Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti miert, vagy miert nem...

Ti miert, vagy miert nem hasznaltok moshato pelenkat?

Figyelt kérdés

Erdekelne, hogy aki hasznal, miert hasznal, mik az elonyei.


Illetve hogy aki nem hasznal, az miert nem?


Mik a szempontjaitok? Pro es kontra erveket szeretnek, es erdekelne, hogy aki nem hasznal, az probalta-e, ha igen, miert nem valt be?


Keresem az elonyeit es a buktatoit.



2018. nov. 20. 23:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%
de basszus, a kakit nem tárolod, szagolod! megy a vécébe, és a pelust meg nagyjából kiöblíted, úgy megy a szennyes pelenkák közé. Én rendesen ki is mostam mosószappannal, ha kakis lett (igazából a pisiseket is átöblítettem mindig, erre tökéletes volt a gyereknek az esti fürdővize kiöntéás előtt), aztán kitettem száradni, és amikor indítottam a mosást, akkor már a lényegében tiszta tetrákat tettem a mosógépbe. Így együtt mostam a többi ruhával, nem volt külön pelenkamosás csak nagyon ritkán.
2018. nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Mindenben védem a környezetet és csökkentem az ökológiai lábnyomot, de ebben nem.

Komposztálok, kerülöm a csaomgaolást, a szállítámányozást, nem veszek adalékos-parabenes-sls-es dolgokat, termelek kiskertben, ahová lehet, nem autóval megyeg stb.


De eszem ágában sincsen pelenkákat ürítgetni, mosogatni, szárítgatni, pakolgatni stb. Sem idő, sem kedv, sem energia nincs rá.

2018. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom elképzelni hogy minden nap mosok , mennyi áramot és vizet elfogyasztok azzal + a mosógép is használódik feleslegesen. De ugyanúgy azt sem tudom elképzelni , hogy a koszos pelenkákat napokig tároljam és büdösödjenek ? Hát köszi nem.
2018. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

" de basszus, a kakit nem tárolod, szagolod! megy a vécébe, és a pelust meg nagyjából kiöblíted, úgy megy a szennyes pelenkák közé. "


Hogy, vizesen? Tehát akkor ott poshad valami tartóban vizesen? És ez mennyivel jobb mintha a sz**rt szagolnad?

2018. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

"Hogy, vizesen? Tehát akkor ott poshad valami tartóban vizesen? És ez mennyivel jobb mintha a sz**rt szagolnad?"

a mosipelust szokták vizesen, sőt, eleve (ecetes, teafaolajas) vízben is gyűjteni.

2 nap alatt nem büdösödik be.

2018. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%
Undorító, időigényes és kicsit sem környezetbarát a mosható pelenka sem, mivel rengeteg vizet és áramot fogyaszt mikor kimosod..
2018. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Mi azt használunk, igen. Nagy testvérnél szuperül bevált, a kicsinél alap volt, hogy nála is ezt használunk. Sokáig tudnám részletezni főleg az előnyöket, meg persze hátrány is akad, ha keresek.

Talán ami nem mindig hangzik el mint hátrány az a gyakrabban történő csere. De ez egyben az előnye is, hiszen kevesebbet ül a baba a pisiben. Mi annyira átálltunk már, hogy szinte semmi sem akadály. Én már egy-két napos utazásból se csinálok ügyet. Viszem a pelusokat és itthon kimosom. Előny még, hogy hamar megérnek a szobatisztaságra. (De lehet, hogy erről másnak más tapasztalata van) Hátrány, hogy azért kell foglalkozni a mosással, teregetéssel. Némi plusz idő, de úgy gondolom, hogy ez se vészes.


Úgy gondolom, hogy nem feltétlenül mindenkinek jön be. De buktató sincs benne. Ha ki szeretnéd próbálni, akkor próbáld nyugodtan. Egy-egy darabbal is el lehet kezdeni.

2018. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

Ja, meg azt kihagytam, hogy sokkal jobb a bőrüknek. Textilben híre sincs a pelenkakiütésnek, pedig krémet se használtunk. A kicsi ekcémára hajlamos és az egész testét kiütötte már (talán tejallergia? de nem derült ki) pár alkalommal, kivéve a pelenka alatti részeket. Ez elég meggyőző volt, hogy jobb a bőrnek. Mert ugyanakkor emlékszem, hogy a még eldobhatós (pampers) újszülött tesójánál csak pislogtunk, mikor hazajöttünk a kórházból, hogy mi ez a sok pötty. Akkor persze a krémezés ellenére is kijött.

Nem biztos, hogy érzékeny bőrű lesz a babád, de ha mégis akkor ez tud segíteni rajta.

2018. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22%

Bàr nincs még gyerekem, de szerintem nem fogok használni moshato pelenkát.

A facebookom tele volt eldobhatós pelenka hirdetésekkel ahol csak mosipelusos anyukák kommentjét lehetett látni. Borzalmasan viselkedtek. Az az erőltetés amit leművelnek. Mert hogy környezet barátabb stb..

Én azért kívàncsi lennék a mosipelenkàs anyukàkra, hogy hànyan használnak mosható betétet és intim kelyhet, betét és tampon helyett. Mert szerintem a betététből és tamponból több szemét jön össze.

2018. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
#19, en kelyhezek :)
2018. dec. 14. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!