Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok 1 év körüli...

Mit csináltok 1 év körüli babátokkal, mikor ébren van?

Figyelt kérdés

Nemrég váltott két nappali alvásról egyre, így most elég sok időnk van délelőtt és délután is. Olyan 6-7 között felkel, fent van fél 12-ig, alszik kb. 3 órát, aztán este 7-ig megint ébren van.


Mondókázok neki, könyvet lapozunk, próbálok vele játszani, de csak a szájába vesz mindent. Kukucska játékokat szereti, de örökké azt sem lehet. Próbálok vele kint is lenni, főleg, amíg ilyen szép idő van, viszont amikor a lakásban vagyunk, sokat nyűglődik.


Eddig mindig figyeltem arra, hogy egyedül is el tudjon játszani picit, de múlt hét óta mintha átkattant volna nála valami. A házimunkát hagyja, hogy csináljam, de ha két percre leülnék az ágyra, hogy szusszanjak egyet, már minden baja van tőle.


Nálatok hogyan alakult a nap, mikor a babátok csak egyszer aludt nappal?


A lányom 1 éves múlt nemrég.


2018. szept. 20. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaz kicsit nagyobbacska, másfél éves, de ha már önállóan jár, játszótér, nekünk napi kétszer van. A főzést, takarítást alvás időben csinálom. E mellett bevásárolni, postára megyünk.rokon látogatóba megyünk.

Itthon újság, könyv lapozgatás, játékok pakolása, "rajzolás" tologatós játékok (babakocsi, autó) és csak úgy cipelem, miközben mesélek a körülötte lévő dolgokról...

2018. szept. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát igen a gyerekkor nem arról szól hogy leülj az ágyra, még a három évesemnél sem.

Mi ezeket csinaltuk: heti ketszer jatszobolcsi , egyszer babauszas, 2-3 delutan baratnokkel egymashoz mentunk egyidos gyerekekkel jatszani.

Rengeteg babakocsis seta. Igy kijott, hogy napi par orat voltunk otthon, igy nem volt unalmas.

Es nem, nincs autom, mindenhez buszoztunk a varosba 30 percet.

2018. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam most indult el (13 hónapos), rengeteget sétálunk lábon, megyünk kismotorral mindenfelé. Játszóterezünk, babaúszásra megyünk hétvégén apával, zenebölcsibe járunk. Mozgásos tevékenység után mindig lehet vele valami popón maradóst is produkálni, Most a kezével pacsmagolásba bele van szeretve, úgyhogy babafestékkel, babagyurmával sokat szuttyogunk, illetve kis gyúrós tésztákhoz is már van türelme. Mi közben szoktunk mondókázni, azt nagyon élvezi. A mesekönyvek még nem kötik le, este van esti mese, szerintem inkább az apja hangja kelti fel az érdeklődését, meg a képek, mint maga a történet. De persze ki tudja, mi jár egy egyéves fejében :)
2018. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 hét múlva lesz egy éves. Reggel korán kel 5-6 között, 11 körül alszik 2,5-3 órát. Délelőtt és délután is szoktunk sétálni, általában viszünk vmi járgányt is, most tanulja hajtani a kis motort. Megnézünk minden fűt fát bogarat. A délelőtti sétát mindig az alvás követi. Olyankor pihenek, lazulok én is. Vagy csak egyszerűen alszok vele. Reggel általában megcsinálom a házimunkát. 2 napra szoktam főzni, így az nincs minden nap. Mosás, porszívózás, sepregetés ezekben a totyogósom is szívesen segít. Aztán játszunk. Hozza a könyveit, brümmögünk az autókkal, birkózunk, bohóckodunk, építőzünk. Délután kis kerti játék vagy sepregetés, falevelek összegyűjtése. Ő addig vagy macskázik vagy labdázik, kavicsokat gyűjt. Ha végeztem elsétálunk az apja elé. Onnantól apáé a fôszerep, kicsit netezek, olvasgatok. Aztán vacsi fürdés, nyolckor szokott elaludni. Ezeken kívül sokat találkozunk az unokatesókkal, játszóházazunk, ringatóra, tornára járunk. Vagy csak sétálunk egyet a parkban.
2018. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Probald az onallo jatekra is szoktatni amikor epp nem csinaltok programot. Ne ugrald korbe egesz nap.
2018. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!