Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan borzasztó...

Tényleg olyan borzasztó nehezek a napok egy újszülöttel?

Figyelt kérdés
Hamarosan szülök, az összes ismerősünk azt kérdezgeti, hogy ki lesz a segítségünk. A szüleink még dolgoznak, a férjem két hétig szabin lesz, úgy gondoltuk meg tudjuk ketten oldani... Olyan lehetetlen? Emellett az összes kisgyerekes ismerősünk azt mondja, nagyon rossz lett minden a gyerek mellett, az élet, a házasság, nincs idő, nincs pénz... Eddig ezt nem mondták.... Eléggé meg vagyok ijedve, tényleg ennyire sötét a családos jövő?

2018. nov. 3. 19:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
7 hetes a fiúnk. Első gyerek. Hasfájós, fefluxos, egész nap üvölt szinte, idegileg nagyon nehéz az hogy azon kívül hogy ringatom, semmit nem tudok tenni. Ilyen olyan csodaszer próbáltunk, semmi. Hazudnék ha azt mondanám hogy nem nehéz, de azt semmiképp se mondanám hogy szar az élet. Tényleg alig jut idő másra, mint a gyerekre, de szerintem aki gyereket vállal az számol azzal, hogy igenis teljesen megváltozik az élet. Utólag kár panaszkodni.
2018. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, még így is hogy egész nap kézben lenne a pici és sokat sír, is nagyjából arra jut idő amire akarom. Azért vagyunk ketten...
2018. nov. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy rossz. A fontossági sorrend felborul és a napirendet újra kell tervezni, akár néhány naponta is teljesen megváltozhat. A szülők kapcsolata más lesz, de nem szabályszerű, hogy rosszabb. Lesz olyan, hogy fogat mosni sincs erőd, nem hogy kicsinosítsd magad apa kedvéért egy romantikus estére. Szép érzelemdús órákat tudtok együtt tölteni majd az alvó babát nézve, összebújva. Nemhogy ketten, egyedül is el fogod tudni látni a picit. Én lassan gyógyuló császáros sebbel is megoldottam. Nem mondom, hogy életem legkönnyebb időszaka volt, de ahogy az a csöppség nézett, megérte az egész.

Neked is menni fog és segítség nélkül a legjobb anyukája leszel a babádnak!

2018. nov. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

3 hónapos a kislányom. Engem is azzal traktált mindenki, hogy készüljek fel, milyen nehéz lesz majd az elején.

Aztán megszületett, és fel voltam készülve mindenre. Aztán csak teltek a napok, hetek, hónapok; és 'vártam', hogy mikor jön el az a nagyon borzasztó nehéz időszak. Hát nálunk nem volt ilyen eddig.

A kórházban volt nehezebb, amíg nem volt tejem, meg császárosként ellátni az elején a babát, de mire hazaértünk, már minden sokkal jobb lett. A kislányom kezdetektől átalussza az éjszakákat, így nem tudom, milyen éjszakázni egy babával. Kipihentebb vagyok, mint amikor dolgozni jártam.

Annyi, hogy a háztartással folyamatosan el vagyok maradva, de ezen nem fogom emészteni magam. Amit tudok, megcsinálok, amit nem, az megvár...

2018. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
57%
Igen, nagyon nehez az elso 3 ev. Nagyon. Erre keszulj fel...
2018. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
61%
Akarat kérdése az egész. Egyedülálló anyaként vittem haza a gyerekemet, nem volt semmi segítsegem. Megoldottam.
2018. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

5, nem csak az első 3,

de felesleges ezen pörögni.

2 ép értelmű felnőtt egyébként meg tudja oldani együtt, nem kell plusz segítség.

Általában azok rokkannak bele, ahol egy emberre marad minden, mert apuka csak dísztök.

2018. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
igen
2018. nov. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%
Babafüggő, az elsővel az eleje borzasztó volt, a második evett-aludt-nézett ki a fejéből.
2018. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
14%
Az, értem. Aki nem nyivákol, hanem megoldja, az nem számít. Érdekes
2018. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!