Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél èves finommotoros...

Másfél èves finommotoros készségeit hogy lehet jól fejleszteni? Ötletek?

Figyelt kérdés
2018. szept. 13. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Úgy, ha nem tekinted babának
2018. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Apró kajadarabokat tegyél elé, pl párolt zöldségek (borsó, kukorica, répa kocka, stb) vagy ha nem vagy a cukor ellen, akkor zizit, kölesgolyót, ilyesmit. Építőjátékokkal is fejlődik az egyensúly mellett a finomnotorika is. Ha ismeri már a színeket, válogasson szét duplot, tegye bele pici tejfölös poharakba pl. Lassan kaphat a kezébe zsírkrétát, vastag ceruzát, stb.
2018. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Lego duplo kockák pakolgatása

Hot wheels autó pályaautókkal

Garázs parkolóház

Fiam imádta ilyenkor ha különböző dolgokon átsétálást. Nagy lapos köveket, homokot, sódert, ruhát tettem.tálakba segítettem lépkedni bennük.

Színes labda szétválogatást is szerette

2018. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

nincs baj az erre a korcsoportra gyártott játékokkal, főleg amiken látszik, hogy kis ügyesség is kell, a lényeg, hogy élvezetessé kell tenni a játékot, viccessé, picit "nem túl könnyűvé" és akkor fejlődik.


Láttam már szülőt aki jóformán odadobott valamit a gyerekének, hogy "nesze, játssz" és utána csak nézte, hogy nem érdekli a szuper játék

2018. szept. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!