Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan borzasztó...

Tényleg olyan borzasztó nehezek a napok egy újszülöttel?

Figyelt kérdés
Hamarosan szülök, az összes ismerősünk azt kérdezgeti, hogy ki lesz a segítségünk. A szüleink még dolgoznak, a férjem két hétig szabin lesz, úgy gondoltuk meg tudjuk ketten oldani... Olyan lehetetlen? Emellett az összes kisgyerekes ismerősünk azt mondja, nagyon rossz lett minden a gyerek mellett, az élet, a házasság, nincs idő, nincs pénz... Eddig ezt nem mondták.... Eléggé meg vagyok ijedve, tényleg ennyire sötét a családos jövő?

2018. nov. 3. 19:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Igen, peldaul nekem nehez.Nekem azert,mert amiota megszuletetett (9honapja) egyetlen ejszakat sem aludt at,anyatejes fokent,nagyon sokat kel ejszaka,ez lehet a fogzas miatt is.Nappal nem alszik a kislanyom.Nem tudom magam kipihenni.Segitsegem az nem nagyon van.A mindennapi monotonitasba kezdek belefaradni.Nehez minden ami a kicsi elott konnyu volt.Egy boltba nem egyszeru eljutni.

Magyaran fenekestul megvaltozott az eletunk.Sokszor siras van rajtam,de ha ra nezek minden bajom elszall.O az elso es a legfontosabb,erte elek.Akarmennyire is ki..tul nehez ,de o a mindenem az eletemnek ertelme.

Idovel jobb lesz, konnyebb lesz.

Mi anyak a legerosebbek vagyunk.;)

Ugy h ne felj :)

2018. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%

Az ujszulottel azert nehezek a napok, mert te rosszul leszel. Nagyon fog fajni mindened lehet h labra se tudsz majd allni. Lehet h fel evbe is beletelik mire regeneralodsz. Lehet h lelkileg fog tonkretenmi a szules. Lehet h a paroddal lesznek erzelmi problemak. Szoval minden benne van a pakliban, te sem tudhatod elore.

De mondjuk ha nem lenne gyereked akkor meg attol lenne hianyos az eleted. Erre mondjak h az elet nem habostorta...akarmit valasztadz.

2018. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
49%
11 hónapos a lányom, várom, hogy mikor lesz nehéz. Nekünk nem az. 3 hónap múlva születik a kicsi, abszolút nem félek, alig várom, hogy ketten legyenek. 😊
2018. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt az, de igazából szerencsém volt, baromi könnyen ment minden. Kis súllyal született a lányom, emiatt 6 napot voltunk kórházban, mire hazajöttünk, belövellt a tejem, simán ment a szoptatás, megtanultam teljesen jól ellátni, a kislányom meg kb. evett és aludt, két etetés közt szinte észre se vettük hetekig. Én se fájtam nagyon, császáros voltam, de nekem igazából úgy a műtét másnapjától elviselhető volt a fájdalom, simán elláttam a gyereket.

Később nehezebb lett, mikor elromlott az alvókája, és 6 hós és 2,5 éves kora közt ötezerszer ébredt éjszakánként, nem nagyon akart enni úgy 2 éves koráig értelmesen, de azóta se egy nagyevő. Most 3,5 éves, csak akkor nehéz, ha beteg. Viszont januárra várjuk a kisfiunkat, kezdjük elölről :D

2018. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nekem nem volt nehéz. De sem hasfájás, sem betegség, semmi nem volt 1,2. gyerekkel. A második gyerek majdnem újszülött (4hetes) volt, mikor volt párom otthagyott minket, egyedül maradtam egy majdnem 4 éves és egy négy hetessel. Így is könnyedén el voltam velük, pedig egyedül éltem. Amikor a harmadik született, persze kicsit már nehezebb volt mindhárommal foglalkozni, de mindent meg tudtam oldani. És még most a negyedikkel is megoldom, bár párszor szét kell szakadnom, és jó lenne még vagy 2 kéz plusszba. :D persze férjem segít mikor tud, de sokat dolgozik nagyon, így sokszor vagyok egyedül velük. :)

Szóval nyugi, ha lesznek is nehezebb napok, akkor is csodás lesz! :)

2018. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
En inkabb a kisgyerekes reszre reagalok. Nekunk az eleje nem volt nehez, aludt, evett, nem fajt a hasa. Boldogsagban usztunk, kipihenve. Amikor visszamentem dolgozni, hat, hogy fogalmazzak...Nem ment tonkre az eletunk, mint ahogy neked meselik masok, korant sem, sem a kapcsolatunk, de iszonyatosan nehez munka utan a gyerekre, magadra es a parodra is eleg minosegi idot szanni es meg aludni is azert. Es ugy elni, hogy a gyerekednek ne kelljen hanyagolva ereznie magat, de teljesits a munkahelyeden meg otthon is. Es mindezt egy dacolo gyerekkel. Nekem most, a gyerek 3 eves koraban a legnehezebb az eletem, es a ferjemnek is, azt mondja. De kuzdunk es egyutt tuleljuk, mint mindent eddig. Majdcsak lesz valahogy! :)
2018. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni elore, annyi mindentol fugg.

Az en fiam szerencsere nem volt hasfajos, de kuzdottem az elejen hetekig a tejjel ( szerencsere sikerult, 3 evig szoptattam ) , viszont ejjel 2 orankent kelt masfel eves koraig, a nappal meg az elejetol kezdve 3* 20 percet aludt. Nem minden gyerek eszik alszik baba. Csaladi segitseg egyik oldalrol sem volf, apukam a szulesem utan nemsokkal halt meg.

A parom messzi dolgozott , igy 7 kor ment, es 8-9 re ert haza este. Hetvegen meg maszekolt. Nem vezetek, ugyhogy mindenhova buszoztunk a kis falubol. Ugyhogy nekunk nehez volt, meg most is az.

De nehezebb is lehet persze, a baratnom aki utanam szult, kifogott egy hasfajos babat, 0-24 ben uvoltott a baba 3 honapon keresztul. Csalad neki sincs, a ferje ugyszinten reggeltol keso estig nincs otthon. ( kulfoldon elunk, itt az emberek orakat utaznak a munkahelyukre. )


De jo lesz, hidd el, nehez, de jo!

2018. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%

Arra mar nem emlekszem, h mennyire volt nehez, arra igen, h sokszor borzalmasan faradt voltam, es nem volt energiam semmire.

Almossag az megmaradt, de az hogy nehez, kiesett. Nem volt hasfajos, de neha azert rajott a rettenet siras :)

Az elso ev utan nekem minden szep es jo lett, sokkal konnyebb minden. Valojaban az a par honap annyira hamar eltelik, hogy az ember utolag visszasirja. Elrepul a csecsemokor.

2018. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Evvel nem értek egyet.

Császár után a páromnak az első pár napban dolgozni kellett, egyedül voltam a babával. Nem kellett rokon segíteni. Utána az apja is otthon volt már.

Nem mondanám, hogy szörnyű nehéz. Akkor senki nem vállalna másokdikat.

Pedig az enyém hasfájós volt, megviseli a fogzás és egy évesen se alussza at az éjszakát.

A párommal együtt élünk, jól vagyunk. Hamarosan szeretnénk másodikat.

2018. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez függ a babától is , illetve a szülői hozzáálláson is. Nekem még 4 hét és elvileg "kibújik" a 2. kisfiam. Biztos nehéz lesz egy 2 éves és egy újszülött babával, de én nagyon szeretem a kisfiamat, egyszerűen nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy milyen gyorsan elrepült az idő és jobban kellett volna értékelni a pillanatokat.
2018. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!