Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti otthon vagytok a...

Anyukák, ti otthon vagytok a babával, amikor megy a bejárónő? Nem érzitek kellemetlennek?

Figyelt kérdés
Még nem született meg a babánk. Viszont itthon vagyok, és amikor jön a bejárónőnk, általában elmegyek itthonról. De nem tudom, hogy egy kisbabával mennyire tudnék egész nap távol lenni... Max. úgy, ha átmegyek a szüleimhez, nagyszüleimhez, vagy valamelyik barátnőmhöz. Vagy én reagálom túl? Csak olyan ciki, mikor jön, én meg még itthon fekszem, pihenek és ő csinálja a mi házunkban a munkát. Mondta az egyik barátnőm, hogy ő nem zavartatja magát, elvégre nem szívességből takarít, és hogy ez is ugyanúgy munka, mint bármi más. Meg hogy ő biztos nem menekülne a saját otthonából emiatt.
2018. okt. 21. 09:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
98%
Nyugodtan maradj otthon és foglalkozz a gyerekkel.
2018. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom elképzelni ezt az élethelyzetet...
2018. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Milyet? Van egy bejárónőnk, aki rendben tartja a házat, takarít. Most télen fogok szülni, és ugye most még könnyen megyek erre-arra házon kívül, de nem tudom, hogy ezt egy újszülöttel, kisbabával, mennyire fogom könnyen kivitelezni.
2018. okt. 21. 09:52
 4/35 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem értem, hogy ha otthon vagy és idődből kitelik, miért egy idegen takarítja a házat?


De persze nem az én dolgom. Csak mondom, én ezt nem tudom elképzelni.

2018. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
49%
Milyen élet ez de komolyan? Mit lát a következő generáció? Azt hogy anya nem csinál semmit,nem föz,nem mos,nem takarít,csak beszélget,meg sétafikál,hol a barátnökkel hol a mamival.
2018. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
31%
Ugye te vagy az 20 éves , akinek odatoltak egy lakást , és ezzel vagánykodsz itt kettő hetente?
2018. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
31%

Nekünk nincs bejárónőnk, szóval nincs miért rosszul érezzem magam! :)

Én voltam itthon a kisfiammal az első években, mellette mostam, főztem, takarítottam, 1 éven keresztül még anyósomékra és a férjem testvérére is, ezen kívül bevásárolni jártam, stb., később pedig visszamentem dolgozni. Jelenleg munka és gyerek mellett csinálom meg az alapvető háztartási dolgokat.

Javaslom neked is, hogy bejárónő helyett te is csináld meg és akkor nincs miért szégyenkezned. Az egy dolog, hogy megteheted, ettől még alapvető dolog, hogy ezt egy nő csinálja. Vagy ha te úgy gondolod, hogy ez neked derogál és megteheted, hogy másnak fizess érte, akkor vállald fel és nyugodtan legyél otthon, amikor más jön takarítani.

2018. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
62%
Hú mit fogsz ezért a kérdésért itt kapni az irigyektől:) Nekünk nincs bejárónőnk, de amíg itthon vagyok akkor se lenne ha telne most rá, pont azért amit írsz. Pontosabban engem nem az zavarna hogy ő mit gondol, neki ez munka és nem érdekli hogy mit csinálok, de én nem tudom úgy elengedni magam hogy bárki itt téblábol. Majd ha újra dolgozni fogok, akkor lehet hogy lesz. Esetleg az első időben hívd ritkàbban. Aztán majd nyáron ha a baba is nagyobb, és az idő is jobb, úgyis elmentek otthonról. Pici baba mellett belefér hogy néha takarítasz, cserébe nyugodtabban tudtok pihenni / együtt lenni.
2018. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
53%
Én csak azt nem értem ha cikinek érzed azt ,hogy Ő takarít Te meg pihensz, akkor miért nem Te csinálod? Gondolom az idődből kitelik,nem ? Én 3 gyerek mellett főzök, mosok , takaritok. Nem tudnám elképzelni hogy valaki más csinálja, bár néha nem volna rossz. 😀 De max . az ablaktakarítást tudnám elképzelni, a többit meg tudom csinálni. 3. gyerek születése előtt vettünk mosogatógépet meg szaritógépet, ennyi segítségem van. Ha bejárónöre lenne igényem én sem menekülnék amúgy otthonról.
2018. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Elég sokat dolgoztam azért, hogy ne nekem kelljen az ilyen feladatokat csinálni. A baba előtt ugye nem voltam itthon, reggel mentem, késő délután-este jöttem haza, nem nagyon találkoztunk.


Nem szeretek takarítani, sosem szerettem. Nem azért vagyok itthon most sem. Az olyan felfogástól meg, hogy "ez a nő dolga" a falra mászom...


20 éves sem vagyok, nem tudom, erre miből következtetett az egyik kedves válaszoló.

2018. okt. 21. 10:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!