Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti osanyanak tartjatok magatok...

Ti osanyanak tartjatok magatokat vagy inkabb bezzeganyanak?

Figyelt kérdés
En inkabb a bezzeganyak taborat erositem. Fiatal vagyok, nagyon szerettem volna babat, de attol, hogy anya vagyok, no is vagyok es errol nem feledkezem meg. Tornazok napi szinten, havonta egyszer kozmetikushoz jarok es kormoshoz, fel evente fodraszhoz. Szeretek eljarni a ferjemmel etterembe, vagy kikapcsolodni a baratainkkal. Ugy velem, a kapcsolatunknak nem kell meghalnia, amiert itt a lanyunk. Sot, en most vagyok a legboldogabb! Bar a ferjem szerint sokat forumozok, mikor megkerdeztem, hogy zavarja-e, ha a rendorsegi polojaba vagyok itthon es nem csilivili topba, azt mondta, hagyjam mar ot beken,ha egy hetig nem borotvalkozok, akkor is szeret es ki fogja kottetni a netet :D Ilyenkor nyaron sokszor bogracsozunk, grillezunk, tarcsazunk, medencezunk. Most szombaton is megyunk bulizni, fel ev ota eloszor illetve en tobb, mint egy eve nem voltam terhesseg miatt. Zuhanyozni minden nap szoktam, kikapcsolodaskepp pedig regenyt irok. Halistennek jol alvo, nyugodt babam van, nem olbebaba, ebren is elvan maganak. Persze az elvan maganak nem azt jelenti, hogy megetetem, tisztaba teszem es szia, szoktam neki enekelni, tancolunk, mondokazunk, ringatom, kb 15-20 percig minden etetes utan. Aztan irany a kisagy, vagy a pihenoszek es figyeli, amit csinalok kozben beszelek hozza, enekelek neki de legjobban azt szereti mikor apaval tarsalgunk. Takaritani, fozni mindennap szoktam. En ilyen anya vagyok. Nem osanya, de nem is akarok az lenni. Szeretem a gyermekemet, de no vagyok, megvannak a magam elfoglaltsagai, tervei az eletre vonatkozoan. Egyik nagy hobortom, hogy mindig tiszta legyen a lakas, meg legyen fozve es en is normalis ruhaba legyek, lezuhanyozva, mire apa hazaer. Ez az esetek 90%ban megvalosul de pl alig varom azt az idoszakot, mikor a kislanyom mindent levesz a helyerol, maszik-kuszik stb. Bocsanat, hogy ennyit irtam, de imadok itthon lenni, imadom az anyasagot, nagyon jo babam is van, akivel igyekszek napi szinten foglalkozni. Ti milyen anyak vagytok?
2017. júl. 12. 15:44
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
72%

"ha egy hetig nem borotvalkozok"


Nagyon röhögök! :) Én ilyen anya vagyok.

2017. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Most mit mondjak?:D Ezzel azt akarta kifejezni, hogy nem csak a kulsom miatt szeret <3
2017. júl. 12. 15:57
 3/54 anonim ***** válasza:
97%

Nem ment át.

Ez a mondat lópikula. 1 hétig? Röhej. Tényleg jó fej, hogy félmilis szőrszálakkal is elfogad. :) Becsüld meg, igazi isten! És most már oda írom, hogy: irónia.

2017. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Ironia, ironia nyilvan en se ereznem jol magam egy hetig borotvalatlanul, de a lenyege inkabb az vt, hogy hagyjam mar a hulyesegeimet, o szeret. Pl mikor elkezdtem mondani, hogy hogy nezek ki, o erre is azt mondta, hogy az en hasam neki a legszebb :D
2017. júl. 12. 16:06
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

Inkább önajnározó majomnak neveznélek, nem bezzeganyának...

Ezek a megnevezések egyénként is hülyeségek...

Itt megkaptam már mindkettőt, pedig ha csak egy fél napomba belelátnának...

2017. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
84%

Hát, én mindkettő, vagy egyik se. Hordozok, igény szerint szoptattam (még szopik, de már csak elalváshoz engedem, 2 éves, lassan elválasztom a terv szerint), együtt alszunk, 1 éves koráig nem volt lepasszolva, max egy 3 órás bevásárlás idejére.

Ugyanakkor teljesen visszafogytam, tornázok, szintén naponta fürdök (bár ez eléggé alap szerintem), hosszú, sötétvörös hajam van, műszempillám, mert az igazi olyan pici, hogy észrevehetetlen, így legalább olyan, mintha ki lennék kicsit festve spirállal, csinosabbnak érzem magam. Adok magamra, normálisan öltözöm. Dolgozom itthonról a babám pici kora óta, heti 1x bejárok. Emiatt nem főzök, időm ugyan lenne rá, de kapkodva, a gyerek rovására, úgyhogy inkább a férjem főz, vagy ha nincs itthon, rendelek. A lakást azért persze tisztán tartom, meg most már, hogy nagyobb, én is könnyebben szakadok el kicsit, megyek nélküle valahova, bár ez még mindig elég ritka, 2-3 havonta egyszer fordul elő kb, hogy esti program van a barátnőkkel. Ezen kívül havi 2 pillázás van, és ennyi, de nem is igénylek nagyon többet, általában viszem magammal mindenhova.


Hülyeség ez a skatulyázás szerintem. Most ha azt nézzük, hogy hosszan szoptatok, hordozok, együtt alszunk stb., akkor lehet ősanyázni, ha meg azt, hogy jól nézek ki, rendben a lakás, és még dolgozom is, akkor meg bezzeganyázni. Szerintem meg csak igyekszem minden területen kihozni magamból, amennyit tudok, de az egyértelmű, hogy első helyen a lányom igényei vannak, az ő rovására nem mehet se munka, se én-idő, se házimunka.

2017. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
86%

Addig olvastam, hogy minden nap zuhanyzol. :D Szerinted ettől akit te "ősanyának" hívsz az nem fürdik naponta, csak mert mondjuk szoptat, vagy hordozókendőt használ?

Képzeld, én is fiatal vagyok, nem hagyom el magam, van hobbim is, járok is el néha barátokkal, de a gyerekeim a legfontosabbak. Akkor én milyen kategóriába tartozom szerinted? Vagy csak ez a két véglet van?

2017. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Én civilben egy átlagos, néha elbizonytalanodó, néha szerencsétlenkedő anyuka vagyok. De este átváltozom és megszabadítom a várost a gonosztevőktől.


Megmondom őszintén nagyon nehéz az átlaganyu szerep, mert nagyon kell koncentrálnom, hogy ne használjam nap közben a szuperképessegeimet és ne bukjak le.

2017. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan anyuka vagyok aki nem foglalkozik a sztereotípiákkal.

-30 alatt vagyok /mindenki döntse el, fiatal vagy sem/, -igény szerint szoptattam 2 éves koráig, de nem volt terv, hogy meddig fogom csinálni

-hurciztam, mert nem maradt meg a babakocsiban

-nem adtam üveges bébiételt, mert szerettem neki csinálni az ebédet /kipróbáltuk az üvegest is, de fintorgott csak

-ha rámjön az 5perc akkor kifestem a körmöm

-fordrász, kozmetikus stb. igény szerint, mint ahogy gyerek előtt is tettem

-ha lusta vagyok nem borotválom a lábam, mint gyerek előtt is volt ilyen és mégis férjhez mentem :)

2017. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerűen anya vagyok. És feleség. És nő. És gyerek. És barátnő. És munkatars.

Jól teljesítek-e ezekben a szerepekben? Fogalmam sincs. Tegnap este 11-kor még simogattam a fiunk hátát, mert félt a vihartól. Hétvégén betont törtem, aztán élő céltáblát játszottam a fiunk vízi pisztoly csatájaban. Múlt héten szexshopba mentem meglepetést venni a férjemnek, hogy az ágyban legyen valami újdonság. Előtte héten édesanyámnak hajtottam születésnapi ajándékot. Két hónapja egész nap édesapám agya mellett álltam az intenzív osztályon, hogy 2 percenként megtoroljem az arcát, itassam, ami jól esik. De közben tegnap reggel csúnyán rákiabáltam a fiunkra, mert viccből le akarta verni a tv-t. Előtte két hétig nem borotváltam le a lábam. Múlt héten megbántottam a szüleimet. Egyszerre vagyok uberkirály és egy megvetendő senki. Egyszerre vagyok osanya, bezzeganya, karrierista anya. Nem a címke számít.

2017. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!