Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányzás sétáltatás közben?

Annabell88 kérdése:

Dohányzás sétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, és kérem mellozzétek az elítélo válaszokat, hogy a baba mellett sétáltatás közben néha rágyújtok de a füstöt mindig magam mögé fújom és a cigit a kocsitól eltartom és soha nem álló helyzetben. Lehet baja a babának? A szél fúj természetesen és nyílt téren. Vele egy szobába soha sem.

2018. nov. 13. 12:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem lesz


Viszont a saját és a gyereked érdekében is jó lenne ha leszoknál.


Mindenhol lehet érezni rajtad (édesanyám dohányzik tehát tisztában vagyok vele)


Másrészt nagyon csúnyán néz ki hogyha egy babakocsis vagy egy kisbabás anyuka dohányzik

2018. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván baja nem lesz tőle, de biztos nem gyújtanék rá a közelében, hiába vagytok friss levegőn, biztos valamennyit megérez belőle, a másik, hogy ezt a mintát fogja látni-követni, én nem szeretném, ha a gyerekem később rászokna a dohányzásra.
2018. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, nyilván jobb, mintha úgy tennél, mint az az "anyuka", aki legutóbb a padon ücsörögve szó szerint a mózeskosárba fújta a cigifüstöt, de ettől függetlenül ugyanúgy undorító, amit csinálsz.
2018. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
68%

Nem lesz tőle baja de én nem cigiznék mellette.

Én is dohányoztam 10 évig mielőtt nem tervezetten terhes lettem, azonnal leszoktam és azóta sem dohányzom, ki lehet bírni. Engem aztán nem érdekel ki mit csinál mert semmi közöm hozzá de amikor kisgyerekes/babás anyukát látok dohányozni arról vaskosan megvan a véleményem pedig nem vagyok egy ítélkező típus... (melleseg igen, sétáltatni a kutyámat szoktam, a gyerekkel pedig sétálunk)

2018. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
74%
Igen káros a gyerekre,mert ezt a szülői mintát látja,ez alapot adhat arra hogy később könnyebben rászokjon ő is. Különben is nincs gusztustalanabb látvány egy füstölgő nőnél,mikor a keze és a ruhája beveszi azt a szagot,a leheletéröl ne is beszéljünk. Sosem fogom megérteni hogy lehet pénzt adni egy ilyen felesleges dologért,hiszen olyan jó ha nem függsz tőle.
2018. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

Ezt hívják passzív dohányzásnak.

Kislányom asthma bronchitises, a pulmonológus megtiltotta az otthoni kinti dohányzást. Ruhában, kezeden ugyanúgy megmarad. Innentől meg a lelkiismeretedre van bízva.

2018. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%

Én dohányzom, sajna visszaszoktam mindkét szülés után, de a gyerekek mellett nyílt téren sem gyújtok rá.

Kimegyek a kertbe egy erre kijelölt kabátban és sapiban, mikor bemegyek kezet, arcot mosok és szájvízzel öblögetek.

Biztos így is érezni de nem nyúlok hozzájuk cigis kézzel és nem adok nekik úgy puszit sem ha büdi vagyok.

Értelemszerűen ha egyedül vagyok, csak akkor megyek ki hogyha alszanak.

Tudom, hogy undorító szokás a cigizés, terhesen és szoptatás alatt ki is bírtam de utána elbuktam sajna.

2018. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem azt az időt amíg sétáltok, ki lehet bírni. Én attól félnék, a szél se mindig ugyanarról fúj, hiába nem fújod a baba felé, mehet rá, az meg nyilván káros neki. Ha feléd néz meg főleg mehet rá, ugye csak füstöl a cigi is, nem annyi az egész, hogy merre fújod.

Régen voltam kemény dohányos, terhességek után ugyan visszaszoktam, nem szívok sokat. Séta közben ha a férjem is jön és arrébb tudok menni.

2018. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%

Most talán becsomagolod úgymond a szitut, hogy jobbnak tűnjön, de nem az. Ruhádon, kezeden, szádban, amivel megpuszilod, ott marad. A passzív dohányzás pedig károsabb.

Szóval igen, lesz baja.

És felesleges is kérdezni, ha csak helyeslést akarsz hallani.

2018. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%

Épp ma láttam egy apukáty egyik kezében a mózes, másikban a cigi.

Szegény gyerek. Na, meg a tied is!

2018. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!