Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám csak rajtam...

3 hetes babám csak rajtam alszik. Nagy baj?

Figyelt kérdés

Eleinte el aludt egyedül, de utána kezdődött, hogy a tápszer miatt nehezen kakilt és sokszor úgy nyugtattam meg ha fel vettem, simogattam.. Végül mindig el aludt rajtam. Úgy voltam vele, hogy ez addig nem baj amíg este el alszik egyedül. Olyankor ugyanis vacsi után a kiságyában el alszik.


Ha el altatom napközben és le teszem 20 perceket alszik míg rajtam órákig képes lenne.


A későbbiekben mennyire lesz nehéz le szoktatni? Most el aludt egyedül, de előtte el bobiskolt rajtam csak mikor le tettem fel ébredt. De nézelődött kicsit majd vissza aludt.


2018. okt. 2. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Elég baj. Mert most nagyon cuki stb. De mi lesz később. Az élet nem áll meg, attól, hogy szültél. Vannak és lesznek kötelességeid is amit el kell látnod. Nem lehet örökké másokra számítanod. El kell látnod a háztartást, tisztán kell tartanod az otthonodat. Ha magadra szoktatod a gyerekedet, akkor ezeket nem fogod tudni később ellátni, mert állandóan a kisember ordítani fog, és teljes joggal, ha elkapatod. 3 hetesen már sokkal óvatosabbnak kell lenned, mert nagyon okosak..amellett, hogy tünemény egy ilyen pici ember..de simán tudja hogy neki mi a jó.. Te viszont felnőtt vagy, és családanya. Az uraddal és a környezeteddel is kell törődnöd.
2018. okt. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan aludjon rajtad, nagyon pici még. Egy dolog biztos, a babák alvási szokásai folyamatosan változnak, nem fog örökké így aludni. Ha mindkettőtöknek megfelel, akkor csináld így. A babára és önmagadra figyelj csak, a többi most másodlagos. ;)
2018. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Ugy altasd ahogy neked kenyelmes. En is arra szavazok h inkabb szokja meg h elalszik egyedul mert kesobb pokoli lesz. Raadasul nem fogsz tudni a ferjeddel se lenni, egy filmet nem fogtok tudni megnezni mert nem tudod lerakni a gyereket. Termeszetesen a mindennapi teendokkel sem fogsz tudni haladni.
2018. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Neked baj lesz, ha egy rendeset sem tudsz majd szexelni, mert állandóan rajtad lóg a gyerek.
2018. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt az elsővel. Éjjel csodaszépen aludt a szobájában, 6 hetes korától fel sem kelt sosem, de nappal 4 hónapig csak rajtam aludt. Én úgy voltam vele, hogy hagyom, fontosabb, hogy aludjon, mint hogy fel legyen mosva a konyha minden nap. Főztem, mostam este, amikor a férjem már itthon volt. 4 hónapos kora után kb 1 hét alatt átszokott az ágyába, és ő igényelte, nem mi erőltettük. Most 10 hónapos, gond nélkül elalszik egyedül, sosem kel éjjel, pedig most jönnek a 9-12. fogai, rágók, szenved velük rendesen... ha megteheted, én azt mondom, hagyd magadon pihenni. A többi gyerekkel már úgysem tudod majd ezt megtenni.
2018. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem olyanok vàlaszolnak, akiknek van ebben tapasztalata... Kislányom is ilyen volt. Nappal órákat aludt rajtam, de ha letettem 10-20 perc múlva kipattant a szeme és az egész nap egy nyűglődés volt. Így én nem bántam, csak aludjon. Éjjel rendesen ágyban aludt. Ő ilyen baba volt, kellett neki a testközelség. Mindezt pár hónap után elhagyta. Most már 16 hónapos nagylány, eszében sincs rajtam aludni, sőt ringatni sem kell. Úgy altasd ahogy nektek jó! Nyugi nem fog örökre úgy aludni, mert folyamatosan változnak a picik.
2018. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Olyanok se irjanak akiknek 1.5 eves sincs a gyerekuk:D Azt hiszitek le van tudva az alvas tema? Ernek majd titeket meglepetesek a kovetkezo evekben:)
2018. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

3 hetes. Ne trenírozd, még nem lehet.


Az egyes válaszolóra meg ne hallgass, mert neki "ura" van, akivel "törődni kell" 3 hetes baba mellett. Tégy úgy, ahogy neked kényelmes és az ösztönöd diktálja!

2018. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is kb. 3 hetes korától nappal aludt rajtam. Éjjel ügyesen aludt a kiságyában.

Én vettem hordozókendőt és így mindent meg is tudtam mellette csinálni amire szükség volt.

2-3 hónaposan szoktattam be a kiságyba nappali alvásra.

2018. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom hogy a későbbiekben problémát okozhat, igyekszem hogy kevesebbet aludjon velem inkább egyedül vagy mellettem anélkül hogy fel venném :)

2018. okt. 3. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!