Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjed/párod mennyire veszi...

Férjed/párod mennyire veszi ki a részét a babátok körül?

Figyelt kérdés

Büfiztetés, öltöztetés, tápszeres babáknál etetés, altatás, stb. Ezekből mennyire veszi ki a részét a párotok? (ha egyáltalán kiveszi)


4 hós babánk van, apukája a játékon kívül nem nagyon csinál vele mást. Kicsit el vagyok keseredve, nálatok ez hogy néz ki?



2018. szept. 26. 05:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Ja és éjszaka sosem kelt a gyerekekhez. Simán horkolt tovább míg a gyerek üvöltött, és fel sem ébredt rá.
2018. szept. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%

Mindent csinált szoptatáson kívül az első naptól. Pelenkázás, fürdetés, öltözés, tornáztatta, ha nem jött ki a puki és bántotta a pocakját, játszottak, de a kevésbé vidám dolgokból is kivette a részét, mint az orrszívás, gyógyszer beadása stb. Ja, egy dologra mondott határozottan nemet, nem merte levágni a lányunk körmét, amíg nagyon pici volt, mert esetlennek érezte magát a nagy kezeivel, félt, hogy megvágja. Később már csinálta volna, de akkor meg a gyerek szólt be neki, hogy ezt anya szokta :D

Éjszaka én mondtam neki, hogy ne keljen fel, úgyis cici kell, az meg neki nincs, tehát nekem így is-úgy is fel kell kelni, tök fölösleges, hogy egyikünk se aludjon. Cserébe reggelente ő kelt fel a lányunkhoz, én aludhattam még egy órát nyugton, és kaptam ágyba kávét :) Korán kelő volt mindig a gyerkőc, így ez munka előtt bőven belefért a férjemnek az időbe. Ezeket egyébként sosem kellett kérnem, ő magától akart foglalkozni a kislányával az elejétől kezdve.

Most már 3 éves nagylány, imádják egymást apával. Úton van a kisfiunk is, a férjem már alig várja, biztos vagyok benne, hogy nála is ilyen aktív lesz. Tényleg egy szavam sem lehet, szuper jó apa :)

2018. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

Teljes mértékben kiveszi a részét. Etetni nem tudja, mert anyatejes baba, de egyébként mindent csinál. Éjjel az első nyikkanásra kel, fürdet minden nap, dajklja, ha sír, imádja öltöztetni, sétálni vinni.


Hiszen az ő gyereke is.

2018. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%

Korán megy és későn jön 5:30-17-18ig, de azt a 1.5-2 órát ami a fürdetésig van becsületesen végig tolja és éjjel is kel. Vagyis ez annyit tesz h néha felkel 5kor egyet enni a baba. Áthozza az etetésig majd visszaviszi a szobájába.

Hétvégén szinte nem is enged a babához nyúlni, addig én nagy takaritok, mosok, főzök.


Mindig hozza/mondja, hogy Nézd! Mosolyog. Nézd! Forog!


Én meg wooow! Még nem is láttam :D (hát persze 🤣)

2018. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
Most 15 hónapos a kisfiam, az első pillanattól kezdve segít. Fokozatosan jött bele a dolgokba. Eleinte mindig asszisztálnom kellett a peluscseréhez, öltöztetéshez. 3 hónapos koráig szopizott, addig csak én keltem éjjel is. Dög fáradt voltam, de miután tápszert kapott nem is ébredt 1 hónapig, hanem aludt 10-12 órát is egyhuzamban. Onnantól "elromlott a gyerek" :) és a 2 szabadnapja közti éjjel gyakran virrasztott velem vagy legalábbis készenlétben volt, csinált tápit, büfiztetett. A fürdetést hónapokig csak asszisztálta 😂 Aztán egyre több mindenre kértem meg és ahogy nőtt úgy egyre szorosabb lett a kapcsolatuk. Most imádják egymást😍 Úgy tudom a férfiaknál bő 1 év mire igazán apává válnak és valljuk be az anyává válás is egy hosszabb folyamat :)
2018. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%
1. vagyok. Nem kellett szólni, általában felébredt. Ha nem, akkor nem keltettem fel ezért. A kicsi rengeteget sírt, amikor a fogai jöttek, éjfélig ő dajkálta, addig én aludtam, utána váltottunk. Reggelig így ki tudta aludni magát.
2018. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Párom az első naptól kezdve pelenkázta, öltöztette, etette, büfiztette, altatta, nyugtatta, felkelt hozzá...imádtam érte! Persze csak amikor otthon volt, mert napközben ő is dolgozott, akkor nyilván én csináltam ezeket. De amint otthon volt, kivette a részét ezekből. Fantasztikus kapcsolata is van a lányaimmal. El sem tudtam volna képzelni máshogy.
2018. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!