Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos a négy éves lányom még...

Sajnos a négy éves lányom még pelusba kakil. Hogyan tudom átszoktatni a bilire?

Figyelt kérdés
Már fél éve bilizünk, de csak pisi jön. Pelusba hajlandó kakilni. Ha nem adom rá, akkor két napig sem kakil és félek, hogy bélcsavarodást kap, ezért még ráadom.
2010. jún. 22. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Oviba jár?Mert úgy tudom,hogy csak szobatiszta gyereket vesznek fel.Nem fél éve kellett volna elkezdeni a bilire szokatást.Szerintem ne add most már rá.Szóljon,ha wc-re kell mennie.Nem fog bélcsavarodást kapni 2 nap alatt.
2010. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én egyszer vmi olyasmit olvastam erről, hogy sokszor azért nem kakilnak a gyerekek bilibe / wc-be mert azt gondolják, hogy a kaki az övék, mivel belőlük jött ki, és nem akarják, hogy az ott eltűnjön

nem tudom a megoldást sajnos, mi még nem tartunk itt

2010. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak igaza van, én is olvastam erről. Épp ezért 21 hós kislányommal a következő két versikét mondjuk kaki közben: " kaki, kaki gyere ki, vár babuci /anyuci, apuci, gyerek neve becézve / ideki " , jó dolog a kaki, megkönnyebbül pici poci" . Ezeket én találtam ki, kérlek ne nevessetek ki. Úgy tűnik bevált, mert eddig csak a pisi került a bilibe, mostmár néhány napja, amióta ezeket mondjuk, a kaki is. Én is tartottam a székrekedéstől, de most örülök.

Szerintem ne add rá a pelenkát, inkább beszéljétek meg ezeket a dolgokat. Egy négyévessel már főleg meg lehet beszélni az ilyesmit. Én a majdnem kétévessel is így szoktam.

2010. jún. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én vagyok a 2. válaszoló

nagyon nagyon aranyos a versike, szuper jó, ezt meg fogom jegyezni ! :)))

2010. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!