Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanul meg kvázi egyedül...

Eszter20180320 kérdése:

Mikor tanul meg kvázi egyedül aludni a baba?

Figyelt kérdés
8 hónapos babám nem tud aludni .... 10 előtt nem tudjuk elaltatni de így is 6kor már fent vagyunk úgy hogy közben 5-8 alkalommal kelünk. Én már kivagyok. Látszólag ő is , mert állandóan sír nyafog még mindig. Azzal hitegetett mindenki hogy fél évesen jobb lesz. Nem lett. 8 hónapja nem alszunk. És az egész nap csak szenvedés mert látszik hogy fáradt. Köztünk , velem altatni próbáltam, rosszabb volt. Kiságyat a mi szobankba rakni próbáltuk. Vmi tipp? Nagyon erősen mozog már áll kapaszkodas nélkül és jár a bútorok körül. 8 foga is van. De állítólag ezek nem folyamatos rossz alvást okoznak. Nekünk még nem volt jó ejszakank. Segíts kérlek. Szuperanyus leszúrást nem kérek, csak jóindulatú hozzászólást pls
2018. szept. 26. 06:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekunk azt mondtak 2 eves korata. Probald meg hogy reggel ha fel kell semmi uj pelus csak tapszer vagy lefejt tej magad melle fekteted es igy eszik de sotetben! Visszq fog aludni. Nalunk is ez van cdak itt 9 hos a fiatalur. Kitartast ,😄
2018. szept. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

15 hós fiam is ilyen, csak őt 8kor le tudjuk tenni aludni.

Ha elindul és jobban elfárad napközben kicsit jobb lesz.

Hogy mikor fog jól aludni? Olyan 4 éves kora körül.

2018. szept. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém is sokszor kelt, néha óránként, néha csak 2-3 óránként, de annál többet nem aludt egy huzamban. És hiába vártam ki a mélyalvásos 20-40 percet, amint leraktam a mellettünk lévő ágyába, vagy pár percre rá rögtön teljes hangerőn ordítva ébredt és végül a derekam is feladta. Ezért pár hónap után köztünk kötött ki. Így ha ébredt is, rögtön visszaaludt és nem üvöltött. És én is gyorsabban vissza tudtam aludni. Két évesen még 4-5x ébredt, amikor külön szobába ment - nem volt hiszti, altatáshoz melléfeküdtem, aztán elosontam, de csak nagyon fokozatosan, 3 évesen lett jobb, addig ágycserékkel kergetőztünk éjszaka. Egy évesen már csak napi egyszer aludt, két évesen már nem aludt napközben. Most 4, már csak hajnalban vagy reggel jön át hozzánk, amikor hétköznap az oviban alszik. (Mellé van egy bátyja, aki mindig nagyon jó alvó volt, és azt hittem, majd mindent ugyanúgy csinálok.)
2018. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Valami rossz a rendszerben. Vagy raszoktattad h ejjel eteted, vagy nem kenyelmes neki valami, vagy cumizna de te nem adsz neki, vagy tul sokat eszik lefekves elott vagy tul keveset, vagy nem farad el elegge napkozben. Tovabba a tapszeres babak jobban alszanak, sajat tapasztalat.

Az enyem 3 hos kora ota atalussza az ejszakat. De maga az elalvas 10-11 korul volt es van meg mindig, pedig mar elmult 2 eves.

2018. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem biztos hogy rossz a rendszer, vagy bármit elrontott a kérdező. Ezt nagyon könnyű kijelenteni olyannak, aki szerencsésen, egy jól alvó gyereket fogott ki. Minden gyerek más, más igényekkel és más szokásokkal. Nálunk 3-4 évesek voltak, mire úgy átaludták az éjszakát, hogy nem keltek föl egyszer sem. Barátnőm első kislánya rettentő rossz alvó volt, nehezen aludt el, és sokszor ébredt. A kicsi 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, pedig semmit nem csinált másképp. A gyerek igényei mások. Szoptatsz még? Mikor éjszaka ébred akkor mit akar? Éhes, szomjas, játszik? Te mit csinálsz mikor felkel éjjel? Külön szobában alszik, vagy veletek?
2018. szept. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 babyboom567 ***** válasza:
Semmit nem csinálsz rosszul,ezt dobta a gép.Én visszaemlékezve még 10 évesen is keltettem anyát ha pisilnem kellett,mert féltem a sötétbe.Szóval kitartás
2018. szept. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Abszolút nem ront el semmit a kérdező.

Gyors mozgásfejlődésű babáknál sokkal gyakoribb az éjszakai ébredés mint a nyugis tempóban fejlődőknél.

Nálunk ugyanez van csak vannak rosszabb napok,mikor 12x vagy ennél többször is ébred meg valamivel jobbak és akkor csak 5-6 alkalommal kel.Mondjuk nálunk az segített, hogy magam mellé vettem egy idő után, mert így ahogy felsír rásimítok a hátára és már alszik is tovább.Szóval valamivel jobb nekem is.

6-12 hónapos kor között alszanak legrosszabbul a babák, a mozgásfejlődés beindulása stb..stb miatt.Ahogy írod a te babád sem egy nyugisan komótosan fejlődős.Simán lehet ettől.

Az enyém 10 és fél hónaposan járni kezdett önállóan azóta az éjszakák is javultak valamennyit.Bízzál abba, ha már járni tud talán jobb lesz.Nem egész éjszaka alvás, de talán kevesebbet ébred.

Kitartás:)

2018. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tápszeres babák jobban alszank 😃😃😃ezt muszáj volt ugye?????


Én ellenpélda 3,5 honapig szoptattam átaludta 3 honapja tapszeres 3 orankent kel ejszaka is ......

2018. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8assal érték egyet. Fiam tápszeres és kell éjszaka is 2x amíg szoptattam végig aludta az éjszakát.
2018. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm 9 es ! Végre valaki 😊
2018. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!