Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mennyi idő alatt...

Hogyan és mennyi idő alatt altatjátok el az újszülött babátokat? Kell altatni, vagy magától elalszik?

Figyelt kérdés
2 hetes kisbaba, ha nem alszik el cicin szopi közben, vagy büfiztetés/peluscselekor felébred, kipattan a szeme, túlzottan felélénkül. Hogyan lehet elaltatni?

2018. okt. 8. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én ilyenkor vagy hagytam még, vagy ha ez éjjel történt, akkor ringattam, járkáltam vele, aztán vagy elaludt, vagy nem :D Vagy vissza még cicire esetleg.
2018. okt. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban a "vissza még cicire" jó megoldás lehet. Esetleg nem fáj a pocija? Próbálj neki baba teát adni, mi 3 hetesek vagyunk, a második héten kezdtem teát is adni neki, azóta szépen alszik. Ha ez sem vált be akkor az apja mindig mellé fekszik, duruzsol neki és lassan simogatja a hátát, ez még beválik nálunk.
2018. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a nagyobbik lányomat konkrétan csak cicin vagy a babakocsiban lehetett elaltatni....kb 5 hónapos volt mikor elfogadta végre a cumit, és onnantól kezdve azzal elaludt.

A kicsi elfogadta a ringatást is. Így őt ringattam kezdetektől, de mindig előbb cicin próbáltam meg. Ha úgy nem sikerült, jött a ringatás nála is. Aztán 5-6 hósan őt is cumira szoktattam mert már fájt a hátam.

2018. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nalunk az volt a tuti megoldas, hogy ha nagyon nem akart aludni, akkor felkotottem magamra hordozokendoben es nekilattam mosogatni. :)

Anyja tudott aludni, en meg haladtam valamit, o meg a csorompoles kozben is siman elaludt 20 perc alatt. :)

2018. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
Nálunk lányom aludt el csak cicin vagy ringatva.Volt,hogy órákon keresztül járkáltam dudorászva-énekelgetve körbe-körbe a szobában...Fiamnál nem követtük el ezt a "hibát",cumisüveg szájba(7 hónál abbahagyta a cicizést) ,pici ringatás,ágyba be,szunya...Miért kell szoptatás után peluscsere?Ha javasolhatom,ha elalszik kézben-cicin,tegyétek le,hadd aludjon tovább.Ha meg is ébred,(remélhetőleg) gyorsan visszaalszik...S ha baja van,úgy is jelzi...(szerintem fontos az is,hogy ne legyen fény amikor "megébred,mert az(is) felélénkíti az embert...Ha kell,privátban szívesen válaszolok további kérdésekre...;)
2018. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!