Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel ébredsztitek a babát ha...

Fel ébredsztitek a babát ha alszik?

Figyelt kérdés

Sajnos vérömleny keletkezett a pici fején szülésnél. Erre azt mondta a gyerekorvos hogy 2-3 óránként etessem ha alszik ha nem. Éjjel hagyhatom nyugodtan aludni.


Arra lennék kíváncsi, ti nappal fel keltitek ha már x ideje alszik, hogy inkább este aludjon vagy hagyjátok?


2018. okt. 4. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Nekem picik voltak (ikrek), 3 kiló fölött nem ébresztettem őket, se éjjel, se nappal. Néhány hét alatt elérték, utána már úgy és akkor ettek, ahogy ők diktálták.
2018. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha az orvos azt mondta, hogy keltsd fel enni, akkor keltsd fel. Bár az enyém álmában is tud enni :) Ha időre megyünk valahová, de alszik, akkor csak odateszem álmában a mellemre és eszik, aztán tudunk is indulni.
2018. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Most komolyan! Okkal mondta az orvos, te meg kikéred a gyik véleményét?. 1-esnek se az volt a baja.
2018. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát én nem a gyakoris válaszolók éleményét tartanám szem előtt, ha orvosi utasítás is van.

Igen, mivel azt mondta az orvos. Egészséges babát nem kell kelteni, de a tiédet kell. Ugye tudom, hogy ha baja lesz, te leszel a felelős?

2018. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem véleményt kértem, hanem arra vagyok kíváncsi normális esetben ki hogy csinálja.


3 hetesek vagyunk, ha ő nem jelzi előbb hogy éhes akkor még várom azt az időt.


A kérdésem attól független amit az orvos mondott. Csak érdeklődés képp kérdeztem.

2018. okt. 4. 09:30
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

De miért?

Az rátok semmiben nem vonatkozik.


Egészséges, normál súlyú, normál szülési lefolyású, időre született, nem besárgult, nem aluszékony gyereket nem kell kelteni nappal, mert magától kel pont kb. 2-3 óránként.

2018. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem


Nem sárgult

Jól gyarapodott, igaz 2750g-mal hoztuk haza


Volt hogy 5 órát is aludt/ alszik napközben egyben



DE

Nekünk nem volt vérömleny, egészséges nem túl alacsony súlyú babánk van

13 hetesen 5600 g

2018. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A vérölmeny felszívódása miatt esélyesebb, hogy besárgul a baba, ezért kell lehetőleg gyakrabban etetni, hogy az epével a belek felé tudjon ürülni a bilirubin. Egészséges babát nem kell ébreszteni, majd eszik kicsit később, igény szerint. Nem biztos amúgy, hogy működni fog az ébresztés, az én babám ha álmos volt, bealudt, hiába akartam én, hogy egyen.
2018. okt. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ébresztettem egyik gyereket sem. De neked etetned kell, vagyis ha álmában nem eszik, ébreszd ahogy az orvos mondta.
2018. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!