Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos baba hozzászokhata...

1 hónapos baba hozzászokhata kézben léthez?

Figyelt kérdés
2018. okt. 21. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Persze, főleg az elején tud igazán hozzászokni. Ha nincs baj (nem sír, nem nyűgös), akkor nyugodtan tedd le őt, attól még mellette tudsz lenni, simogatni.
2018. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Én nem értek teljesen egyet az elsővel. Ha nem sír akkor persze, hagyd nézelődni, eddig oké, de ha igényli és felveszed, szerintem nem szokik hozzá. Én az elején sokat hordoztam mert igényelte hogy felvegyem, viszont ott volt egy két év alatti tesó is. Magától leszokott róla, 4-5 hónaposan már nem is hagyta hogy felkössem, fél évesen mászott, nincs igénye kézben lenni ha nem nyűgös.
2018. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze ha nem nyűgös és nem sír akkor én sem veszem fel.meg ha elkezd sírdogálni sem ugrok egyből.meg tudom hogy még nagyon picike és igényli a testközelségemet.
2018. okt. 21. 11:44
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Rossz a kérdés. 😊

Azt szokja meg, hogy mindig ott vagy, segítesz, megvigasztalod, és ellátod a szükségleteit. Bízhat benned, te vagy a biztos pont az ő kis életében.

Ha sírni hagyod, akkor azt szokja meg, hogy egyedül van, senki se figyel oda, teljesen felesleges hívni anyát, úgyse jön.


Nincs kézbe szoktatott gyerek. Láttál te màr 10 évest, akit ölben kell tartani egész nap?


Hidd el: elkezd forogni, kúszni, és esze ágában se lesz ölben lenni, gyakorlolja az új tudományát. Utána feláll, elindul, és szerencsésnek érezheted magad, ha hagyja cipelni a popóját, mert akkor arra mentek, amerre te akarsz. 😉

Nem kell állandóan hadakozni egy baba természetes igényei ellen. Sokkal több örömöd lesz a gyermeknevelésben, ha ezt kielégíted, mintha 20 évig küzdesz ellene. Így is rengeteget kell tiltani és nemet mondani.

2018. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2018. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es válaszolóval egyetértek..

Mr most sem lehet annyira kézben tartani a 8honapos fiam mert csak mászás.. Mászás.. Mászás.. Nem szereti ha kézben van kivéve ha beteg és néha igencsak hiányzik h engedje dedelgetni magát

2018. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek a 4 és válaszolóal teljesen.

Nincs kézbe szoktatott baba.


Ha igényli akkor felveszem velem van megadom neki azt amit igényel. Gondolj bele 9 hónapig veled volt te voltál neki a biztonság ahogyan most is.


Nekem nem kell nagyobb példa arra hogy én mindhárom gyermekeknek megadtam ezt a közelséget, nem hagytam egyiket se sírni ... jelen voltam. Most a nagyfiam 5 a lanyom 2 éves. Hat egyik sem szokott kézbe, sőt .... kiegyensúlyozott gyerekek. A fiam most nekem is egy hónapos full nyugodt mert mindig ott vagyok.

Míg a húgom ... 😌 édesanyám soha nem vette fel, hagyta sírni akar fel -1 órát is ... nehogy kézbe szokjon stb ... nem ismerek nala szeretethiányosabb, hisztisebb gyermeket.

2018. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem.Mi az első 2-3 hónapjában sokat fogtuk, mert nagyon hasfájós volt, amikor elmúlt a hasfájós korszak onnantól nem igényelte, hogy délutántól non-stop fogva legyen.
2018. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem. Szerintem a szokasok 3-6 hos kora elott ki sem alakithatoak benne. Az enyem pl mindig kezben volt ejszaka 3-4 hos koraig, hiszen egyfolytaban uvoltott, gondoltam ha mar nem alszom miert ne lehetne kezben? Azzan elmult az uvoltos idoszak (biztos a hasfajas miatt volt) es onnantol leraktam a kisagyba es magatol elaludt. Pedig elotte csak kezben volt.
2018. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!