Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elnéz mellettem, nem igazán...

Elnéz mellettem, nem igazán létesít szemkontaktust. Ez baj?

Figyelt kérdés

6 hetes kisbaba, napi 1-2 alkalommal tudok “szemezni” vele. Olyankor néha rám mosolyog, de nem valami nyakigvigyor úgy általában... Legtöbbször elnéz a fejem mellett. Nem látom, hogy nagyon reagálna a hangomra sem, egyelőre még kis zöldség üzemmódban létezik.


Ez normális még ennyi idősen ugye?


Barátnőm babája 5 nappal fiatalabb de múlt héten már állandóan vigyorgott, követte barátnőmet a szemével, reagál a hangjára. Nagyon megijedtem, hogy nálunk valami nem oké :(


2018. nov. 9. 15:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Láttam :) De ezek szerint inkább barátnőm babája a csodabogár :)) Nagyon cuki, gagyog, hatalmasakat vigyorog és mindenkinek a szemébe néz. Nincs még 6 hetes.
2018. nov. 9. 16:11
 12/17 A kérdező kommentje:
Mikor meglátogattuk őket teljesen meghűlt bennem a vér, hogy valami gáz van velünk, esetleg én csinálok valamit rosszul, nem beszélek hozzá eleget, nem macergálom eleget... most azért nagyon megnyugodtam.
2018. nov. 9. 16:13
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
Elég ritka Szval ne viszonyítási hozzá. :) sőt.. Soha senki babájahoz. Inkább hívd a védőnőt ne idegeskedj, minden baba más. Szó szerint.. :) kisfiam 6 hónaposan pl nem forgott, aztan 6hos 2 hetesen hirtelen forogni kezdett mint aki egész életében forgott. Rá 1 hétre Kuszi.. 7hosan mászni és 3 hete felall bútorok mellett.. Amennyire lemaradt most úgy elsieti.. :)
2018. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%
Ugyaaan.. Nyugi nincs gaz, akkor aggódj ha 10-12hetesen se mosolyog. :) Szemkontaktust majd éves közben figyeld 2-3het mulva. Ha eszik akkor fog nezni téged szerintem. :)
2018. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a neten olvasgatsz, próbálj szelektálni. Pl.: a babaszoba. hu óriási baromságokat ír, össze-vissza sorolja a "tudnivalókat".

Jobban jársz egy jól lektorált könyvvel.


Egy 6 hetes baba kb. 20 centire tud fókuszálni és oldalra csak pár centire kimozdulva tud "követni" egy arcot. Pár hét múlva is csak 90 fokban várható hogy kövessen a tekintetével.

A szociális akaratlagos mosoly pedig 3 hónapos korra elvárt. De akkor se mindig. Vannak mosolygósabb és "visszafogottabb" babák.

2018. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja, 6 hetesen nem elvárás a szemkontaktus, nem is látja még a szemedet.
2018. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :) Aki a lektorált könyveket ajánlotta; tudsz esetleg javasolni? Valóban el vagyok veszve az elérhető információk bőségében :/
2018. nov. 9. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!