, hogy mindkettőjükkel törődni tudjak rendesen, de vajon kapni fogok megértést én is néha? Ha mondjuk nem napi szinten lesz háromfogásos ebéd? És nem leszek mindig toppon...

Jól esne majd a lelki támogatás, de néha úgy érzem azt is nekem kell majd adnom neki, nem pedig fordítva. Nálatok mennyire változott meg az élet az első gyerek után?


2018. aug. 29. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Ezért kellett régen és végül is most is a gyermekágyas idöszakra felkészülni.


Elöször is mond el aférjednek, hogy a legrosszabbol kiindulva 3 hónapig te nem fogsz vele hálni, és ebben az idöszakban a baba lesz az elsö. DE azért ez az idöszak is elmegy, és bizony a férjeddel is lehet törödni és magaddal is 3 hónap után.

Mond el neki, hogy a kisbabás idöszak csak átmenet.


Kaja és háztartásra fel lehet készülni. Tele tenni fagyasztott kajával a hüttöt, és a lakást úgy átrendezni, hogy hetente csak 1x port törölsz és porszívozol, fürdöt pucolsz.

2018. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked már szülnöd sem kéne, így is van már egy durcás gyereked.
2018. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Ezeket az elvárásokat te támasztod magaddal szemben vagy valóban a párodból adódnak? Azért kérdezem, mert sokszor látom, hogy a környezet türelmes és megértő, anya mégis stresszeli magát ezzel.
2018. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Hat nem ugy lett nalunk, mint terveztuk. 3 orankenti szoptatas... szerettem volna en is, de refluxos lett a gyerek, es fel-1 orankenti rovid szopi oldotta meg. A babakocsiban orditott, az autos hordozoban ordittt. Csak a kendoben maradt meg. Sokat ebredt ejjel. A kisagyban 5 perc utan felebredt. 3 honapos koraig sokszor csak a mellkasomon aludt vissza ejjel, elkepeszto modon igenyelt, pedig probaltunk napirendet, meg mindent a sirni hagyason kivul. Nekunk ezt dobta a gep. Viszont egeszseges ezeket leszamitva, es ennek orulunk, van, akinek a gyerek sem jon ossze. Idovel ez jobb lesz. Erdemes etelt rendelni, vagy csaladtagokat beszervezni fozesre, takaritasra az elso idoszakban, ha a parod igy all hozza (meg amugyis), az alvassal kapcsolatban meg rugalmasan hozzaallni.
2018. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Meg kell találni az arany középutat. Persze a baba rátok számíthat csak és nyilván az ő igényei az elsők, de azt sem lehet elfelejted hogy az ember nem csak anya, hanem nő is. Ugyanez igaz a férfiakra, nem csak apák hanem férfiak.

amúgy kár izgulnod, én mindenhol azt láttam hogy az apukák totál beleszerelmesednek a gyerekükbe, és azt mondják bár előbb lett volna és mindenben készségesen segítenek, még ha eleinte nem is így gondolták.

ő akkor kerül kontaktusba a babával ahogy megszületik, szóval nála ez a törődéses dolog és ösztön akkor fog villanni :)


Fel a fejjel és ne izgulj előre meg nem történt eseményeken :)


Boldog babavárást nektek!

2018. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Az én párom mindent megcsinált (szó szerint) ő kelt fel hozzá tette rendbe,fürdette,vágta a körmét,ápolta,maszírozta stb,egyedül csak ciciztetni kaptam meg az első 3 hétben, most 6 hetes,többet törődik vele mint velem,de én ennek csak örülök apjára ütött mert mindkettő fársztó személyiség,de legalább lefárasztják egymást,és engem haynak pihenni,van időm magamra,pedig úgy voltam terhesség végén : ennyi a szép életnek robotba kell magam vágnom.. De szerencsére nem így lett,tdtam hogy imádni fogja de sose néztem volna ki belőle hogy ennyire..
2018. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Meg hogy majd akkor is ugyanúgy kell foglalkoznom vele, meg házimunka stb..."


Aha...popiját ne töröld ki, de most komolyan? Ezt a gyereket ketten vállaltátok, egy épeszű ember meg tudja hogy kezdeti időeben nem lesz pont olyan minden mint előtte volt. Mi lenne ha esetleg besegítene a saját házában ahol él? Nem az hogy kiadja neked a feladatokat, amiben az ő kiszolgálása, és babusgatása is egy a sok közül? Több idő fog jutni rá, ha ő sem csak bezuhan a kanapéra meló után és várja hogy mikor rohansz oda hozzá szórakoztatni, 2 szoptatás, meg mosogatás közben.

Ebből az írásból nekem az jön le hogy a családban 2 gyerek és 1 felnőtt lesz....

2018. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de milyen házimunka? Az én babám újszülöttként a nap háromnegyed részét cicin töltötte. Ha ilyen babád lesz, örülsz, ha eljutsz fürödni, nemhogy egyedül vidd a háztartást. Párod fogja már fel, hogy sokszor bizony emg kell fognia a vasalót, ha sima inget akar. Vagy főznie, hogy evvel is segítsen neked.

Nem a te időd fog megcsappanni, hanem az övé is.

Fogsz vele törődni. Pár hét múlva. De felejtse el, hogy ugyanolyan lesz minden. Erről jobb, ha felvilágosítod. A gyerek a fontosabb, nem a nyafogó apja, aki baromság miatt picsog. Nem egy tinilány...

Nálunk amúgy kimondottan sok idő jut egymásra. Ez abból áll, hogy heti kétszer általában van szabad 1-2 óránk, és havi kétszer szabad esténk vagy napunk. Igen, ez soknak számít, mert másnak ennyi sem jut, és én is méretetlenül hálás vagyok az anyámnak, aki nélkül ezt nem tehetnénk meg.

Térítsd már észhez a hülye férjed.

2018. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerű: a gyereket megeteted, pelenkázod, aztán bebxod a kiságyba úgy 3-4 órán keresztül.

Lesz időd mellette a házimunkára, a meleg ételre, és este is a férjed farkán pörögni.


Vagy törődsz a babátokkal, és elnézed, hogy a férjed félrekefél.


Ilyen embernek szülne a franc, elvárásai azok vannak, de relitásérzéke pontosan nulla.

2018. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasni is rossz volt. Ezekből lesznek a tipikus beleszarok apukák, akik nem foglalkoznak a gyerekkel, a feleségükkel pláne nem, csak hisztiznek, ha nincs patika rend, és nem háromfogásos vacsi van,csak valami egyszerű.

Tudod, egy valamire való FÉRFI (nem durcás gyerek) ilyenkor inkább bedobja magát otthon, segít a feleségének, hogy minél előbb felépüljön, ne adj isten pihenjen is, ha esetleg nagyon sírós a baba. Egy normális apának ugyanúgy a gyerek az első, mint az anyának ilyenkor, és felfogja, hogy a baba csak rájuk számíthat, ezért most ő van az első helyen. Nem hisztikézik már előre, hogy de neki is kell majd figyelem meg vacsika... eszem megáll.

Nagy hiba volt ezzel az emberrel gyereket vállalnod, másból sem fog állni az életed, mint hallgatod, hogy mekkora szar vagy, hogy nem tudod minden tekintetben fényesre nyalni a seggét, de segítség, megértés, törődés nulla lesz részéről, ellenben a hibát majd keresi mindenben. Dehát a leírtak alapján eddig is körbeugráltad, persze, hogy ez alap számára, nem is várhatsz mást.

2018. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!