Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos a picim és még nem...

8 hónapos a picim és még nem ül, nem áll, még nincs foga és rengeteget bukik. Hasonló korú babák már ülnek, megállnak stb. Baj, hogy nem csinálja ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés
2018. nov. 6. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek màsképp fejlődik. Kúszni, màszni próbàl màr?
2018. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A bukás akkor fog igazán elmulni ha már tud ülni.Sem az üléssel,sem az állással nincs elkesve.Nem egyformán fejlődnek a gyerekek.Ha bizonytalan vagy vidd el egy gyógytornászhoz hogy nézzen rá.
2018. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

A nagylányom nem ült 11 hós koráig. Állni 10 hónaposan kezdett. Amúgy 4 éves de van egy kis lemaradása a mozgásban. Foga 14 hós koráig nem volt ;)

A kisebbik lányom 7-8 hósan kezdett ülni.


Én úgy tudom az ülésre 10 hós kor a türelmi idő, állásra meg később fogakkal meg nem csinálnak semmit 2 éves korig. Szoval ne aggódj :) a buki is normalis ha nem nyugos es nem tul sok

2018. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Védőnő mit mondd rá? Minden gyerek más ütembe fejlődik, mi innen nem làtjuk mennyire próbálkozik.
2018. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2018. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8 hónaposan a kislányom forogni se tudott. Gyógytornász vagyok, de a gyerekek az teljesen más terület, így elvittem egy volt csoporttársamhoz, mert természetesen azt tudtam, hogy ez nem normális. Persze le volt maradva, de egyáltalán nem vészesen. 15 hónaposan ment stabilan. 18 hónapos korukig kell elindulniuk, ez egy általános “szabály”. Bukni azért bukik, amit a többiek is írtak, mert amíg nem tud ülni nincsen függőlegesbe, így a gyomorszáj még nem tud úgy zárni. Én is azt tudom tanácsolni, hogyha aggódsz vidd el egy gyógytornászhoz, de elvileg a gyerekorvos is szól, ha úgy látja, hogy valami nem stimmel. Egy dolgot ne felejts el, az anyukák szeretnek “menőzni”, hogy a gyerekük már 2 hónaposan forgott és 5 hónaposan felállt. Van ilyen is, de nem ez az általános és nem is feltétlenül ez a jó. Barátnőm kislány 5,5 hónaposan felállt, 8 hónaposan elindult. 1 éve járnak gyógytornára, mert teljesen “deformálódott” a lába emiatt. Ezzel se lehet mit csinálni, mert nem kötözöd le a gyereket, hogy ne mozogjon, de az se feltételnül megnyugtató, ha túl korán csinál egy baba valamit.
2018. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
7,5 hónapos, kúszik, forog, most bújt ki a 2. foga. Még egyszer se tolta fel magát négykézláb, nem tud ülni, stb. Én nem aggódok, megteszik ezt a nagymamák helyettem is és "zaklatnak" vele rendesen....
2018. nov. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem baj. Nekem az első gyerek csinálta ezeket ennyi idősen de a kicsi nem. A mozgása neki lassabb volt. Egyébként 9 hónaposan pár napon belül kapaszkodva felállt és kiült, mászni majdnem 10 hósan kezdett. (Kúszni 8 hónaposan...) igyekeztem nem hasonlítani őket egymáshoz, nem igazán aggódtam.

Ó refluxos volt mindkettő, üléssel tényleg kevesebbet kezdtek bukni. A nagynál még 1 éves kor után is előfordult néha.

2018. nov. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Állnia még nagyon nem kell tudni egy 8 hónapos babának. Az ülés tényleg aggasztó egy kicsit. Nézesd meg gyermekgyógytornásszal.
2018. nov. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Egy babának nagyjából 10 hónaposan “illik” ülnie, még azzal sincsen elkésve. Forog? Kúszik? Ez a két dolog, amit már csinálnia kell papírforma szerint.
2018. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!