Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a különleges nevekről?

Figyelt kérdés

Egy igen közeli jó haverom az anyakönyvvezetői hivatalban dolgozik. Egy hete beültünk a közeli kocsmahivatalba egy frissítőre, és megemlítette, 2017-ben miféle nevekkel hozakodtak elő a szülők (vagy a gyereküknek, vagy el akarták érni, hogy bekerüljön a naptárba). Mikor ideadta a listát, konkrétan behugyozásig fetrengtem 😂😂😂😂 Tessék:


Ajvár, Bendit, Betlfíld, Birbis, Borgó, Böbös, Böbőc, Bebőce, Buburc, Cemők, Cirkon, Dermin, Dzsánibek, Emmadril, Eruanna, Etelin, Firtos, Frenszisz, Gangut, Jabuka, Jalonda, Irbisz, Kakun, Kalitánia, Kájlína, Kimik, Kokó, Lamp, Légó, Linniszted, Liriópe, Manu, Málik, Molinó, Momó, Mirmó, Nacsosz, Náklisz, Nidorína, Nikosz, Nyekőce, Otala, Pellusztrisz, Petöc, Pergán, Pompás, Raptor, Raszkal, Ravtin, Riku, Sela, Spergin, Szeptária, Sziszi, Szonnel, Sztalker, Tangerín, Teszlatrooper, Tokuz, Zeplin, Zsanna, Zsazsa, Zségó


Most komolyan...beszarábia. Ha nem ő mondja, egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyeneket kitalálnak. Értem én, hogy minél különlegesebb nevet szeretnének adni az aprótalpúnak, de ezekkel csak megszivatják szerencsétlent, utálni fogja a saját nevét, és 18 éves koráig meg se változtathatja. Hogy jutnak ilyenek eszükbe?

Esküszöm sírok 😂😂😂



2018. szept. 14. 02:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
Ajj már, annyira várom! Bendit--Bandit--Bandita, Birbis--Bibis, Borgó--Forgó-Morgó-gyomorkorgó, Böbös--Bögyös, Bebőce--Megverik egy vesszővel a kisbébit, Buburc- Mufurc, Cemők--C s öcsevő csecsemők, Cirkon--Cirkónium--ez még nem is rossz annyira; Dermin--Denim/Dermedt medve, Dzsánibek--ez nem is rossz, Emmának drillje van pókerben vagy miaz, Euranna--ez nem is rossz kicsit olyan mint az Eufrozina Eulália Eugénia, Etelin-Metil alkohol? Vagy Glicerin, Vagy valami penicilin? Firtos--Fitos az orra az talán nem a legszebb de még jo, hogy nem fin.gos:)
2018. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Jézus, véletlenül elküldtem, de még nem voltam kész:) De majd lehet folytatom, de lehet, hogy nem:) Viszont,ha ezek a gyerekek megnőnek, és rákeresnek szegények a saját nevükre néhányan hát:S:)
2018. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek inkább állat, mintsem ember nevek.
2018. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

Na...ez a lista az extrém szörnyű nevek legalja!

Ennél még a kutyanevek és a szappanoperából koppintott alkotások is különbek.


Pompás - Egy lovat (!) hívnak így a környezetemben.


Raptor - WTF??! Különösen “kreatív” lenne Veloci vezetéknévhez. 😂


Kakun - Egyértelmű, hogy mindenkinek a végtermék ugrik be róla.


Buburc, Bebőce, Böbőc - Egy szülő legalább nézze EMBERNEK a saját gyerekét, és ehhez méltó nevet adjon neki. Látszik, hogy az ilyen szülő abszolút lekezeli a születendő gyerekét, és nem fogja fel, hogy nem lesz örökké egy éves kis pufók bucibaba, hanem lesz majd 50 éves is! Ilyen neveket még egy értelmi fogyatékosnak se adnék, de még egy rongybabának se!


Momó, Kokó, Zsazsa - Na, ezek a “kutyanevek”. Becenévnek elmennek abban az esetben, ha pl. a Kornéliát becézik Kokónak, vagy a Zsanettet Zsazsának, de így önmagában nagyon infantilis és komolytalan hangzásuk van.


Borgó, Nyekőce, Firtos - “Nácimagyar” nevek újratöltve...ha már mindenki unja a Havaskát, Budát, és a Szellőkét.

2018. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nagyon jók a válaszok 😂😂😂 Akkor nem csak szerintem röhejesek ezek a nevek!

Igen, én is max. állatoknak adnám...lónak, kutyának, macskának. De embernek nem!


Vannak igenis szép magyar régi nevek, de a Nyekőce, Firtos, Böbös...ezek egyszerűen rémesek!


Cirkon az elvileg egy féldrágakő neve, de simán csúfolhatják a gyereket ettől még Ciroknak, Cirkó-gázkazánnak, Cirkálónak, meg ilyenek.


Dzsánibek, Tokuz, ha jól tudom, ezeket régen mongólok használták.


Betlfíld, Teszlatrooper, Sztalker...ennyire azért nem kell szeretni a PC-játékokat 😂


Kokó...ez most Kovács Istvánra lett volna utalás, vagy a kábítószerre? 😂


Raptor...Jurassic Park foreva! 😂 Jó hogy nemmá Tírex vagy Stegó.


Molinó...ez gondolom az a transzparens amin a cégek hirdetnek. Gyerek majd örülhet, amikor ujjal mutogatnak rá emiatt.


A Sela, Zsanna, esetleg a Nikosz még olyan homlokráncolva ugyan, de vállalhatóak.

2018. szept. 14. 23:30
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A Zsazsát ismerem, Gábor Zsazsa színésznő volt, külföldön élt, lehet, fiatal vagy, azért nem hallottál róla.
2018. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Na de a Zsazsa csak beceneve volt Gábor Zsazsának ;)
2018. szept. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Becenévnek elmennek abban az esetben, ha pl. a Kornéliát becézik Kokónak" => Ah... A 30 évem alatt nem akart így becézni még senki (mondjuk nem bánom xD)


Zsannát, Manut, Nikoszt én is hallottam már, Zsazsát, mint becenevet is, de a többi... Hát nem tudom.


Mondjuk a 3 gyerekemből egynek sikerült olyan nevet adjak, ami nincs a naptárban, és rajta kívül nem ismerek mást ilyen névvel, de egyáltalán nincs extra hangzása.

2018. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmasak!

És az a szégyen, hogy rengeteg ilyen elmebajos idióta van, aki Bebőce, Buburc, Sztalker, Nacsosz, Pompás nevet ad a gyerekeinek...jól kibsznak vele...

2019. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!