Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlik nálatok a fürdetés...

Hogy zajlik nálatok a fürdetés? Milyen termékeket használtok?

Figyelt kérdés

Elsősorban újszülöttekre gondolok. Fürdetés előtt kentek rá valamit, esetleg utána? Vagy csak sima vízben? Baba masszázst csináltok? Milyen gyakran érdemes fürdetni? Annyit elmondott a védőnő, hogy krémeket az orvos ír majd fel, de azokról sok rosszat olvastam, ezért azt hanyagolnám, illetve azt mondta még, hogy a hintőport nem ajánlja.


31 hkm


2018. okt. 23. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek ordítottak 4-6 hetes korukig fürdés közben. Kevés vizet csináltam, kevés fürdetőt tettem bele (la roche posay lipikar syndet) aztán lemostam a babát, eleinte a köldökcsonkot nem érheti víz, aztán meg amíg ordított a baba nem láttam értelmét hosszabb fürdetésnek, így max 1 perc volt az egész. Én nem kentem őket semmi mással. Hintőport sose használtam, szárít. Olaj helyett ezt a fürdetőt vettem, első gyereknek volt száraz a bőre, ez meg amúgy ekcémás bőrre is való.
2018. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Külföldön lakom, itt azt ajánlják ( mint a legtöbb európai országban ) , az első hetekben ne fürdessük minden nap a babát, sőt heti kétszer elég, ilyenkor még olyan védőanyag van a bőrén ami segíti az immunrendszerét ).


A hintőport évtizedek óta nem ajánlják ugyanis talkum van benne ami rákkeltő ( [link] ) .

Olajozgatni, meg kenegetni fürdés előtt szintén elavult 50 éves magyar szokás.

Az elején még nagyon érzékeny a bőre elég a sima víz, de ha szeretnél rakhatsz a vízbe valami felsőkategóriás fürdetőt pl. Weleda , vagy LaRoche, Uriage, Bioderma.

Az enyém az első fürdetéstől kezdve élvezi a fürdetést, sosem sírt úgyhogy nálunk nem volt gond , ellenben legtöbb kisbaba végigordítja majd meglátod a tied milyen lesz.

törölni pedig csak óvatosan inkább csak " tapogatni" a törölközővel szintén a bőre miatt ilyenkor még nagyon vékony a bőrük.

2018. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 hetes a babám, fürdetjük minden nap. Az orvos írt fel olajat, azzal bekenjük, lemossuk. A fürdetőt is a gyerekorvos írta fel, azt használjuk. Végül a köldökét kezelem alkohollal es hintőporral.
2018. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Csak gyogyszertari furdeto amit a doki felirt...egyreszt nem allergizal masreszt olcso es szagtalan - én kulon orultem higy kokusz, kamilla es egyebek helyett a babamat szagolhatom :)

Naponta furdettunk minden este, se masszazs (ido hianyaban) se olaj se hintopor...ha valahol kipirosodott a bore oda furdes utan egy kicsit kentem a furdetokrembol (ugyanabbol mint amit a vizebe teszel) es az boven eleg volt hogy rendbe tegye.

2018. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kétnaponta fürdetjük a kezdetektől, a kórházban ezt ajánlották. Bioderma Cold Cream fürdetőt használunk, szuper pumpás adagolója van és az olajjal ellentétben ettől nem csúszik úgy a baba, hogy alig lehet megtartani. Mindig is élvezte a fürcsit sosem sírt közben, mostmár 5 hónapos és elkezdett locsipocsizni. Fürdés után (is meg minden nap) testápolózás szintén Bioderma Cold Cream, nagyon szép a kis bőre és sosem volt rajta irritáció. A Naturland fürdetőt szerintem is felejtsd el és a hintőport is, utóbbi rákkeltő egyrészt másrészt meg szerintem teljesen felesleges és ráadásul szárít. A babamasszázst mi még nem próbáltuk.
2018. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi minden nap furdetjuk, azzal amit a gyerekorvos irt fel. Mivel nagyon szaraz a bore igy elotte is azzal kenjuk be...szepen helyrejott igy 1 het alatt.
2018. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!