Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barbár szokásnak tartjátok,...

Barbár szokásnak tartjátok, hogy a kislányok fülét csecsemőkorban átszúrják?

Figyelt kérdés
Semmivel sem normálisabb annál, mint ha az orrát lyukasztanák át, a fül átszúrása mégis társadalmilag elfogadott.
2018. nov. 18. 22:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Kérdezzétek meg még vagy 10000szer biztos ami biztos.

Vagyunk páran akiknek tettek babaként, és se nem haragszunk, se nem éltük meg traumaként. Közvetlen környezetemben nem is hallottam még hogy valaki ezen szörnyűlködik.

2018. nov. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem mondanám hogy barbár, de sok értelmét nem látom. Vagyis konkrétan semmi ertelmet nem látom. Majd ha felnő, eldönti, hogy akar e lyukat a fülébe vagy sem. Nekem anno kifúrtak a fülemet. Amikor elég idős voltam, kiszedtem a fulbevalokat es azota se hordok, pedig mar nem vagyok mai gyerek. A lányomnak nem lyukasztottuk ki a fülét és ő nem is akarja, pedig már igencsak kamasz.
2018. nov. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 1 naposan fúrták át, soha semmi gondot nem okozott,szerettem fülbevalót hordani, de pár éve leszoktam róla. A lyuk cseppet sem zavar.

A lányaimnak 1 éves koruk körül lövettünk fülbevalót, köszönik, semmi bajuk. A nagy (4 éves) szereti, büszke rá, a kicsit (1,5 éves) nem zavarja.


Szerintem annál van gond, aki ezt hatalmas traumaként éli meg és 20-30 év után is fúj a szüleire miatta.

2018. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Barbár? Higiénikus körülmények között, erre tervezett eszközökkel 1 perc alatt átszúrják, és készen van. Mitől lenne ez barbár, vagy csonkítás?


Én örülök, hogy baba koromban megcsináltatták a szüleim. Ha megvárták volna, míg magam döntöm el, akkor féltem volna tőle és fájdalmas emlékként maradt volna meg. Semmilyen hátrány nem ért amiatt, hogy fülbevalóm volt.

Ha lányom lesz, szeretnék minél hamarabb csinátatni neki egy pici fülbevalót. Egész kicsi korában, amikor még nem fél előre tőle és nem kap bele véletlenül játék közben. Ha nem tetszik neki, bármikor kiveheti. Ha nem hordja, össze is nő a lyuk, de ha meggondolja magát, megint átszúratja. Nem egy végtagját vágatjuk le.


A piercinhekhez azért nem hasonlítanám, mert a fülcimpa a legkevésbé érzékeny, és nagyon könnyen gyógyuló terület. A legtöbb piercing sokkal fájdalmasabb és lassabban gyógyul. Hetekig kezelni kell őket, és könnyen begyulladhatnak, ezért ez nem való egy babának. A fülcimpa általában gyorsan és problémamentesen gyógyul, és társadalmilag teljesen elfogadott. Ha a lányom később szeretne több fülbevalót, a fülcimpájába engednék többet is.

2018. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

En egy hetes voltam amikor a védőnő atszurta a fülem.

Raadasul ma már lövik. Semmit nem erez az ember nem hogy maradando lelki serulest okozna.

Ha össze forr meg alig latni.

Milyen barbarsag meg csonkitàs. Vicc.

2018. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem tartom barbárnak. Igazából örülök neki hogy megcsinálták mikor még kicsi voltam, mert imádom a fülbevalókat, de nagyon félek mostmár bármit csinálni a testemmel. Gyerekként sokkal bátrabb voltam. Egyébként lehet még fogok egy lukat "lövetni" a fülembe, mert tetszik.

Barbár szokásnak azt tartom ahol levágják a kislányok csiklóját a törzs női (!) tagjai, hogy nekik se legyen semmi testi örömük az életben. Nulla empátia, pedig ők is átélték. Na ez a barbár.

2018. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
23%
Aki azt mondja, hogy aranyos... igen, apucinak anyucinak aranyos, de az nem a gyerek döntése. Ki lehet fúrni a fület akkor is, amikor a gyereked határozottan azt mondja, hogy azt szeretné. Én alapból azt is utálom, amikor kisbabákra vicces sapkákat adnak, meg jelmezeket, és posztolgatják a fotóikat, hogy jaaaaajjj de cuki... bazári majmot csinálnak a saját gyerekükből.
2018. nov. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%

6os vagyok


végülis egy kisfiú sem lesz kislány ha szoknyába öltöztetem, de nem szokás.

kislánynak viszont szokás fülbevalót hordani.

mindig jót nevetek, amikor valaki ezen lovagol, senkit nem ismerek aki ilyen miatt jár pszihológushoz, de jó neked kérdező, ha ilyenen van időd és energiád szörnyülködni.

valóban nem a gyerek saját döntése, mint ahogy az sem hogy milyen ruha van rajta, vagy melyik óvodába jár...stb.

2018. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!